Kredyty hipoteczne dla młodych

Jak banki traktują młodych kredytobiorców?

Banki podchodzą ostrożnie do młodych osób oraz dokładnie badają ich zdolność kredytową. Dlatego też nawet młodzi posiadający stałą i dość dobrze płatną pracę spotykają się z odmownymi decyzjami ze strony placówek bankowych. Związane jest to zazwyczaj z takimi czynnikami jak:

  • historia kredytowa, a konkretnie jej brak. Studenci często kredytów nie zawierają, dlatego też bank nie posiada żadnych informacji na temat ich rzetelności w spłacaniu zobowiązań. W lepszej sytuacji są ci, którzy mieli okazję wziąć i terminowo spłacić chociażby niewysoki kredyt gotówkowy.
  • posiadane obciążenia. Obecne obciążenia są negatywnym czynnikiem wpływającym na zdolność kredytową. Gdy młoda osoba posiada kartę kredytową, kredyt ratalny czy gotówkowy, wówczas bank może odmówić kredytowania. Kredyt studencki też będzie przeszkodą. Najlepiej mieć czyste konto i żadnych zobowiązań, gdy składa się wniosek o kredyt hipoteczny.
  • czas pracy. Młode osoby posiadają zazwyczaj krótki czas pracy i nie uzyskują z tytułu jej wykonywania regularnego wynagrodzenia. Większość studentów oraz świeżych absolwentów studiów, gdy ma pracę, zazwyczaj na umowę o dzieło lub umowę zlecenia.
  • zabezpieczenie. Gdy dwudziestolatek ma już regularne wpływy na konto poświadczone umową o pracę (zazwyczaj konieczny jest półroczny staż pracy), to jeszcze nie wszystko, aby dostać kredyt hipoteczny na mieszkanie, ponieważ konieczne jest jego dodatkowe zabezpieczenie, na przykład poręczenie rodzica lub wzięcie kredytu razem z nim.
  • wiek. Banki rzadziej przyznają pozytywne decyzje kredytowe dwudziestolatkom, jest to dla nich zbyt duże ryzyko, chociaż wiadomo, że dużo zależy od zdolności kredytowej młodej osoby

Aby móc dostać kredyt na mieszkanie w wieku dwudziestu paru lat, trzeba przedstawić bankowi naprawdę przekonujące dowody swojej stabilności finansowej. Spłacenie wszystkich zobowiązań, zamknięcie kart kredytowych to podstawa, również istotne jest posiadanie umowy o pracę i odpowiedniego wynagrodzenia. Niemniej i to może nie wystarczyć, aby bank wydał pozytywną decyzję i tym samym trzeba będzie wnioskowanie o kredyt hipoteczny odłożyć na kilka lat.

0 0 vote
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x