Twoja firma ma kłopoty finansowe? Sięgnij po kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny jest doskonałym wyjściem dla tych przedsiębiorców, którzy spłacają kilka firmowych kredytów jednocześnie. Jeżeli więc również i Twoja firma wpada nieubłagalnie w pętlę zadłużenia, skorzystaj z tego właśnie wyjścia. Każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą doskonale wie, że nie zawsze konto firmowe jest na plusie. Nierzadko ratujemy się z takiej sytuacji zaciągając wysokooprocentowane kredyty, pożyczki prywatne, używając kart kredytowych lub debetowych.

Łatwo wówczas wpaść w pętlę zadłużenia, z której ciężko się podnieść. Kiedy więc w Twojej firmie pojawiają się pierwsze symptomy kryzysu szybko zrób chłodną kalkulację. Upewnij się, że prowadzona przez Ciebie działalność gospodarcza jest opłacalna, czy lepszym rozwiązaniem nie okazałoby się jej zamknięcie. Jeżeli zdecydujesz, że istnieje szansa na osiągnięcie w przyszłości sukcesu, przemyśl możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego.

Kredyt konsolidacyjny dla firm – cóż to takiego?

Kredytem konsolidacyjnym nazywa się kredyt długoterminowy, który przeznacza się na spłacanie zaciągniętych wcześniej pożyczek. Zabezpiecza się go hipoteką na nieruchomości, którą wskazuje kredytobiorca. Dzięki niemu kilka zaciągniętych kredytów łączy się w jeden. Co ważne, można tym sposobem skutecznie obniżyć koszty zadłużenia oraz miesięczne obciążenia z racji zaciągniętych zobowiązań. Można również do posiadanych już zadłużeń zaciągnąć tak zwaną kwotę wolną, którą będziemy mogli dowolnie dysponować.

Aby jednak starać się o udzielenie kredytu konsolidacyjnego należy posiadać nieruchomość. Co ważne, wcale nie musi być ona własnością pożyczkobiorcy. W przypadku, w którym należy ona do osoby trzeciej, będziemy musieli przedstawić bankowi zgodę właściciela na obciążenie hipoteki przez notariusza. Ten typ kredytu nie jest również przeznaczony dla osób, które wpadli w poważne kłopoty finansowe – bank bowiem oczekuje pozytywnej opinii o terminowej spłacie posiadanych zobowiązań.

Dla kogo kredyt konsolidacyjny?

Kredyty konsolidacyjne przyznawane są głównie, gdy kredytobiorca posiada już kilka drogich zadłużeń. Mogą to być na przykład bardzo wysoko oprocentowane karty kredytowe lub pożyczki gotówkowe. Poza tym starać się o niego możemy w momencie, kiedy tracimy grunt pod nogami i wpadamy w pętlę zadłużenia. Dzięki konsolidacji obniżymy skutecznie miesięczne zobowiązania. Kredyty konsolidacyjne udziela się również w związku z posiadaniem znacznej ilości pożyczek i brakiem gotówki, by je terminowo spłacać.

Jakie korzyści płyną do firmy po zaciągnięciu kredytu?

Przede wszystkim łączy się wszystkie dotychczasowe zobowiązania w jedno, z jedną comiesięczną rata, która dodatkowo jest niższa od łącznej sumy wcześniejszych rat. Poza tym zyskujemy dłuższy okres kredytowania oraz obniżamy marżę poprzez zabezpieczenie za pomocą hipoteki na przedstawionej nieruchomości. Kredyt konsolidacyjny zwiększa również zdolność kredytową. Obecnie większość banków funkcjonujących na rynku posiada w swojej ofercie kredyty konsolidacyjne.

Mogą starać się o niego nie tylko osoby fizyczne, prowadzące własną działalność, ale również spółki cywilne i jawne, osoby wykonujące wolne zawody oraz spółki prawa handlowego. Warunkiem niezbędnym do otrzymania kredytu jest posiadanie zdolności kredytowej oraz niezaleganie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i w Urzędzie Skarbowym. Jeżeli chodzi o działalność gospodarczą, to musi ona funkcjonować na rynku minimum piętnaście miesięcy i nie wykazywać w tym okresie żadnych strat.

Sprawdzeniu podlegać będzie także nieruchomość, która będzie służyć za zabezpieczenie kredytu. Nierzadko banki wymagają także od kredytobiorców, aby ci założyli u nich konta. Kredyt konsolidacyjny to doskonałe wyjście dla firm zmagających się z koniecznością spłaty kilku kredytów i nie dającym sobie zwyczajnie z tym rady. W takiej sytuacji jeden, odpowiednio dobrany kredyt może okazać się ostatnią deską ratunku.

0 0 vote
Article Rating
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mateusz W
2 miesięcy temu

Szukam konsolidacji dla firmy na 200 000 zl. Czekam na propozycje

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x