Wybierz najtańszy i najkorzystniejszy kredyt gotówkowy dla każdego

Przed podpisaniem umowy kredytowej każdy chce, aby koszty związane z pożyczką okrojone były do minimum. Znalezienie taniego kredytu nie musi być wcale trudne. W czasach, gdy banki i parabanki walczą o klienta, można natknąć się na naprawdę ciekawe i korzystne oferty. Poza tym wiele firm reklamuje swoje produkty, jako tanie i praktycznie bez żadnych opłat. Jak powyższe ma się do rzeczywistości? Czy faktycznie można znaleźć tanie kredyty czy to tylko wymysł makretingowców?

Gdzie uzyskać tani kredyt gotówkowy?

Przed podpisaniem umowy warto przeanalizować wszystkie koszty związane z kredytem. W niektórych przypadkach pożyczka może okazać się bardzo kosztowna, szczególnie, gdy zaciągamy ją w parabanku. Na tani kredyt gotówkowy można liczyć w standardowym banku, jeżeli pożyczkobiorca wykaże się dobrą zdolnością kredytową, stałymi przychodami z tytułu umowy o pracę, gdyż te banki najbardziej pożądają. Poza tym dobrze by było, gdyby potencjalny pożyczkobiorca nie posiadał żadnych innych zobowiązań w postaci kredytów, kart kredytowych oraz opóźnień w spłacaniu zobowiązań. Ponadto wzięcie kredytu uniemożliwić mogą również negatywne wpisy w bazie dłużników, między innymi w BIK.

Wymagania banku są dość restrykcyjne i surowe – przecież nie każdy Polak może wywiązać się z góry narzuconych przez placówkę reguł. W sytuacji, w której jednak można wykazać się stabilną sytuacją finansową, wówczas łatwo będzie znaleźć odpowiedni kredyt dopasowany do indywidualnych potrzeb pożyczkobiorcy. Niejednokrotnie banki organizują promocje mające na celu pozyskanie nowych klientów. Można więc skorzystać z internetowych kredytów lub w razie potrzeby zmienić bank, jeżeli ten oferuje lepsze warunki. Pomocne mogą okazać się w tej sytuacji kalkulatory internetowe, porównywarki czy rankingi – im jednak nie można tak do końca ufać, gdyż nie uwzględniają wszystkich czynników wpływających na ostateczną wysokość comiesięcznej raty.

Gdzie szukać ukrytych kosztów?

Szukając dla siebie odpowiedniej oferty należy zdawać sobie sprawę z faktu, że banki również pobierają prowizje od klientów za pożyczanie pieniędzy. W przypadku taniego kredytu z obniżonym oprocentowaniem naciąć się można na na przykład wyższą prowizję, dodatkowe ubezpieczenie bądź konieczność wykupienia pakietów, w skład których wchodzi na przykład konto osobiste lub karta kredytowa. Nierzadko koszty te są bardzo dobrze ukryte i mimo, iż na pierwszy rzut oka wydają się nie tak straszne, to przy dokonaniu szczegółowych kalkulacji łatwo można dojść do wniosku, że kredyt wcale taki tani nie jest.

Nie dajmy się również nabrać na reklamy obecne w telewizji i prasie. Hasła typu „najniższe oprocentowanie” tak naprawdę dotyczą tylko bardzo wysokich kredytów, a „zero prowizji” należy się tylko i wyłącznie tym klientom, którzy zdecydują się na wykupienie dodatkowych polis ubezpieczeniowych.
Zapoznaj się z tabelami opłat oraz pozostałymi dokumentami.

Aby poznać całkowity koszt kredytu gotówkowego należy skrupulatnie przeanalizować wszelkie dokumenty, a więc regulamin udzielenie kredytu, aneksy, umowę oraz tabele opłat i prowizji. Znaleźć je łatwo można na stronach internetowych, a więc nie jest to zbyt skomplikowane i czasochłonne.
Znalezienie taniego kredytu gotówkowego nie jest łatwe, lecz poświęcenie na to odrobiny czasu może przynieść olbrzymie korzyści. Dzięki temu można będzie znaleźć kredyt nie tylko łatwy i szybki, ale przede wszystkim lekki!

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x