Tani kredyt konsolidacyjny bez hipoteki od ręki

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki pozwala połączyć kilka zobowiązań w jedno. Dzięki temu potencjalny kredytobiorca, który znalazł się w niemałych tarapatach może odetchnąć płacąc co miesiąc mniejsze raty. Wadą takiego typu kredytu jest fakt, iż brak zabezpieczenia w postaci wpisu do hipoteki, umożliwia spłacanie go co najwyżej przez 8 lat. Banki, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów proponują kredyty bądź pożyczki konsolidacyjne także dla tych, którzy nie są w stanie zabezpieczyć zobowiązania wpisem hipoteki do księgi wieczystej posiadanej nieruchomości.

Nie do końca jednak banki rezygnują z zasady zabezpieczania kredytu. Alternatywą dla hipoteki okazuje się ubezpieczenie na życie. Tu pod uwagę należy brać jednak opcję znacznie wyższego oprocentowania aniżeli dotyczącego hipoteki, tym bardziej, że podając rzeczywistą stopę procentową może nie zostać uwzględniony koszt ubezpieczenia. Składka przeważnie wliczana jest do pożyczanej gotówki i musi być wpłacona z góry za cały okres obowiązywania umowy. Wraz z wydłużaniem okresu kredytowania, kwota ubezpieczenia wzrasta. Nierzadko zdarza się tak, że przekracza ona 5 % pożyczonej sumy.

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki przeznaczony jest głównie do osób spłacających kilka zobowiązań jednocześnie i których dopadły w tym temacie niemałe kłopoty. Jak już wcześniej pisaliśmy, pozwala on skutecznie zminimalizować comiesięczne wydatki na raty. Łączna suma kredytu jednak się nie zmniejsza, szkoda prawda? Co więcej, może ona się nieznacznie powiększyć. W jaki sposób i czy to w ogóle możliwe? Dzieje się to w skutek wydłużenia okresy spłacania kredytu.

Najważniejszą zaletą kredytów konsolidacyjnych bez hipoteki jest nie wymaganie od potencjalnego kredytobiorcy zabezpieczenia w postaci posiadania nieruchomości. Klient może więc sprzedać działkę bądź mieszkanie i dalej spokojnie spłacać zobowiązanie – takiej opcji nie ma w przypadku kredytów konsolidacyjnych z hipoteką. Do wad zaliczyć należy jednak podwyższone koszty oprocentowania. Nie łatwo jest również otrzymać takie świadczenie.

Banki nie wymagają zabezpieczeń, ale też nie rozdają pieniędzy na prawo i lewo każdemu pierwszemu klientowi. Pożyczkodawcy oczekują więc pozytywnej historii kredytowej oraz wysokiej zdolności kredytowej. Każda jednak oferta jest dostosowywana indywidualnie do każdego klienta, nie należy więc tej reguły traktować jak wyrocznię. Jeżeli więc nie posiadasz nieruchomością, a powoli dopadają cię trudy spłacania kilku zobowiązań jednocześnie, może warto rozważyć opcję skorzystania z kredyt konsolidacyjnego bez hipoteki?

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x