Najlepszy kredyt konsolidacyjny – co można nim spłacić

Kredyt konsolidacyjny jest szczególnym produktem bankowym, ponieważ starać się o niego możemy wówczas, gdy posiadamy już kilka wcześniejszych zobowiązań. Został on stworzony głównie z myślą o tych, którzy wykazują problemy z terminowym spłacanie wcześniejszych rat. Konsolidacja pozwala połączyć klika rat w jedną. Dzięki temu zmniejszamy koszty dodatkowe, takie jak oprocentowanie, ubezpieczenia i prowizje oraz zyskujemy spokój i komfort – ograniczymy przecież formalności do minimum i oszczędzamy czas.

Sam proces starania się o kredyt konsolidacyjny nie należy do najbardziej skomplikowanych. Formalności nie jest zbyt wiele i nie trzeba przedstawiać masy dokumentów poświadczających na przykład wysokość dochodów. Przecież jest to produkt, na sprzedaży którego zależy głównie bankom. Wymagają one jednak nieco od swoich przyszłych kredytobiorców. Przede wszystkim nie mogą być oni dłużnikami, którzy po prostu przestali spłacać wcześniejsze zobowiązania. Banki omijają takich klientów, ponieważ w ich oczach jawią się oni jako nierzetelni oraz niewypłacalni. A co za tym idzie, ryzyko udzielenia im kolejnej pożyczki jest duże. Banki to nie są przecież instytucje charytatywne. Należy więc przedstawić im wszelkie dokumenty potwierdzające spłacanie wcześniejszych zobowiązań. Następnie należy złożyć odpowiedni wniosek oraz komplet wymaganych dokumentów, czyli tych związanych z comiesięcznymi obciążeniami (opłaty za energię elektryczną, gaz, wodę oraz czynsz). Bank zainteresują się również wysokością naszych dochodów oraz posiadanym majątkiem.

Szczególnie korzystne w tej sytuacji wydaje się posiadanie nieruchomości, która będzie stanowiła doskonałe zabezpieczenie dla kredytu konsolidacyjnego. Do niedawna tego typu świadczenia musiały być zabezpieczane hipoteką, dziś jednak banki zadowalają się jedynie wekslami. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że kredyt konsolidacyjny bez hipoteki jest droższy – wpływa na to wyższe oprocentowanie. Poza tym całe zobowiązanie rozkładane jest na większą ilość rat, a co za tym idzie, do banku musimy oddać więcej, aniżeli przed konsolidacją. Z kredytów konsolidacyjnych należy korzystać z głową. To znaczy, decydować się na nie powinniśmy dopiero wówczas, gdy mamy pewność, że nie poradzimy sobie ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Kredyt konsolidacyjny, szczególnie ten nie wymagający zabezpieczenia, jawi się jako przysłowiowa deska do trumny. Warto więc, jeszcze przed zdecydowaniem się na podpisanie umowy, zrobić wszytko, aby spłacić wszelkie zobowiązania o własnych siłach.

Jeżeli jesteś zmuszony do zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego należy wybrać najbardziej odpowiednią ofertę. Jak znaleźć tą najlepszą? Nie musisz pozostać sam w tym kłopocie. Z pomocą mogą przyjść rankingi kredytów konsolidacyjnych, które zawierają aktualne zestawienia skonsolidowanych pożyczek na wyznaczone kwoty w określonych terminie ich spłacania. Pomocne mogą okazać się także kalkulatory kredytów konsolidacyjnych. Tu, w odpowiednie okienka, wpisać będzie musiał jedynie dane dotyczące wysokości kredytu, waluty oraz okresu spłacania zobowiązania. Otrzymasz wówczas kilka najlepszych ofert bankowych. Dopiero wtedy możesz umówić się na spotkanie z doradcą bankowych, który udzieli ci odpowiedzi na każde twoje pytanie.

Hipoteczny kredyt konsolidacyjny

Konsolidacyjny kredyt hipoteczny jest świetnym wyjściem dla tych, którzy nie są w stanie regularnie i terminowo spłacać wcześniejsze zobowiązania, zwłaszcza, gdy do spłaty nie jest jedna czy dwie raty, lecz znacznie więcej. Decydując się na konsolidację zyskujesz pewność, że znacznie obniżysz dotychczasowe miesięczne zobowiązania. Wpływa na to nie tylko wydłużony okres kredytowania, ale także znacznie niższe oprocentowanie. Poza tym, możesz wybrać dowolny cel, na który przeznaczysz dodatkowe pieniądze. Aby bank przyznał ci kredyt konsolidacyjny musisz posiadać zdolność kredytową oraz zabezpieczenie w postaci nieruchomości. Pod uwagę brana jest również twoja historia kredytowa – nie możesz więc zalegać z płatnościami wcześniejszych kredytów. To da się sprawdzić w Biurze Informacji Kredytowej – nic więc przed bankiem nie ukryjesz. Jeżeli więc zwlekasz z płaceniem za ratę ponad trzydzieści dni i sytuacja nagminnie się powtarza, możesz być pewien, że twoje dane znajdują się już w BIK.

Aby twoja prośba o skonsolidowanie kredytów została przyjęta, musisz spłacać swoje zobowiązania regularnie przez okres co najmniej dziewięciu miesięcy. Placówki bankowe prześwietlają historię kredytową nawet do pięciu lat wstecz. Maksymalna kwota obejmująca hipoteczny kredyt konsolidacyjny wyznaczana jest poprzez zdolność kredytową, jak i również wartość nieruchomości. Kredyt może odpowiadać maksymalnie 80 procentom wartości zabezpieczenia. To rzeczoznawca z odpowiednimi uprawnieniami dokona wyceny, która odbywa się najczęściej na koszt kredytobiorcy. Ważne jest, że nieruchomość wcale nie musi być własnością pożyczkobiorcy. Równie dobrze może należeć do osób trzecich, jeżeli oczywiście wyrazi ona na to zgodę.

Gotówkowy kredyt konsolidacyjny online

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń należy do jednych z najbardziej korzystnych i najbardziej popularnych produktów oferowanych przez banki. Dzięki niemu bowiem bardzo wielu ludzi, znajdujących się w niemałych problemach finansowych, wychodziło z nich obronną ręką. Jeżeli więc i ty czujesz, że nie poradzisz sobie z dalszą spłatą kilku kredytów jednocześnie zrób wszystko, by skorzystać z takiego świadczenia. Powinieneś więc skupić się na wyborze najodpowiedniejszego i najtańszego konsolidacyjnego kredytu gotówkowego, dzięki któremu znacząco poprawisz swoją obecną sytuację finansową, a twój budżet będzie mógł odpocząć.

W wyborze najlepszej oferty pomóc może kalkulator kredytu konsolidacyjnego.
Obecnie kredyt konsolidacyjny można również wziąć drogą online. Jest to rozwiązanie o tyle proste i łatwe, bo nie wymaga wychodzenia z domu i wypełniania często niezrozumiałych i zawiłych wniosków. Należy więc złożyć darmowy wniosek o kredyt konsolidacyjny poprzez stronę odpowiedniego banku, na który się zdecydowaliśmy. Zajmuje to nie całe dwie minuty! Wówczas skontaktuje się z wami pracownik banku, który „dogada” wszelkie szczegóły i pomoże wybrać najlepszą ofertę. Następnie, podczas wizyty w placówce podpisujemy umowę i oddychamy pełną piersią.

Najtańszy kredyt konsolidacyjny dla każdego

Kredyty konsolidacyjne zostały stworzone z myślą o tych, którzy wykazują problemy ze spłacaniem kilku zobowiązań na raz. Może on połączyć w jedną, niewielką ratę, kredyt hipoteczny, konsumpcyjny oraz wszelkie zadłużenia pozabankowe. A mniejsza rata – to spokojniejszy sen. Największe korzyści kredyty hipoteczne przynoszą wówczas, gdy nieruchomość stanowi ich zabezpieczenie. Dzięki temu bowiem banki zaproponować mogą klientowi o wiele niższe oprocentowanie niż w przypadku pożyczki gotówkowej niczym niezabezpieczonej. Dodatkowym plusem takiej sytuacji jest również wydłużenie okresy spłaty zobowiązania nawet do 30 lat. Klient bez hipoteki nie mógłby liczyć na takie przywileje.

Co można skonsolidować?

Ogromnym plusem kredytów konsolidacyjnych jest to, że można w nich uwzględnić wszelkie zobowiązania hipoteczne. Brzmi jak bajka? Może i tak ale jest jedno „ale”. Należy bowiem spełnić jeden warunek – łączna suma kredytów nie może przekroczyć rynkowych wartości posiadanych przez pożyczkobiorcę nieruchomości lub określonego procentu ich wartości. Poza kredytem hipotecznym do worka wrzucić można wszelkie kredyty konsumpcyjne, czyli debety na rachunku, karty kredytowe, raty itd. Niektóre banki wychodzą naprzeciw klientom i proponują im także uzyskać dodatkowe pieniądze na dowolny cel, którym może być na przykład spłata jakiejś pożyczki rodzinnej, wyremontowanie domu czy samochodu.

Ranking kredytów konsolidacyjnych – porównanie oprocentowania

Wszystko to, co pisaliśmy dotychczas o kredycie konsolidacyjnym przedstawia go w samych superlatywach. Bo i faktycznie tak jest. Jedyny minusik jaki się z nim wiąże to fakt, że nie zostanie on przyznany całkowicie za darmo. Pierwszą opłatą jest prowizja, która utrzymuje się na poziomie 1,5 procenta. Banki mogą także wymagać od potencjalnego klienta konieczności zawarcia innych dodatkowych umów, na przykład założenia kolejnego rachunku osobistego, karty kredytowej, ubezpieczenia itd. pod uwagę należy także wziąć koszty związane z operacjami dokonanymi na księdze wieczystej. Kredyt konsolidacyjny jest zdecydowanie niżej oprocentowany niż pożyczki konsumpcyjne oraz wyżej od tych o charakterze hipotecznym. O ostatecznej wysokości odsetek zdecyduje dopiero udział poszczególnych rodzajów zobowiązań. Należy również rozważyć sam okres kredytowania – im bowiem dłuższy, tym mniejsza będzie comiesięczna rata.

Aby wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny dla siebie, skorzystajmy z rankingów kredytów konsolidacyjnych, które dostępne są w sieci. Pozwoli nam to wybrać najlepszą ofertę dostępną na naszym rynku. Tego typu rankingi znajdziemy na serwisach internetowych o tematyce z zakresu finansów. Porównajmy oprocentowanie – w ten sposób wybierzemy najtańszą dla nas ofertę. W ten szybki i prosty sposób, bez konieczności wychodzenia z domu, możemy zapoznać się z wieloma propozycjami kredytów konsolidacyjnych i dokonać właściwego wyboru.

0 0 votes
Article Rating
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
K.M.
7 miesięcy temu

Witam
Szukam konsolidacji na 30 000 zl. Gdzie znajdę więcej szczegółów? Pozdrawiam Kasia

kkkkk
6 miesięcy temu

witam. Interesuje mnie konsolidacja na 60 000 zł. Proszę o kontakt

Karol
6 miesięcy temu

Witam. Interesuje mnie kredyt konsolidacyjny na 50 000 zł. Prosze o pomoc

Ula
6 miesięcy temu

Witam. Proszę o konsolidację zobowiązań o łącznej wartości na 100 000 zł. Czekam na kontakt

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x