Zapłacisz nawet za nieużywanie karty kredytowej

Okazuje się, że nawet jeśli nie korzystamy z karty kredytowej możemy słono za nią zapłacić. Banki bowiem z dużą chęcią wyróżniają swoich aktywnych klientów (nie muszą oni płacić na przykład miesięcznych lub rocznych opłat za prowadzenie karty). Jednak aby był on z nich zwalniany przez kolejne lata musi wykazywać się coraz większą aktywnością. Mierzy się ją łączną wartością transakcji wykonanych kartą w trakcie bieżącego roku. Niektóre banki, kierujące się bardzo rygorystycznymi zasadami, ustalają minimalną kwotę obrotu na karcie. Inne z kolei, bardziej pobłażliwe i dostosowane do potrzeb klienta, zwalniają z takich opłat, gdy karty używamy raz w miesiącu.

Jesteś nowy? Uzyskasz specjalne warunki

Jeżeli w ciągu pierwszego roku wykażemy się jakąkolwiek aktywnością możemy zostać zwolnieni z opłaty. Nierzadko bank zachęca do skorzystania z promocji, które to gwarantują darmową kartę bez wywiązywania się z jakichkolwiek ustaleń. Sprytnym posunięciem mogą wykazać się, ci którzy karty używają bardzo rzadko bądź sporadycznie, przenosząc się co rok do innego banku.

Bardzo mało jest banków na rynku finansowym, które oferują całkowite lub częściowe zwolnienie z rocznej opłaty. Takim udogodnieniem poszczycić się mogą tylko wybrani. A dokładniej ci, którzy na swoim rachunku wykazali niższy niż wyznaczony przez bank podstawowy próg.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x