Trudny kredyt oddłużeniowy dla osób z komornikiem 100% online

Wszczęcie postępowania komorniczego wobec osoby zadłużonej, znajdującej się w trudnej sytuacji finansowej jest rozwiązaniem ostatecznym i nieprzyjemnym. Nic dziwnego więc, że osoby, które nie są w stanie poradzić sobie ze spłatą jakiegokolwiek zadłużenia, czy to w postaci kredytu mieszkaniowego, pożyczki gotówkowej, niezapacanego czynszu czy rachunków za wodę i prąd, obawiają się rozpoczęcia takiego postępowania.

Kiedy dochodzi do sytuacji, w której dłużnik zaprzestaje spłacania zobowiązania, należy spodziewać się wizyty komornika. Zdawać sobie sprawę należy również z tego, że zabierze on znacznie większą wartość aniżeli wynosi dług. Nie ma więc co liczyć na uczciwość kancelarii komorniczych – wręcz przeciwnie – zajęty majątek z reguły sprzedawany jest po kosztach, co jest wynikiem częstych porozumień zawieranych między kupującymi w trakcie licytacji.

Z zajętego majątku pobierane jest również wynagrodzenie komornika i zazwyczaj jest ono bardzo wysokie. Nierzadko stanowi równowartość samego zadłużenia. Jedynym celem komornika jest pozyskanie jak największej sumy pieniędzy dla samych siebie. Swoje postępowanie tłumaczą cała aparaturą prawną i wykonawczą, przez co od ich decyzji bardzo rzadko zdarzają się odwołania. Jeżeli więc już ktoś znajdzie się w takiej sytuacji powinien skorzystać z usług oddłużeniowych, a więc z kredytu oddłużeniowego. Uzyskaną w ten sposób kwotę przeznaczyć można na uregulowanie wcześniejszych długów i pozbyć się w ten sposób egzekucji komorniczej.

Osoby, które widnieją na liście BIK-u nie mogą liczyć na tradycyjny kredyt, ale mogą skorzystać z produktów oferowanych przez placówki pozabankowe, a więc z wszelkich pożyczek oddłużeniowych oraz kredytów konsolidacyjno – oddłużeniowych. Kredytobiorca może się wówczas starać o nawet kilkaset tysięcy złotych, a zabezpieczenie kredytu stanowić może hipoteka. Prawdą jest także, że uzyskanie takiego kredytu wiąże się z koniecznością dopełnienia szeregu formalności, jednak dla osób pozostających w trudnej sytuacji finansowej to jedyny sposób na uwolnienie się z pętli długów.

Czy można usunąć negatywną historię kredytową?

Jeżeli znajdujesz się na liście Biura Informacji Kredytowej twoje szanse na uzyskanie kredytu są praktycznie zerowe. Aby znowu stać się wiarygodnym w oczach banku, a tym samym dostać pożyczkę należałoby „wyczyścić” swoje konto w BIK. Biuro Informacji Kredytowej gromadzi w swojej bazie danych informacje na temat naszego nieterminowego spłacania rat nawet do pięciu lat już po spłaconym długu i w żaden sposób nie można zmienić tego własnymi rękoma.

Opcję taką stwarzają jedynie banki. Dlatego też, jeżeli chcemy wyzerować konto musimy w pierwszej kolejności spłacić wszelkie zadłużenia. Jeżeli więc dostanie oddłużeniowy kredyt bez BIK-u może złożyć do banku wniosek z prośbą o usunięcie błędnego wpisu – do wniosku należy jednak dołączyć raport BIK. Usunięcie takiej negatywnej historii może zająć nawet trzy miesiące.

Kredyty oddłużeniowo – komornicze z pewnością pomogą tym, którzy na swoich plecach czują oddech komornika. Okazują się jednak pomocne również dla tych, którzy po prostu chcą szybciej spłacić zadłużenie. Dzięki takiemu postępowaniu być może unikają spotkania komornika oko w oko. Takie typ kredytu może więc być świetną formą kredytu konsolidacyjnego i ułatwić spłatę zaciągniętego wcześniej zadłużenia.

0 0 vote
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x