Wirtualna karta kredytowa dostępna dla każdego

Wirtualne karty kredytowe stwarzają wiele możliwości dla ich właścicieli. Dzięki nim bowiem można robić zakupy w internetowych sklepach bez faktycznego ich używania. Ich minusy? Brak możliwości dokonania zakupów poza siecią oraz wypłacania gotówki z bankomatu.

Wirtualne pieniądze

Charakterystyczną cechą kart wirtualnych jest brak paska magnetycznego, miejsca na podpis posiadacza karty oraz chipa. Niemożliwe jest więc płacenie nią za zakupy robione poza siecią. Nawet, jeżeli sprzedawca zaakceptuje płatność, bank odmówi autoryzacji. Zaletą karty wirtualnej jest możliwość dokonywania zakupów w sieci oraz za zamówienia składane drogą telefoniczną bądź pocztową (MO/TO). Dodatkowo karty można ładować oraz rozładowywać w dowolnym momencie i to wielokrotnie.

PIN zamieniony na Kod

Nie każda karta wirtualna musi mieć postać plastikowej karty. Klient może otrzymać tylko kopertę z wydrukiem, który zawiera dane takie jak numer karty, datę jej ważności, nazwisko i imię właściciela. Poza tym karta taka nie ma przypisanego poufnego numeru PIN. Zamiast tego pojawiły się kody weryfikujące: CVC2 czy też CVV2. Znajdują się one na rewersie karty i tworzą je trzy ostatnie cyfry.
Kiedy płacimy w sklepie internetowym kartą wirtualna należy podać jej numer, datę ważności oraz dane właściciela takie jak: imię i nazwisko, adres zamieszkania, a także adres, na jaki dostarczona ma być zakupiona przesyłka. W niektórych sytuacjach sklep wymagać będzie także podania kodu. Ponad to każda dokonana transakcja wymaga autoryzacji – nie ma więc wątpliwości, że wszelkie zakupy dokonywane kartą wirtualną są bezpieczne.

Płatności telefoniczne, korespondencyjne oraz zagraniczne

Karta wirtualna umożliwia dokonywanie płatności korespondencyjnie. Posiadacz karty musi podać tylko numer karty, datę jej ważności, swoje dane osobowe oraz potwierdzić całą transakcję swoim podpisem. Podobnie wygląda cały proces zawierania transakcji droga telefoniczną. Różnica tkwi w tym, że dane dyktowane są operatorowi przyjmującemu zlecenie.

Jeżeli chodzi o płatności zagraniczne to przelicza się je z lokalnej waluty przez organizację VISA na amerykańskie dolary bądź też na euro, a potem na złotówki. Jeżeli najczęściej zakupy kartą robimy w Polsce lub też w krajach Unii Europejskiej lepiej zdecydować się na kartę rozliczaną w euro i podobnie, jeżeli zakupów dokonujemy głównie w Stanach Zjednoczonych i Polsce. Tak postępując można uniknąć podwójnego przewalutowania oraz sporo zaoszczędzić.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x