Najlepszy i najtańszy kredyt na samochód przez Internet

Chcąc kupić nowy samochód i zarazem rozważając ewentualność zaciągnięcia w tym celu kredytu samochodowego, warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej. Każdy powinien poznać zasady kształtowania się oprocentowania danego kredytu. Wszystkiego można dowiedzieć się w placówce bankowej. Kredyt samochodowy jest ofertą bankową choć nie tak popularną jak może byśmy chcieli. W każdym bądź razie okazuje się całkiem korzystnym zobowiązaniem finansowym. Kiedy kredyt zabezpieczany jest danym pojazdem, oprocentowanie okazuje się znacznie niższe niż w przypadku innych kredytów i bardzo przystępne dla kredytobiorców.

Kredyt na samochód oprocentowanie

Oprocentowanie kredytu samochodowego jest zależne od co najmniej kilku elementów. Na pewno jest to marża, jaką narzuca sam bank, a także stawka WIBOR, która jest zmienna. W przypadku drugiego parametru na negocjacje liczyć nie można, lecz uwzględniając marżę, skoro zależna jest od samego banku, warto choć wspomnieć o minimalnych zmianach na korzyść kredytobiorcy. Na wysokość oprocentowania może wpływać też mnóstwo innych parametrów. Będzie to rocznik samochodu, waluta zobowiązania finansowego, jak i to czy kredytobiorca jest stałym klientem, czy może korzysta z takich usług po raz pierwszy. Warto dokładnie sprawdzić oferty i wypytać o szczegóły przedstawicieli banków.

Dane dotyczące pojazdu

Marża najczęściej kształtowana jest na podstawie takich informacji jak chociażby rocznik samochodu, który ma być zakupiony na kredyt. Niektóre banki zachęcają do zakupu nowych samochodów, poprzez oferowanie kredytów o znacznie niższym oprocentowaniu. Bank zwraca uwagę na wiek samochodu, który osiągnie w momencie całkowitego zakończenia spłaty kredytu. Kolejna sprawa która wpływa na marżę to przede wszystkim typ pojazdu. Po prostu inna jest w przypadku samochodu osobowego, a zupełnie odmienna gdy sprawa dotyczy zakupu pojazdu ciężarowego.

Waluta i oferty promocyjne kredytu samochodowego

Istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu samochodowego w innej walucie. Może to wygodne, czasem korzystne, ze względu na niższe oprocentowanie, ale należy pamiętać, że gdy z kolei rośnie kurs danej waluty, wzrastają automatycznie raty kredytu i już nie jest tak pięknie i kolorowo. W ofercie banków możemy znaleźć kredyty samochodowe o zmiennej oraz stałej stopie procentowej. Niekiedy korzystnie jest wybrać stałą stopę ze względu na krótszy czas spłaty. Z kolei stała stopa procentowa powoduje wyższe oprocentowanie. Lepiej zorientować się w danej sprawie w banku, a dopiero później podjąć konkretną decyzję.

W niektórych bankach organizowane są wszelkie promocje kredytowe. Często dotyczą one przede wszystkim stałych klientów. Jeżeli ktoś powiedzmy ma rachunek bankowy w danej firmie, to może liczyć na zdecydowanie atrakcyjniejszą ofertę kredytową, niższe oprocentowanie aniżeli nowi klienci. Ale nie ma na to żadnej reguły, dlatego musimy rozejrzeć się w wielu bankach, aby nie popełnić błędu. Zdarza się, że to w obcym banku jest lepsza oferta kredytu samochodowego, niż w naszym dla stałych klientów.

Kredyt na samochód bez zaświadczeń o dochodach

Kupno samochodu to dla niejednego z nas poważne przedsięwzięcie. Szczególnie w sytuacji, w której podeprzeć się musimy specjalnym kredytem. Niezależnie jednak od tego, czy zamierzamy kupić samochód prosto z salonu, czy też używany, niektóre placówki bankowe posiadają ciekawe oferty dla potencjalnych kredytobiorców. Jedną z nich jest z całą pewnością tak zwany kredyt samochodowy bez zaświadczeń o dochodach. Zamierzając kupić samochód musisz jedynie przedstawić bankowi oświadczenie o dochodach. Nie musisz już więc prosić pracodawcę o wystawianie zaświadczenia o dochodach, co nierzadko przysparzało niemałych problemów.

Inaczej mówiąc, starając się o taki kredyt, wystawiasz oświadczenie o swoich dochodach, pisząc w nich o swoich aktualnych zarobkach, wydatkach związanych z utrzymaniem gospodarstwa domowego i wszystkich z tym związanych opłatach. I to wszystko. Takim wymaganym dokumentem może więc być na przykład oświadczenie, potwierdzone własnoręcznym podpisem, w którym przedstawiasz swoje średnie dochody netto przyjmijmy za trzy miesiące wstecz ze wskazaniem ich źródła. Dzięki takiej właśnie znacznie uproszczonej procedurze kredytu samochodowego bez zaświadczeń cała procedura uzyskania kredytu i zakupu wymarzonego auta znacznie przyśpiesza. Niestety, nierzadko zdarza się tak, że rezygnując z zaświadczeń bank domaga się na przykład wyższego wkładu własnego, podwyższając go nawet o dziesięć procent, a w skrajnych przypadkach nawet do trzydziestu procent.

Kredyt na samochód – symulacja rat

Kupowanie samochodu to dla niejednego z nas poważne przedsięwzięcie, zwłaszcza, gdy musimy szukać wsparcia finansowego w placówkach bankowych. Nie dość więc, że musimy wybrać dobre i niezawodne auto, to jeszcze znaleźć korzystny kredyt na jego zakup. Jak się w tym nie pogubić? Najczęściej potencjalni kredytobiorcy decydują się na szybki kredyt samochodowy. W ich postępowaniu dostrzec można pewną nieścisłość – gdy bowiem mają już pieniądze na koncie zazwyczaj od razu decydują się na pierwszy lepszy samochód. Takie sprawy jak marka, kolor, wyposażenie, czy nawet oprocentowanie kredytu stają się nieistotne – przecież samochód stoi już przed budynkiem, możemy więc wsiadać i jeździć, a w międzyczasie spłacać kredyt.

Jednak nierzadko zdarza się tak, że decyzja podjęta pod wpływem chwili, impulsu jest błędna. Warto więc jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt na samochód dokładnie przejrzeć wszelkie oferty i porównać je na spokojnie. Dzięki temu można bowiem zaoszczędzić nie tylko gotówkę, ale też zdrowie i nerwy. Porównywarki, kalkulatory są tak samo potrzebne, jak symulacja kredytu samochodowego. Dzięki nim przecież uzyskujemy rzetelny obraz czekających nas konsekwencji, przejrzeć aktualne oferty i z nich wybrać te najbardziej interesujące. Kredytobiorca zyska takim postępowaniem spokojny sen, będzie miał pewność, że zrobił wszystko, by wybrać najlepszą opcję i w jak najmniejszym stopniu obciążył domowy budżet.

Aby wykonać symulację rat kredytu na zakup samochodu należy wpisać odpowiednie dane dotyczące między innymi ceny pojazdu, jego roku produkcji, marki oraz rodzaju. Poza tym kalkulator wymaga zaznaczenia, czy auto jest nowe bądź używane. Następnie należy wpisać swoje dane personalne, wysokość comiesięcznych zarobków oraz wydatków z tytułu utrzymania gospodarstwa domowego itd. Kolejnym etapem jest wypełnienie warunków umowy, a więc jakiej walucie ma być uzyskany kredyt, na jak dużą ilość rat ma być rozłożony oraz wysokość kwoty własnej. Z resztą poradzi sobie już sam kalkulator, który dokładnie zaprezentuje plan spłacania zobowiązania.

0 0 vote
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x