Szanse na kredyt a zadłużenie firmy

Biuro Informacji Kredytowej to już standardowy i obowiązkowy przystanek na drodze do przyznania kredytu. Zawiera on bardzo dokładne dane, które dotyczą naszego terminowego (bądź nie) spłacania rat. Obecność na takiej liście zagwarantuje nam zwlekanie z płaceniem comiesięcznych zobowiązań czy całkowite ich zaprzestanie. Osoby, które nie wykazują żadnych problemów w tym temacie nie mają się czego obawiać. Co więcej – dzięki terminowemu spłacaniu zobowiązań tworzą w BIK-u pozytywną historię kredytową, która buduje im renomę i stwarza wizerunek bardzo sumiennych i wiarygodnych klientów. A udzielanie takim klientom kredytów to czysta przyjemność.

Bardzo dużych problemów z dostępem do kredytów może przysporzyć tak zwana lista dłużników, która niepotrzebnie mylona jest właśnie z listą Biura Informacji Kredytowej. Kiedy znajdziemy się na takich listach jak lista Krajowego Rejestru Długów oraz BIG Info Monitor bank będzie miał ogromne wątpliwości co do przyznania nam wsparcia. Płatnicy, którzy nie wywiązują się z terminowego płacenia rachunków i faktur, postrzegani są jako niesolidni i niewypłacalni.

Banki bardzo opornie udzielają wszelkich informacji dotyczących tego, na jakiej postawie udzielają kredytów. Zasłaniają się tak zwaną tajemnicą handlową, która stoi na straży dobra klienta. Pewne jest to, że banki zawsze sprawdzają rzetelność swoich potencjalnych kredytobiorców na listach dłużników, niezależnie od tego, czy kredyt przez nich zaciągany przeznaczony będzie na zakup mieszkania czy cele związane z rozwojem firmy. Potwierdzają oni także zgodnie, że odmowa udzielenia kredytu może wynikać właśnie z obecności na takiej liście.

Małe szanse na kredyt, gdy firma jest zadłużona

Co zrobić, aby nasza firma w oczach banku jawiła się jako ta godna zaufania? Można zainwestować w różne certyfikaty obecne na rynku, których zadaniem jest promowanie solidnych i rzetelnych przedsiębiorców płacących swoje zobowiązania terminowo. Warto więc postarać się o taki dyplom jak: „Certyfikat rzetelności”, „Przedsiębiorstwo Fair Play” czy „Solidna Firma”. Wszystkie one rekomendują zasady etyczne w biznesie oraz niezawodność płatniczą. Przedsiębiorcy, którzy mogą poszczycić się właśnie takimi certyfikatami mają bardzo dużą szansę na uzyskanie pożyczki. Wynika to z tego, że dla przedstawicieli bankowych jawią się oni jako klienci nie stwarzający żadnych problemów z terminowym spłacaniem rat.

0 0 vote
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x