Szybki kredyt dla firmy – jak go otrzymać?

Powodów do założenia własnej firmy jest tyle, ile osób na świecie. Jedni chcą odnaleźć swoje miejsce w coraz bardziej zatłoczonej rzeczywistości, inni pragną rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a jeszcze inni uciekają w ten sposób od bezrobocia, czy wręcz przeciwnie – od korporacyjnego zaświatka. Ci, co myślą, że prowadzenie własnej działalności jest prostym działaniem, są w ogromnym błędzie. Nie dość, że trzeba kontrolować wszystkie aspekty firmy, należy posiadać odpowiednią motywację oraz silę, by prężnie pokonywać wszelkie przeszkody i problemy. Chyba największym wyzwaniem z jakim trzeba się zmierzyć w trakcie zarządzania firmą, jest dysponowanie jej finansami – przecież to od nich głównie zależy pożądany rozwój naszej działalności. Nasz sukces zależy głównie od inwestowania, a te z kolei wymaga dodatkowego zastrzyku gotówki. Obfitujący w ostrą konkurencję rynek wymaga, aby decyzje podejmowane były natychmiast, w czym oczywiście pomóc może odpowiednia pożyczka.

Wielu z nas w tym momencie pewnie zadaje sobie pytanie, czy taki szybki kredyt dla firm w ogóle jest dostępny na polskim rynku pożyczkowym. Co prawda, banku kuszą potencjalnych klientów szybkimi pożyczkami gotówkowymi, jednak zwykle nie jest to korzystne wyjście dla właścicieli przedsiębiorstw, ponieważ mają oni całkiem inne potrzeby i wymagania aniżeli przeciętni kredytobiorcy. Współcześni polscy przedsiębiorcy nie pozostawieni są samym sobie. Banki funkcjonujące na rynku wychodzą coraz częściej bowiem naprzeciw ich oczekiwaniom. W swoich ofertach posiadają pożyczki przeznaczone dla firm, które charakteryzują się znacznie łatwiejszymi procedurami kredytowymi, co będzie miłą odmianą w porównaniu do dotychczas obowiązujących.

Przedsiębiorcy ubiegający się o zaciągnięcie zobowiązania zobligowani byli przez bank do dostarczenia szczegółowej dokumentacji potwierdzającej funkcjonowanie działalności zgodnie z prawem (numer NIP, REGON, dokumenty poświadczające wpis do ewidencji, zaświadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz z Urzędu Skarbowego) oraz przedstawienie bankowi historii obrotów firmy, nawet z trzech lat wstecz. Obecnie kredyty dla firm możliwe są już po wypełnieniu odpowiedniego wniosku, który można pobrać ze strony internetowej, oraz przesłanie go do placówki banku.

W tym miejscu rodzi się kolejne pytanie, a mianowicie w jaki sposób banki weryfikują zdolność kredytową przedsiębiorstwa, gdy nie wymaga od jego właścicieli dostarczenia koniecznej dokumentacji? Obecnie banki najczęściej proponują takie rozwiązanie tylko aktualnym klientom, którzy poszczycić się mogą odpowiednio długą, a co ważniejsze pozytywną historią swojego rachunku. Dzięki temu pożyczkodawcy zmniejszają ryzyko wynikające z braku bądź nieterminowego spłacania zobowiązania. Niektóre placówki poszły o krok dalej i przygotowały system, który umożliwia dostęp do informacji znajdujących się na koncie firmowym, które zostało wskazane przez potencjalnego pożyczkobiorcę. Wówczas gdy gromadzone dane przejdą weryfikację i zostaną zaakceptowane, przedsiębiorstwo dostanie dodatkową gotówkę nawet jeżeli wcześniej nie było stałym klientem banku.

Oba te przypadki udowadniają, że zautomatyzowane procedury skutecznie minimalizują okres wydania decyzji, a także gwarantują przekazanie wnioskowanej kwoty w przeciągu kilkunastu godzin.
Szybkie kredyty dla przedsiębiorstw są bardzo atrakcyjnym i innowacyjnym rozwiązaniem, które z pewnością pomoże w rozwoju i modernizacji firmy, a co za tym idzie, osiągnięcie wyższej pozycji na rynku w stosunku do konkurencji. Nie należy jednakże zapominać, że aktualnie taka forma kredytowania przeznaczona jest tylko i wyłącznie do firm, które poszczycić się mogą znacznym stażem działalności.

0 0 vote
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x