Najlepszy kredyt preferencyjny dla rolnika na dowolny cel

Życie dzisiejszego rolnika nie jest łatwe. Aby mógł sprostać rosnącym wymaganiom dotyczącym upraw i hodowli musi sporo inwestować. Nie zawsze jednak o gotówkę na realizację tych celów jest prosto. Nowe sprzęty, maszyny itd. kosztują niemało, dlatego rolnicy zmuszeni są pukać do drzwi banków z wnioskiem o kredyt. Jak wygląda cała procedura uzyskiwania kredytów i w jaki sposób wylicza się zdolność kredytową rolnika? O tym w poniższym artykule.

Potencjalny kredytobiorca, zanim uzyska upragniony kredyt, musi przejść cała, skomplikowaną procedurę, polegającą głównie na stwierdzeniu, czy zdolność kredytowa jest wystarczająca, aby wniosek o kredyt został przyjęty. Poza tym należy przedstawić zaświadczenie o dochodach i tu pojawiają się pierwsze problemy. W jaki sposób banki sprawdzają wysokość dochodów pochodzących z prowadzenia działalności rolniczej?
Mało jest banków, które w ogóle decydują się na udzielanie świadczeń rolnikom.

Niektóre placówki oferują im jedynie kredyty hipoteczne, inne wymagają zaświadczenia z Urzędu Gminy o dochodach płynących z gospodarstwa rolnego – ilość hektarów przeliczeniowych. Poza tym niektóre banki domagają się także potwierdzenia o niezaleganiu z podatkiem rolnym bądź składkami na ubezpieczenie społeczne z KRUS. W pozostałych placówkach nie jest już tak łatwo.

Od rolników wymaga się bowiem, aby prowadzili działalność rolną od co najmniej jednego roku i dostarczyli dodatkowe faktury, umowy oraz rachunki z tytułu sprzedaży wytworzonych w gospodarstwie produktów. Przedstawione dochody porównuje się ze średnimi comiesięcznymi wydatkami związanymi z utrzymaniem gospodarstwa domowego kredytobiorcy oraz pozostałymi opłatami, takimi jak inne kredyty. Jeżeli rolnik wnioskuje o kredyt na działalność gospodarczą musi liczyć się z poważnymi utrudnieniami.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x