Pomoc finansowa dla osób zadłużonych – nawet z komornikiem

Rosnące oczekiwania kredytobiorców sprawiają, że banki muszą aktualizować i unowocześniać swoje oferty. Jedną z takich nowości jest pomoc dla zadłużonych, w więc dla tych, którzy najpilniej potrzebują natychmiastowego zastrzyku gotówki nie spłaciwszy jeszcze poprzednich kredytów. Pomoc, o której mowa, można otrzymać w dwojaki sposób – albo korzystając z usług instytucji pozabankowe, które obecnie przeżywają prawdziwy boom, lub złożyć wniosek drogą internetową, co również staje się coraz bardziej popularne.

Pomoc w instytucjach pozabankowych

Chcąc skorzystać z oferty parabanku należy złożyć odpowiedni wniosek kredytowy w siedzibie firmy. Formalności w tym wypadku są ograniczone do niezbędnego minimum – kredytobiorca zobowiązany jest tylko do okazania dowodu osobistego oraz udokumentowania stałych dochodów. Po wypełnieniu tych czynności, kredytodawca może zaproponować pożyczkę w wysokości od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Czas spłacania zaciągniętego zobowiązania jest uzależniony od uzyskanej kwoty oraz od wysokości comiesięcznych rat – maksymalnie jednak może wynosić kilkanaście lat. Do korzyści płynących z tego typu produktów jest to, że potencjalny kredytobiorca nie jest weryfikowany w Biurze Informacji Kredytowej, dlatego też negatywna historia kredytowa nie jest w stanie stanąć na drodze do wymarzonej gotówki.
Pomoc w Internecie

Obecne czasy, życie w pośpiechu i potrzeba załatwiania wszystkiego „od ręki” skłoniło instytucje finansowe go rozpowszechniania swoich produktów również w Internecie. Jak grzyby po deszczu na portalach społecznościowych zaczęły więc pojawiać się ich oferty. Z pomocą dla zadłużonych przychodzą tam osoby prywatne, które proponują kredyty w wysokości kilkuset złotych. Zobowiązania te przyznawane są na krótki okres spłaty, a do pożyczonej kwoty doliczane jest oprocentowanie, które wcześniej ustalone zostało przez obie strony (najczęściej sięga ono kilkudziesięciu procent). Skorzystanie z takiego typu produktu może okazać się korzystne o ile wybierzemy atrakcyjny kredyt. Podejmowanie pochopnych decyzji na pewno nie będzie na rękę dla kredytobiorcy. Zobowiązanie będziemy spłacali przez kilka miesięcy, być może lat dlatego należy wybrać taki produkt, który nie obciąży znacznie domowego budżetu.

Kredyt dla osób zadłużonych, również z komornikiem

Bez wątpienia pomoc finansowa przydałaby się osobom, które już mają na sobie orzeczenie komornika. Na szczęście nie pozostają oni bez wyjścia – również mają szansę na szybką pożyczkę będącą jednocześnie ich ostatnią deskę ratunku. W tradycyjnym banku przecież nie mają co liczyć na ponowne zadłużenie się. Czasami zdarza się, że jedyne czego wymaga pożyczkodawca to przedstawienie jakiegoś zabezpieczenia – najczęściej jest to nieruchomość lub zastaw pod samochód gwarantujący terminową spłatę zadłużenia. W przypadku, gdy już borykamy się ze spłatą kilku wcześniej zaciągniętych zobowiązań, świetnym rozwiązaniem okazują się pożyczki konsolidacyjne. Ten produkt finansowy umożliwia połączenie kilku kredytów w jeden, z niższą comiesięczną ratą umożliwiającą terminowe spłacanie zadłużenia. Kredytobiorca nie będzie już musiał pamiętać o kilku terminach, w zamian za to jego wszelkie zobowiązania przenoszone są do jednej placówki, z jednym terminem spłaty. Jeżeli więc inne drogi uzyskania kredytu zawiodły może warto zastanowić się nad takim wyjściem?

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x