Szybki kredyt gotówkowy dla osób zadłużonych bez dolności kredytowej na dowód

Jeżeli nasza historia w Biurze Informacji Kredytowej nie jest pozytywna, trudno będzie nam dostać kredyt w tradycyjnym banku, które w błyskawiczny sposób dowiedzą się o naszych problemach ze spłacaniem zobowiązań, gdy tylko przekroczymy próg banku z wnioskiem o dofinansowanie. Nie należy się jednak podłamywać, nic straconego. Na rynku bowiem pojawiają się placówki pozabankowe, które chętnie udzielają kredytów takim właśnie osobom. Na takich warunkach przyznawane są takie pożyczki i kto może się o nie starać?

Problemy finansowe nie omijają nikogo. Źle ulokowane oszczędności, wydatki rodzinne, nieprzewidziane sytuacje – wszystko to może zachwiać domowym budżetem. W momencie, gdy spłacamy jeszcze jakieś zobowiązanie, sytuacja nabiera powagi. Przydałaby się jakaś mała pożyczka, jednak kto jej udzieli i tak już zadłużonemu kredytobiorcy?

Wybierzmy się do banku

Jeżeli na swoim koncie posiadamy jedno, niewielkie przewinienie, niekoniecznie jesteśmy od razu skreślani z listy potencjalnych klientów. Jeżeli bank zna nas dobrze, nasze dochody, saldo na koncie, historię kredytową, może zgodzić się na udzielenie kredytu. Warto skorzystać z takiej możliwości i wybrać się do przedstawiciela bankowego na rozmowę. Jeżeli kredyt okaże się niemożliwy, może zaproponuje on inne wyjścia, takie jak limit debetowy na rachunku czy karta kredytowa, dzięki której zaspokoisz najpilniejsze wydatki. Pod uwagę należy wziąć jednak fakt, że odsetki towarzyszące tym produktom rosną bardzo szybko, jeżeli więc nie spłacisz zadłużenia na czas, możesz popaść w poważniejsze problemy.

A może parabanki?

Na szczęście, tradycyjny bank to nie ostatnia deska ratunku. Nawet jeżeli ten odmówi ci kredytu nic straconego. Możesz udać się do instytucji pozabankowych, które poza tym, że udzielają kredytów w kwadrans, nie weryfikują swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej. Oferty te nie są jednak pozbawione rysy. Pod uwagę należy wziąć wysokie koszty pożyczki oraz maksymalne limity kwoty pożyczki, które mogą nawet nie pokryć najpilniejszych potrzeb.

Pomijając już prowizję, która sięga 5 procent, oraz oprocentowanie na poziomie około 20 procent należy liczyć się także z dodatkowymi opłatami, na przykład za ubezpieczenie czy zabezpieczenie kredytu. Podsumowując koszty całego kredytu możemy dojść do wniosku, że najzwyczajniej się on nie opłaca. Takiego wysokiego oprocentowanie nie jest w stanie przysłonić ani opcja błyskawicznego przyznania kredyt ani dostarczenie tychże pieniędzy do domu. Decyzja jednak należy do klienta…

Z pomocą przychodzi Internet

Pożyczanie pieniędzy drogą internetową to nowość na polskim rynku udzielania kredytów. Na myśli mamy tu portale społecznościowe, na łamach których użytkujący pożyczają sobie wzajemnie pieniądze. Fachowa nazwa tego zjawiska to tak zwany social lending, który z miesiąca na miesiąc zyskuje na popularności. Klient szukający pożyczki musi jedynie zarejestrować się na stronie, wystawić tak zwaną prośbę o pożyczkę w postaci aukcji i czekać na zgłoszenie się inwestora.

Takie wyjście z problemów finansowych posiada jednak pewne minusy. Po pierwsze jest to bardzo wysokie oprocentowanie oraz niskie limity kwotowe. Poza tym portale społecznościowe pobierają dodatkowe opłaty za weryfikację tożsamości, rachunków oraz danych klienta. Co również ważne, jeżeli spóźnimy się ze spłatą zobowiązania, pożyczkodawca ma prawo uruchomić proces windykacji lub odwiedzić nas osobiście, co z pewnością nie będzie miłą wizytą.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x