Płać przez Internet – karta kredytowa 100% online

Internet coraz częściej staje się miejscem, w którym dokonywane są nie tylko zakupy ale również wszelkie płatności czy doładowania telefonów. Nic więc dziwnego, że banki chcąc sprostać oczekiwaniom klientów, dołączyły do swoich ofert wirtualne karty kredytowe, które służą właśnie do dokonywania płatności internetowych.

Czym właściwie jest wirtualna karta kredytowa?

Wirtualne karty kredytowe nie posiadają w ogóle fizycznego plastiku. Za ich pomocą można dokonywać płatności na odległość a więc za wszelkie zakupy internetowe, telefoniczne czy drogą pocztową. Można bardzo szybko i bez żadnych problemów zasilać rachunek karty i praktycznie od razu dokonywać płatności. Klient ma również stały dostęp do danych karty.

Łatwe zakupy dla każdego

Internet stwarza wiele możliwości również w przypadku zakupów. Nierzadko w poszukiwaniu „okazji” trafiamy na promocję, która jest na tyle korzysta, że liczy się praktycznie każda minuta by dokonać zakupu a nie dysponując kartą kredytową nie możemy tego zrobić. Klienci najczęściej nie decydują się na kartę kredytową z obawy przed ujawnianiem danych osobowych lub po prostu nie chcąc kupować kolejnego już produktu bankowego. Idealnym rozwiązaniem dla tek sytuacji jest zaopatrzenie się w wirtualną kartę kredytową, która sprawi, że zakupy będą czystą przyjemnością.

Gdzie dostać wirtualną kartę kredytową?

Każdy, kto posiada konto osobiste w banku będzie mógł złożyć odpowiedni wniosek z prośbą o wydanie wirtualnej karty kredytowej. Banki chcąc zdobyć jak największą liczbę klientów proponują darmowe plastiki. Co więcej, klient będzie mógł korzystać z rozliczania w rodzimej walucie oraz w euro. Niektóre banki proponują także na przykład dodatkowe rabaty we wskazanych sklepach internetowych. Wirtualna karta kredytowa to wyjątkowo praktyczne narzędzie, dzięki któremu możemy bez wychodzenia z domu dokonywać zakupów przez Internet bez dodatkowych i ukrytych kosztów.

Jakie są zalety wirtualnej karty kredytowej?

Wirtualna karta kredytowa posiada wiele zalet. Chyba największą jest możliwość płacenia za zakupy – nie musimy wówczas korzystać ze zwykłej karty kredytowej, z którą wiążą się dodatkowe opłaty. Poza tym bardzo łatwo ją otrzymać. Przy wydaniu karty bank bierze pod uwagę tylko i wyłącznie fakt posiadania konta a nie wysokość zarobków klienta.

W sytuacji, gdy nie mamy założonego wymaganego przez bank konta, trzeba je szybko założyć, a gdy zostanie ono aktywowane, należy złożyć odpowiedni wniosek o wydanie karty online. Karta umożliwia również płacenie za zamówienia składane za pomocą maila lub telefonu. Niezwykłe, prawda? Możemy także płacić nią również za granicą. Nietrudno zauważyć, że jest to produkt niezwykle elastyczny. W dowolnym momencie można ją załadować lub też rozładować.

Czy karty wirtualne to produkt bez wad?

Niestety nie. Każda rzecz ma swoje wady i zalety – tak jest także w przypadku kart online. Największą ich wadą jest ograniczone zastosowanie. Kartą można płacić jedynie za transakcje dokonywane przez Internet, telefonicznie lub korespondencyjnie. Nie można posługiwać się nią w zwykłych sklepach.
Wadą kart wirtualnych są również koszty przewalutowania. Jeżeli dokonasz zakupów w innej walucie niż w tej, która określona jest na karcie, będziesz musiał ponieść dodatkowe koszty, które są dość wysokie (sięgają nawet 2% całej transakcji).

Niektóre banki narzucają również na użytkownika karty opłaty związane z wydaniem oraz użytkowaniem karty, które wynoszą od 20 do 25 złotych. Jeżeli nawet bank kusi symboliczną opłatą za wydanie karty, nadrabia opłatami związanymi za każdorazowe jej rozładowanie (nawet 15złotych). Karty wirtualne to produkty niezwykle interesujące i spełniające oczekiwania osób, które dokonują wielu transakcji w Internecie. Poza tym, że jest bardzo bezpieczna w użytkowaniu, to można ją w dowolnym momencie doładować i rozładować. Nic dziwnego, że coraz więcej klientów decyduje się na tego typu produkty.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x