Tani kredyt hipoteczny – skorzystaj z porównarki najlepszych ofert

Kredyty hipoteczne należą do jednych z najbardziej pożądanych produktów oferowanych przez banki. Coraz więcej klientów decyduje się również na skorzystanie z tego produktu. Nic dziwnego, że banki starają się z każdej strony zainteresować potencjalnych kredytobiorców ofertą dotyczącą kredytu hipotecznego stosując różnorodne reklamy i promocje. Jak wybrać więc odpowiedni produkt z długiej listy? Jak skutecznie porównać oferty kredytowe?

Składniki oceny kredytu hipotecznego

Analizując oferty kredytów hipotecznych należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

  • wkład własny oraz zależne od niego warunki kredytu,
  • waluta, w której zdecydujemy się na kredyt,
  • rodzaj rat – rosnące bądź malejące,
  • wyliczenie zdolności kredytowej,
  • prowizje dla banku,
  • stopa procentowa – to, w jaki sposób ją wyliczymy oraz marża,
  • możliwość ewentualnej wcześniejszej spłaty zobowiązania.

Na co realny wpływ na klient decydując się na kredyt hipoteczny?
Kredytobiorca realny wpływ ma na:

  • wkład własny,
  • rodzaj rat na jakie się zdecydujemy,
  • waluta, w której weźmiemy kredyt.

Pod uwagę należy wziąć fakt, że warunki kredytu będą o tyle korzystniejsze, o ile nasz wkład własny będzie wyższy. Nie należy jednak lokować wszystkich oszczędności już na początku. Najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na raty malejące lub równe. To, na ile lubisz ryzykować wpłynie z walutę w jakiej zdecydujesz się wziąć kredyt. Obce waluty gwarantują zdecydowanie niższe oprocentowanie, jednak ryzyko wzrostu rat w momencie wahania kursu jest także prawdopodobne.

Jak skutecznie porównać kredyty hipoteczne?

Porównanie ofert można zacząć zaraz po tym, gdy ustalimy ile pieniędzy własnych chcemy przeznaczyć na wymarzoną nieruchomość, jakie raty wybierzemy oraz w jakiej walucie weźmiemy kredyt. Dzięki temu będziesz mógł wyeliminować te oferty, które wyliczą twoją zdolność kredytową na tak niskim poziomie, który uniemożliwi zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Pozostałe powinieneś przeanalizować pod względem wysokości stopy procentowej oraz prowizji.

Często banki nadrabiają brak prowizji wysokim oprocentowaniem, dlatego też warto skrupulatnie obliczyć ile tak naprawdę będzie kosztował kredyt w całym okresie jego obowiązywania. Weźmy też pod uwagę możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania. Taka opcja jest korzystna w sytuacji, gdy mając znaczną ilość gotówki chcemy pozbyć się kłopotu lub gdy chcemy skorzystać z innego kredytu na lepszych warunkach niekoniecznie w tym samym banku.

Porównywarka kredytów hipotecznych

Decyzję kredytową z pewnością pomoże podjąć porównywarka kredytów hipotecznych. Dzięki niej skutecznie porównamy oferty banków obowiązujące na rynku. Biorąc pod uwagę między innymi wysokość miesięcznej raty, oprocentowanie kredytu, koszty dodatkowe, jakość obsługi oraz koszt uzyskania kredytu uzyskamy naprawdę rzetelny i wiarygodny ranking kredytów.

Porównywanie kredytów hipotecznych jest niezwykle ważne ze względu na znaczne różnice w kosztach kredytu – czasami mogą one wynosić nawet kilka, kilkanaście tysięcy złotych. Dobrze więc skorzystać z takiego narzędzia jak kredyt hipoteczny porównanie. W tym produkcie bowiem przeanalizowane i porównane zostaną bardzo szczegółowe składniki oferty. Dzięki temu, że zawiera ono różnorodne kredyty zyskujemy szerokie spektrum wiedzy w tym temacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>