Przedpłacona karta kredytowa prepaid – idealne rozwiązanie dla każdego

Karta przedpłacona jest idealnym produktem dla tych, którzy nie lubią nosić przy sobie gotówki lub o niej ciągle zapominają oraz obawiają się zgubienia karty debetowej. Można ją załadować w dowolnym momencie, a niewykorzystana kwota nie przepadnie – można je przelać z powrotem na konto. Proste, prawda?

Czym jest karta prepaid?

Termin prepaid jest zanany tym, którzy korzystali z telefonów na kartę. System doładowywania karty prepaid działa podobnie. Po zakupieniu karty należy ją załadować odpowiednią ilością gotówki, a kiedy kwotę wykorzystamy – ładujemy ją ponownie. Nie jest to zbyt skomplikowane. Karty przedpłacone niosą ze sobą wiele korzyści. Chyba największą z nich jest możliwość dokonywania nią zakupów bez konieczności zakładania konta w banku. Kiedy kupimy kartę prepaid automatycznie dostajemy przypisany do niej numer konta, na które musimy wpłacić pieniądze. Po ich zaksięgowaniu nie pozostaje już nic innego, jak cieszenie się z możliwości robienia zakupów.

Posiadanie owej karty zwiększa także nasze bezpieczeństwo w przypadku kradzieży. Kiedy zginie nam gotówka bardzo ciężko ją odzyskać, natomiast w przypadku kradzieży karty utracić możemy tylko tyle, ile załadowaliśmy. Co więcej, jeżeli w porę zorientujemy się, że nasz plastik przepadł, możemy bardzo szybko wycofać naszą gotówkę z karty. Dzięki temu złodziej wejdzie w posiadanie nic nie wartej już karty.

Dzięki karcie mamy także możliwość wglądu w nasze wydatki – odnotowywane są bowiem wszelkie dokonane przez nas transakcje. Nic się nie da ukryć, będziemy wiedzieć, gdzie żona, mąż lub dzieci zostawiają ciężko zapracowane pieniądze. Ważne jest, że kartę można wykupić specjalnie dla osoby trzeciej, na przykład dla dziecka lub komuś innemu bliskiemu w prezencie. Mogą być one wydawane bowiem na okaziciela z identyfikacją i kodem PIN już w punkcie sprzedaży. Dzięki temu korzystanie z tych właśnie kart przez osoby trzecie jest bardzo łatwy.

Gdzie dostać kartę prepaid?

Niestety, kartę prepaid nie jest tak łatwo dostać. Do tej pory niewiele banków wprowadziło ją do swojej oferty. Miejmy nadzieję, że najbliższa przyszłość wprowadzi zmiany w tym temacie. Jeżeli chodzi o samo wydanie karty to koszty z tym związane nie są zbyt wysokie – wahają się między 15 a 25 złotych. Należy jednak wziąć pod uwagę możliwość obciążenia opłatami miesięcznymi w momencie, w którym karta nie będzie używana. Karty przedpłacone mają niestety również wady.

Po pierwsze, nie jest ona dostępna od ręki. W niektórych bankach obowiązują kolejki – należy wpisać się na listę i czekać, aż zostanie przygotowana i przesłana na podany adres. Po drugie bezprowizyjne bankomaty to nadal rzadkość.

0 0 votes
Article Rating
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
sssssss
7 miesięcy temu

Witam. jestem zainteresowana karta kredytową bez BIK, czy moge prosić o sensowną ofertę? pozdrawiam

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x