Uważaj na kredyty odnawialne

Kredyt odnawialny przynależący do usługi rachunku bankowego jest ogromną pokusą. Kiedy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że zarobione pieniądze nie wystarczą nam na wszystkie wydatki, a w świadomości mamy fakt, iż możemy wejść na debet korzystając z danego kredytu, zdecydowanie chętniej się zadłużamy. Nie ma przy tym żadnych formalności, sztywnych zasad, wszystko odbywa się sprawnie i bez problemu. Najgorzej kiedy decydujemy się na wyczerpanie limitu, a deklarowany w umowie termin spłaty długu nie zostanie zrealizowany. Wówczas mogą pojawić się poważne kłopoty. Dlatego należy tu zachować szczególną ostrożność i pohamowanie w korzystaniu z danego kredytu.

Ratunkiem w danej sytuacji jest po prostu pozostawienie konkretnej kwoty na rachunku, aby nie wyczerpać limitu. Wówczas spłata długu wygląda znacznie łagodniej. Najgorzej kiedy posiadacze takiego rachunku bankowego z kredytem odnawialnym nie mają pojęcia na czym to w ogóle polega, robiąc w ten sposób poważne błędy i wplątując się w ten sposób w jeszcze gorsze kłopoty.

To, że ktoś posiada rachunek bankowy z danym kredytem nie oznacza, że musi z niego korzystać. Po prostu przecież może zaistnieć sytuacja, że nie będzie konieczne wykorzystanie danej usługi, bo tak jak najbardziej może być. Wówczas kredyt ten jest dla niego jedynie zabezpieczeniem. To, że może poszaleć na zakupach pomimo małej wypłaty, tak naprawdę go nie interesuje. Inaczej jednak jest, kiedy ma poważny wydatek wiążący się z chorobą, czy z niecierpiącym zwłoki sfinalizowaniem konkretnej transakcji. I na te cele służy im dane rozwiązanie. Więc pod takim względem jak najbardziej jest ono korzystne.

Każdy bank sam ustala sobie warunki spłaty takiego długu. Dlatego, jeżeli powiedzmy znajomy podpisał umowę na bardzo przystępnych warunkach, nie oznacza, że w naszym banku będzie tak samo i możemy praktycznie bez przeczytania dokumentu zdecydować się na daną usługę. Trzeba przede wszystkim dokładnie zapoznać się z umową i podpisać ją tylko wtedy, kiedy wszystko okaże się zrozumiałe i jasne. Należy pamiętać o odsetkach, które są naliczane przez bank. W tym przypadku jak i ogólnie w kontekście spłaty długu mogą być różne zasady. Jeden bank chce od razu, inny daje krótki czas spłaty, a jeszcze inny znacznie go wydłuża. Naprawdę mogą być spore różnice. Kredyt odnawialny to powód do dokładnego zapoznania się z ofertą.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x