Wybieramy najlepszy kredyt gotówkowy z niskim oprocentowaniem

Dawniej by otrzymać kredyt gotówkowy w banku niemal niezbędne było zdobycie poręczyciela bądź wniesienie zabezpieczenia kredytu. Aktualnie jakiekolwiek zabezpieczenia wymagane są tylko przy największych kwotach kredytów, gdzie nawet kwoty 150 tys. zł otrzymać można bez zabezpieczeń. Coraz mniej czasu zajmuje też bankom analiza wniosku i podejmowanie decyzji na temat udzielenia kredytu. O ile dawniej na decyzję banki rezerwowały sobie co najmniej 7 dni, tak teraz w większości banków decyzję otrzymuje się w przeciągu 15 minut. Osoby z trudniejszą historią bądź niepełnym pakietem dokumentów mogą liczyć na decyzję w około 48 godzin. Pamiętać trzeba, że kredyty, które można zdobyć najłatwiej i najszybciej są niejednokrotnie najdroższe, tak jak jest to w przypadku rat oferowanych w wielu hipermarketach. Związane jest to z wyższym ryzykiem banku, które musi zostać zrekompensowane wyższymi odsetkami.

Ciekawostką jest fakt, że mimo wymagania stałego zatrudnienia banki zdecydowanie obniżyły minimalne wymagania, co pozwala na zdobycie kredytu przez każdą pracującą osobą. Wiele banków rezygnuje też z przedstawiania zaświadczeń o dochodach. Często wystarczy jedynie oświadczenie klienta o zarobkach. Związane jest to z coraz dokładniejszymi informacjami zawartymi w Biurze Informacji Kredytowej, gdzie zapisywane są wszystkie zobowiązania bankowe oraz regularność spłacania rat.

Podczas wybierania kredytu gotówkowego warto sprawdzić oferty co najmniej kilku banków i porównać między innymi całkowity koszt kredytu. Jest to pełna suma kosztów związanych z kredytem i jego obsługą. Jest to najlepszy sposób porównywania kredytów, ponieważ często okazuje się, że bank oferujący niższe oprocentowanie jest dużo droższy od innego banku z oprocentowaniem na pierwszy rzut oka całkowicie niekorzystnym. Uważać trzeba zawsze na informacje podawane we wszelkich reklamach i materiałach promocyjnych kredytów gotówkowych, ponieważ zawsze podawane jest na nich oprocentowanie nominalne, zaś rzeczywiste może się od niego różnić diametralnie. Ostrożnym trzeba być również w przypadku kredytów ratalnych w sklepach, ponieważ bardzo często oferowane „raty 0%” okazują się być droższe niż konkurencyjne kredyty bankowe ze względu na dużo wyższe prowizje i ubezpieczenie.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x