Zakupy na raty przez Internet – wygodne kupowanie w 15 minut

Zakupy na raty przez Internet pojawiło się stosunkowo niedawno, jednak już zyskało sporą grupę zwolenników. Z powodzeniem z takiego systemu korzystać można już na przykład na portalach aukcyjnych takich jak Allegro. Jak należy poprawnie korzystać z tej możliwości i jakie warunki należy spełnić, aby móc skorzystać z pożyczki internetowej? Wszystko, co powinieneś wiedzieć o zakupach na raty w sieci dowiesz się z poniższego artykułu.

Internetowe zakupy

W Polsce rynek e-commerce rozwija się w bardzo szybkim tempie i co jakiś czas zaskakuje nowościami i innowacjami. Nic więc dziwnego, że internauci zyskali możliwość kupowania produktów w sieci także na raty. Aktualnie, Internet jest jednym z popularniejszych miejsc dokonywania transakcji – ponad 70 % Polaków regularnie dokonuje tam zakupów, dzięki czemu polski rynek internetowych zakupów należy do najszybciej rozwijających się w Europie.

Coraz więcej internautów korzysta z możliwości zakupów ratalnych. Rozwiązanie to znane jest już nie tylko klientom korzystającym z tradycyjnych sklepów i supermarketów, ale również tym, dokonującym zakupów w sieci. Kupowanie w sieci daje kupującym możliwość porównania ofert wielu sklepów online nie tylko z całej Polski ale także ze świata. Dzięki temu może on wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę oraz rozłożyć płatność na raty i to wszystko bez wychodzenia z domu i nie odwiedzając banku. Zakupy ratalne umożliwiają zakup na przykład pralki, lodówki czy nowoczesnego kina domowego, które znajduje się w promocji i za kilka dni już może być nieaktualne.

Jak kupić na raty?

Użytkownicy serwisu aukcyjnego Allegro wiedzą już jak korzystać z rat PayU. Wniosek pożyczkowy wypełnia się siedząc wygodnie przed komputerem, a następnie jednym kliknięciem się go wysyła i cierpliwie czeka na decyzję kredytową. Jeżeli będzie pozytywna, zatwierdza się umowę.
We wniosku online internauta zobowiązany jest do udzielenia niezbędnych informacji wymaganych do zaakceptowania wniosku. Musi więc zamieścić tam swoje dane osobowe, czyli imię, nazwisko, numer PESEL, miejsce zatrudnienia a także wysokość miesięcznych dochodów, które jednak nie muszą być potwierdzone jakimkolwiek dodatkowym zaświadczeniem.

Kompletnie wypełniony wniosek weryfikowany jest przez pożyczkobiorcę – sprawdza on między innymi historię kredytową starającego się o pożyczkę. Zastrzyk gotówki może znajdować się między 300 złotych a 20 000 złotych. Miesięczne raty ustalane są indywidualnie i elastycznie od 3 do 36. Proces złożenia wniosku do otrzymania odpowiedzi może wynieść około kilkanaście minut.

Jakie produkty internauci najchętniej kupują na raty?

Najczęstszym produktem kupowanym na platformach aukcyjnych na raty jest telefon komórkowy. Poniżej uplasował się laptopy oraz produkty decoupage, czyli ręcznie wykonywane i ozdabiane przedmioty. Ponadto kupują kolejno rowery, akcesoria budowlane, meble, dobre AGD, części samochodowe, telewizory oraz aparaty cyfrowe. Podobne mechanizmy ratalne zaczęły wkraczać także do internetowych hipermarketów, gdzie w cieku kilku minut może zrobić porządne zakupy.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x