Spłata kredytu coraz łatwiejsza

Dlatego też warto jest zwrócić uwagę na raty kredytu, oraz sposób w jaki można je obniżyć. Natomiast w przypadku, kiedy zastanawiamy się nad kredytem, należy znaleźć najbardziej atrakcyjną ofertę dla naszej sytuacji.

Zwróć uwagę na co pożyczasz

Bardzo często Polacy starają się kredytami załatać dziurę w domowym budżecie, pożyczając tym samym „na życie”. Jest to pozorne rozwiązanie, dodatkowo pomagające tylko na chwilę. W kolejnym miesiącu trzeba będzie zapłacić ratę, która znów będzie dla całej rodziny obciążeniem. Dlatego właśnie kredyt sprawdza się wtedy, kiedy bierzemy go w jednym, ale konkretnym celu. Może to być wakacyjny wyjazd, zakup nowej lodówki lub odświeżenie mieszkania. Przede wszystkim należy policzyć, jaka realna kwota nas interesuje oraz oczywiście, jak długo będziemy spłacać jej raty biorąc pod uwagę nasze możliwości i ograniczenia w okresie spłaty kredytu. W przypadku sprzętów, które są nam niezbędne lepszym rozwiązaniem od wzięcia kredytu gotówkowego będzie system sprzedaży ratalnej dostępny niemal w każdym sklepie z urządzeniami RTV/AGD.
Specjaliści podkreślają, że kredyt ratalny to bardzo atrakcyjna oferta zarówno dla banku, jak i sklepu, ponieważ obie instytucje zyskują na zwiększeniu sprzedaży. Stąd często można znaleźć ofertę zakupu nowego sprzętu, które nie podlegają oprocentowaniu i raty zgodnie z obietnicą są zerowe. Ciekawym rozwiązaniem może być także oferta kredytu celowego. W takim przypadku, klient banku określa cel zaciągnięcia kredytu, a bank zobowiązuje się do zastosowania niższego oprocentowania. Oczywiście klient będzie musiał przedstawić dowód zakupu lub rachunki za wybraną usługę.

Dobrym rozwiązaniem dla kogoś, kto posiada własną nieruchomość będą pożyczki hipoteczne. Zabezpieczenie zobowiązania w takiej formie, zawsze jest bardzo atrakcyjne dla banku. Oczywiście nieruchomość, nie może mieć obciążonej hipoteki. Taka forma kredytu, zawsze jest bardziej opłacalna od kredytu gotówkowego, ponieważ jego koszty będą znacznie niższe. Dzieje się tak dlatego, że oprocentowanie pożyczki hipotecznej ma związek ze stawką WIBOR, dzięki czemu niska stopa procentowa ma wpływ na niską ratę miesięczną.

Konsolidacja to dobry wybór

Jeżeli mamy do spłacenia więcej niż jeden kredyt, a coraz trudniej jest nam pogodzić spłaty z bieżącymi wydatkami oraz spłatą karty kredytowej można zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ nasze wszystkie zobowiązania staną się jednym kredytem, a tym samym nasza jedna miesięczna rata, będzie bardziej atrakcyjna od wielu, pozornie niewysokich rat. W momencie spłaty jednocześnie paru niedużych zobowiązań, co więcej braku funduszy na terminową spłatę całości długu na karcie kredytowej, naprawdę wskazane jest zapoznać się z ofertami kredytu konsolidacyjnego. Polega on na zamianie wszystkich spłacanych zobowiązań finansowych na tylko jeden kredyt. Co za tym idzie, jest on przyznawany na większą sumę, a także dłuższy okres kredytowania, miesięczne raty są wtedy mniejsze niż w przypadku kilku drobnych pożyczek.

Jak podkreśla jeden ze ekspertów finansowych dzięki obniżce stóp procentowych w Polsce są one na naprawdę niskim poziomie. Dzięki czemu banki mogą zaoferować swoim klientom coraz bardziej atrakcyjne oferty kredytowe, niż miało to miejsce choćby dwa lata temu. Tym samym również kredyty konsolidacyjne są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą płacić miesięcznie mniejsze kwoty uwalniając się od obciążających ich kilku spłat. Dzięki bogatej ofercie kredytów, jaką mogą przedstawić obecnie banki, na pewno każdy, znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Bez względy na to, czy chodzi o niewielką pożyczkę, kredyt konsolidacyjny czy kredyt hipoteczny.

0 0 vote
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x