Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach jedynie na oświadczenie

Kredyt gotówkowy na oświadczenie to praktycznie tradycyjna pożyczka. Wyróżnia ją tylko to, że pożyczkobiorca musi udokumentować swoje dochody wypełniając odpowiednie pismo, w którym po prostu poświadczy swoje dochody. Informacje te są również przez bank weryfikowane. Nie zmienia to jednak faktu, że kredyt na oświadczenie nie wymaga tak wielu formalności, jak to jest w przypadku pozostałych kredytów, w których kredytobiorca musi dostarczać odpowiednie zaświadczenia potwierdzające jego dochody.

Badania donoszą, że w ostatnim roku popularność kredytów na oświadczenie zmalała. Znaczący wpływ na taki obieg sprawy miał kryzys, który spowodował, że banki coraz ostrożniej zaczęły podchodzić do tego rodzaju zobowiązań. Osoba, która zainteresowana jest takim kredytem musi być klientem banku, w którym się o niego ubiega. Powinna więc posiadać w nim konto osobiste oraz zasilać je regularnymi wpłatami. Dzięki takim wymaganiom bank nabiera pewności co do wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy, ustala także źródło jego dochodów.

Niekiedy pojawiają się sytuacje, w których bank wymaga od wnioskodawcy przedstawienia kopii dokumentów potwierdzających jego zatrudnienie – znacznie uwiarygodnia to informacje zawarte w oświadczeniu. Kredyty na oświadczenie proponowane są praktycznie w każdym banku. Ich oferty różnią się szczegółami oraz maksymalną kwotą, jaką może uzyskać klient. W zależności od placówki otrzymać możemy od 5 do 150 tysięcy złotych. Kwota ta uzależniona jest od zdolności kredytowej, a także od tego, czy jest on „starym” klientem banku, czy też nie.

Nie ulega wątpliwości, że kredyty gotówkowe na oświadczenie to bardzo szybki sposób na załatanie dziury finansowej. Ani nie wymaga wypełnienia ogromnej liczby formalności, ani nie zabiera dużo czasu. Decyzja podejmowana jest bardzo szybko, praktycznie na miejscu i od ręki.

0 0 vote
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x