Tani kredyt hipoteczny na budowę domu – kalkulator

Zaciągnięcie kredytu na budowę wymarzonego domu bądź kupno własnego mieszkania to bardzo poważne zobowiązanie. Umowa pospisywana jest bowiem na kilka/kilkanaście lat i dotyczy bardzo wysokich kwot. W jaki więc sposób odnaleźć na rynku ofertę, która okaże się najkorzystniejsza? Z pomocą może przyjść kalkulator kredytu hipotecznego, który dokonuje wstępnej selekcji ofert dostępnych na rynku.

Kalkulator kredytu hipotecznego to narzędzie, które wymaga po pierwsze określenia celu kredytu. To, czy zamierzamy wziąć kredyt na kupno czy budowę domu, czy ewentualne M będzie pochodzić z rynku pierwotnego czy też wtórnego, czy kupno domu obejmuje również przynależącą do niego działkę, czy pieniądze przeznaczymy na refinansowanie budowy – realnie wpływa na wysokość comiesięcznych rat.

Oczywiście na wysokość raty wpływają również inne czynniki, taki jak na przykład wartość kupowanego mieszkania bądź domu, wybranej przez klienta waluty, okresy spłacania zobowiązania, zdecydowania się na raty rosnące czy malejące itd. Jeżeli dokładnie i precyzyjnie określimy cele kredytu, kalkulator wskaże bardziej realne koszty z nim związane.

Po wpisaniu danych kalkulator bardzo szybko pokazuje interesujące oferty bankowe. Dzięki temu umożliwia skuteczne porównywanie ich ze sobą. Klient może więc odrzucić te, które uważa za niekorzystne oraz podkreślić te, według niego, najodpowiedniejsze.Kalkulator kredytów hipotecznych zawiera również pewien formularz, po wypełnieniu którego skontaktujemy się automatycznie z trzema bankami, których oferty okazały się najbardziej zbliżone do tych wymarzonych.

Klientowi, po jego wysłaniu, nie pozostaje nic innego, jak czekać na telefon od przedstawicieli bankowych. Dopiero podczas spotkań i rozmów będą oni mogli sprecyzować ofertę swojego banku. Kalkulator to więc narzędzie, dzięki któremu bardzo szybko można zgromadzić informacje kredytowe pochodzące z różnych banków. Przyszły kredytobiorca ma więc szansę odnalezienia w gąszczu ofert te najlepsze, a po dokładnym ich przeanalizowaniu, zdecydować się na jedną, najkorzystniejszą opcję.

0 0 vote
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x