Tani kredyt pod zastaw – samochodu lub mieszkania

Kiedy nasze marzenia o kupnie nowego sprzętu, mebli czy innych niezbędnych do życia rzeczy stają pod znakiem zapytania z powodu ograniczonych środków nie należy się załamywać. W grę wchodzą bowiem niektóre produkty oferowane przez banki, wśród których najpopularniejszy okazuje się kredyt pod zastaw, którego zabezpieczenie stanowić mogą różnego rodzaju nieruchomości oraz ruchomości. O tym, na jakich zasadach jest przyznawany i kto może się o niego ubiegać, poniżej.

Co to takiego kredyt pod zastaw?

Kredyt pod zastaw to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy w bardzo szybkim czasie chcą załatać dziurę w budżecie domowym bądź zrealizować kolejne marzenie. Co ważne, dostać go jest o wiele łatwiej niż tradycyjny kredyt oferowany przez banki. Ubiegać się o niego bowiem mogą również ci, którzy figurują już na liście Biura Informacji Kredytowej. Taka informacja nie zniechęca placówki pozabankowe do udzielania tych świadczeń.

Produkt ten adresowany jest do osób, które pilnie potrzebują pieniędzy a jednocześnie są w posiadaniu pewnego majątku. Kredyt pod zastaw umożliwia pozostawienie majątku bez konieczności jego sprzedawania, przy jednoczesnym wykorzystaniu jego wartości stanowiącej zabezpieczenie spłaty otrzymanego kredytu. Pod zastaw brane są między innymi: dom, mieszkanie, działka, inne nieruchomości oraz samochód.

Kredyt pod zastaw mieszkania

Kredyt pod zastaw mieszkania niesie ze sobą wiele korzyści. Po pierwsze można zaciągnąć zdecydowanie wyższy kredyt aniżeli w przypadku kredytu gotówkowego. Poza tym okres spłacania zadłużenia może być znacznie dłuższy. Po drugie – mało który bank odmówi takiego świadczenia, ponieważ należy on do jednych z najbezpieczniejszych produktów bankowych. Jeżeli nawet istnieje ryzyko nieterminowego spłacania zobowiązania bądź jego całkowitego zaniechania, bank odbije sobie tę niedogodność korzystając z nieruchomości.

Kredyty pod zastaw domu czy mieszkania zalicza się do kredytów niecelowych, nie należy więc obawiać się konieczności rzetelnego i dokładnego co do jednego grosza rozliczania na co wydane zostały pożyczone pieniądze. Kredytobiorca może je przeznaczyć na dowolnie wybrany cel.

Niestety, jak każdy kredyt, tak i ten nie pozostaje bez wad. Najważniejszym minusem jest podejmowane ryzyko, jeżeli jednak nadal posiadamy stałe źródło dochodów nie należy się tego obawiać. Poza tym trzeba uzbroić się w cierpliwość, bowiem niekiedy na kredyt ten trzeba troszeczkę poczekać. Wynika to z konieczności wywiązania się ze wszystkich formalności, dostarczenia wymaganych dokumentów oraz uzyskania odpowiedniego ubezpieczenia na spłatę kredytu.

Kredyt pod zastaw samochodu

Zabezpieczeniem kredytu pod zastaw może być każdy rodzaj pojazdu, a więc samochód osobowy, dostawczy, ciężarowy, ciągnik czy traktor i koparka – wystarczy, że posiada on dowód rejestracyjny. Wysokość uzyskanego kredytu ściśle uzależniona jest od wartości zabezpieczenia, a więc w tym przypadku samochodu. Dokładnej i rzeczowej wyceny dokonuje na zlecenie banku rzeczoznawca. Dopiero wówczas kredytobiorca może oczekiwać na wpłynięcie pieniędzy na swoje konto.

Całą kwotę zaciągniętego zobowiązania należy zwrócić bankowi w wyznaczonym terminie, wraz ze wszystkimi ustalonymi wcześniej prowizjami i odsetkami. Niestety, w przypadku kredytu pod zastaw samochodu nie możemy przeznaczyć otrzymanych pieniędzy na dowolny cel. Dokładnie musimy sprecyzować go w umowie i tylko na to wydać gotówkę.

Nie ulega jednak wątpliwości fakt, że kredyt pod zastaw samochodu jest korzystniejszy od kredytów gotówkowych, na które jednak decyduje się jeszcze większość z nas. Przede wszystkim potencjalnych klientów powinno zachęcić minimum formalności, niskie, atrakcyjne oprocentowanie oraz kuszący okres spłacania zobowiązania. Do podpisania umowy o to świadczenie wystarczy tylko zaświadczenie o dochodach oraz dowód własności pojazdu.

0 0 vote
Article Rating
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kamilll
2 miesięcy temu

Witam. Szukam kredytu na samochód, może być pod jego zastaw. Interesuje mnie dłuższy czas spłaty i żeby formalności były zdalne przez Internet! Prosze o propozycje na e-maila

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x