Szybki i korzystny kredyt gotówkowy przez Internet – najszybsza gotówka dla każdego

W obecnych czasach wzięcie kredytu nie wymaga od nas nawet opuszczenia mieszkania. Skorzystać można bowiem z kredytów dostępnych przez Internet. Ich popularność rośnie z miesiąca na miesiąc i nic dziwnego, ze coraz więcej osób decyduje się na taką formę pożyczkowania. Po pierwsze jest to bardzo wygodne zwłaszcza w przypadku, w którym pożyczkobiorca nie dysponuje odpowiednią ilością czasu, by móc osobiście wybrać się do banku. W jaki więc sposób można pożyczyć pieniądze przez Internet i kto może dostać taką pożyczkę?

Dobre kredyty gotówkowe to minimum formalności

Kredyt internetowy skierowany jest przede wszystkim do osób związanych z określonym bankiem od pewnego czasu to właśnie w nim posiadają założony rachunek osobisty. Placówka wymaga również od przyszłego kredytobiorcy, aby ten posiadał stałe wpływy na konto. Po spełnieniu tychże warunków kredyt gotówkowy można dostać już tylko na oświadczenie – nie trzeba kłopotać się i dostarczać do banku dokumentów, czyli zaświadczenia o przychodach lub od pracodawcy. W określonych sytuacjach, gdy wnioskowana kwota nie przekracza 10 000 złotych, nie wymagany jest także podpis współmałżonka.

Od czego zacząć starając się o kredyt internetowy? Należy w pierwszej kolejności wypełnić wniosek znajdujący się na koncie bankowym. Jest to o tyle wygodne, że można to zrobić nie wychodząc z domu, o dowolnie wybranej porze dnia i nocy. Wypełnienie wniosku nie jest skomplikowane – należy wprowadzić do niego dane związane z przychodami pożyczkobiorcy, wnioskowaną kwotą oraz okresem potencjalnego spłacania zobowiązania. Po wypełnieniu wniosku automatycznie przeprowadzana jest symulacja rat – dzięki temu będzie można już na wstępie poznać wysokość comiesięcznych spłat.

Będąc na tejże stornie internetowej warto zaznajomić się także z umową oraz regulaminem. Pod lupę należy wziąć również tabelę opłat za kredyt gotówkowy aby dokładnie wiedzieć, co tak naprawdę się podpisuje. Następnie należy wysłać wniosek i czekać na odpowiedź. Przeważnie już po kilku minutach wiadomo, czy wniosek zostanie zaakceptowany czy też nie. Jeżeli odpowiedź będzie pozytywna należy ją tylko potwierdzić, a wówczas pieniądze znajdą się na koncie.

Internetowy kredyt gotówkowy jest bardzo łatwy i szybki – pieniądze na koncie można mieć już po przysłowiowym kwadransie. W przypadku jednak, gdy wnioskuje się o poważne kwoty bank może wymagać wywiązania się z dodatkowych formalności. Pożyczkobiorca będzie na przykład musiał przesłać zaświadczenia z miejsca pracy. Walcząc o klienta niektóre banki przy udzielaniu kredytów internetowych zrezygnowały z konieczności posiadania przez pożyczkobiorcę posiadania w banku konta.

Korzyści wynikające z kredytów online

Najważniejszymi zaletami kredytów internetowych jest ich prostota, okrojone formalności oraz szybkość udostępnienia gotówki. Przy sprzyjających warunkach może on okazać się naprawdę tanim kredytem. Poza tym warto go zaciągnąć także ze względu na korzystniejsze warunki spłaty niż tradycyjnego kredytu gotówkowego. Dlaczego dzieje się tak, że kredyty gotówkowe są tańsze od tych samych ofert występujących w oddziałach bankowych? Po pierwsze nie wymagają one konieczności obsługi klienta przez przedstawiciela banku w oddziale – im mniej zadań nałożonych jest na doradcę, tym korzystniejsze warunki finansowe. Z całą pewnością można więc stwierdzić, że internetowe kredyty gotówkowe są samoobsługowe.

Pozabankowe kredyty gotówkowe

Na rynku coraz bardziej popularne stają się kredyty gotówkowe udzielane przez firmy pozabankowe. W tychże przypadkach formalności są sprowadzone naprawdę do minimum, a gotówka przyznawana jest praktycznie każdemu. Taka firma pożyczkowa wymaga jedynie zarejestrowania się na jej stronie internetowej i pomyślnego przejścia przez całą procedurę weryfikacyjną. Polega ona na zrobieniu określonego przelewu oraz odebraniu Sms-a z kodem potwierdzającym. Jednak kredyty oferowane przez parabanki wiążą się z wyższymi opłatami (RRSO w skrajnych przypadkach wynosić może nawet 2000%!!!). Niestety, w przypadku kiedy gotówki potrzeba na wczoraj, a nie można wykazać stałych przychodów lub ma się negatywną historię w BIK-u, nie pozostaje nic innego jak taki właśnie kredyt internetowy.

Na co szczególnie zwrócić uwagę wybierając kredyt?

Przede wszystkim należy skorzystać z oferty własnego banku, a nie parabanku. Fakt, może on szybciej udzielić finansowania, jednak narzuca na pożyczkobiorcę wyższe koszty niż te obowiązujące w banku. Należy więc zapoznać się z warunkami finansowania towarzyszącymi kredytom online.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x