Mieszkanie za granicą – sprawdź czy dostaniesz na nie kredyt?

Jak już wspominaliśmy na początku, żaden, ale to absolutnie żaden bank nie przyzna Ci kredytu hipotecznego na zakup domu za granicą. Swoją dezaprobatę dla takich zabiegów banki tłumaczą tym, że ciężko byłoby odzyskać pieniądze w wypadku zaprzestania regularnego spłacania rat przez kredytobiorcę. Ze względu na to, że co kraj, to obyczaj, obowiązuje tam inne prawo, a ewentualne postanowienia egzekucyjne toczyłoby się w miejscu zakupu nieruchomości. To wszystko naraża bank na wysokie koszty.

Z każdej sytuacji jest jednak wyjście. Bank może wówczas zaoferować kredyt hipoteczny zabezpieczony na innej nieruchomości, która znajduje się oczywiście w Polsce (ale nie musi ona wcale być w posiadaniu kredytobiorcy). Jedynym wymogiem, jaki musi spełniać dana nieruchomość jest brak jakichkolwiek obciążeń w księgach wieczystych.

Jeśli i jednak to nie pomoże, można spróbować jeszcze z pożyczką hipoteczną. Udzielając jej bank nie ma prawa wnikać, na co przeznaczymy pieniądze. Ma on jednak dość wysokie oprocentowanie, a co za tym idzie, comiesięczne raty również będą wysokie. Jedyną przeszkodą może być tylko fakt, że pożyczkodawcy udzielają tylko od 50 do 70 procent wartości nieruchomości, jaką zabezpiecza kredyt.

Ostatnią ewentualnością jest próba zaciągnięcia zobowiązania w kraju, w których chcemy zamieszkać. W niektórych krajach, na przykład w Niemczech, przy rozpatrywaniu takich wniosków pod uwagę bierze się także pozytywną historię kredytową zbudowaną w Polsce. Dlatego też nie pozostaje nam nic innego jak cieszyć się z możliwości zamieszkania w wymarzonym miejscu na ziemi.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x