Szybki i dobry kredyt gotówkowy dla każdego

Coraz trudniejsza sytuacja na rynku pracy sprawia, że wielu z nas zaczyna interesować się szybkimi kredytami gotówkowymi. Banki bardzo dobrze to wykorzystują oferując osobom potrzebującym pilnie zastrzyku gotówki kredyty, które nie koniecznie należą do najtańszych. Jednak w sytuacji bez wyjścia koszty się nie liczą, tym bardziej, że nie trzeba wypełniać stosu dokumentów, przedstawiać zaświadczeń oraz prosić o zgodę na zaciągnięcie zobowiązania współmałżonka. Nic tylko brać kredyty…

Szybkimi kredytami gotówkowymi zainteresowane jest szerokie spektrum klientów – niezależnie od wieku, sytuacji materialnej czy historii kredytowej. Wnioski składają zarówno ci żyjący na pokaz, ponad stan jak i ci, którzy nie są w stanie przeżyć od pierwszego do pierwszego za minimalne wynagrodzenie lub wyskoczyły im jakieś nieprzewidziane wydatki.

Bardzo dobrze może to być osoba, która pilnie potrzebuje nowego laptopa do pracy zawodowej, taka, której zależy na kupnie nowej, ekonomiczniejszej lodówki, samotna emerytka chcąca zaskoczyć wnuczka wymarzonym prezentem lub też samotnie wychowująca córeczkę matka, która musi wykupić drogą wyprawkę do szkoły. Kredytodawca wymaga od kredytobiorcy jedynie poświadczenia pełnoletniości oraz wykazania się chociażby niewysokimi dochodami miesięcznymi. Poza tym musi on na stałe mieszkać w Polsce oraz posiadać adres zameldowania.

Proces przyznawania dobrego kredytu gotówkowego

Formalności związane z udzieleniem szybkiego kredytu gotówkowego ograniczone są praktycznie do minimum. Kredytobiorca musi jedynie zjawić się osobiście przy odpowiednim okienku bankowym z zaświadczeniem o dochodach (emeryturze, rencie, stypendium bądź pensji) oraz z dowodem osobistym. Wówczas istnieje możliwość podpisania umowy „od ręki” w odpowiednim przedstawicielem bankowym a po przysłowiowym kwadransie wyjść z pokaźną sumką na koncie. Taki górny pułap pobieranego kredytu gotówkowego to kilkanaście tysięcy złotych.

Zachęcić do korzystania z szybkich kredytów gotówkowych może także fakt niższego oprocentowania niż tego, które towarzyszy zwykłym kredytom mimo, iż okres spłaty nie jest wydłużony. Należy tu podkreślić, że na innych warunkach traktowany jest klient, który posiada już rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (tak zwany ROR) w banku, a na innych ten, który dopiero co po raz pierwszy przekroczył próg banku. Klient, który posiada już swój rachunek w banku, i na konto którego wpływają regularne kwoty z tytułu comiesięcznego wynagrodzenia może liczyć na lepsze warunki kredytowania.

Niższe może być na przykład oprocentowanie takiego szybkiego kredytu gotówkowego. Poza tym, kwota udzielonego zobowiązania w takich przypadkach może sięgać nawet 150 000 złotych, a raty mogą być korzystnie rozłożone (nawet na kilkadziesiąt miesięcy). Mimo, iż są to niezwykle rzadkie przypadki, jednak się zdarzają… Szybkie kredyty gotówkowe przyznawane są najczęściej na okres roku lub dwóch i są znacznie niższe od wspomnianych 150 000 złotych.

Nie ma jednak produktów idealnych. Tak też jest i w tym przypadku. Kredyt gotówkowy, mimo wielu zalet takich jak brak weryfikacji potencjalnego kredytobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej, ma także kilka wad. Po pierwsze umożliwia zapożyczanie się osobom, które faktycznie nie mają z czego spłacać kolejnego zadłużenia i tym samym wpadają w pułapkę kredytową. Po drugie, niektórych zaskoczyć mogą tak zwane ukryte koszty, które wyrównują tak zwany darmowy kredyt.

Czy można uzyskać szybkie kredyty gotówkowe nie wychodząc z domu?

Kredyty gotówkowe mają to do siebie, że wszelkie formalności z nimi związane można bez problemu załatwić nie opuszczając mieszkania. Najpierw jednak należy zgromadzić wszelkie potrzebne informacje o ofercie – w tym celu należy odwiedzić odpowiednią stronę internetową i zaznajomić się z regulaminem oraz umową. Następnym krokiem jest wypełnienie wniosku i wysłanie go poprzez specjalną aplikację. W odpowiedzi możemy spodziewać się decyzji kredytowej, umowy a także wypłaty gotówki. Taka jednak opcja nie jest niestety standardem i nie spotkamy jej w każdej placówce bankowej.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x