Jaki kredyt na remont mieszkania i domu? Wypróbuj kalkulator

Każdy posiadacz mieszkania decydując się na przeprowadzenie remontu lub też odświeżenia mieszkania musi liczyć się z całkiem dużymi wydatkami. Można z nich wybrnąć sięgając po oszczędności, jednakże musiałyby to być tak naprawdę oszczędności życia. Oczywiście można skorzystać z pomocy finansowej w formie: pożyczki hipotecznej, kredytu hipotecznego, lub też typowej pożyczki gotówkowej. Każda z tym opcji posiada zarówno dobre aspekty, jak i te gorsze.

Pożyczka gotówkowa zdecydowanie jest wskazana, kiedy zamierzmy przeprowadzić jedynie najpilniejsze naprawy. Można ją łatwo i szybko spłacić. Jednakże uzyskane z tego tytułu pieniądze na bardziej konkretny, generalny remont, mogą okazać się niewystarczające. Oczywiście wyższe wsparcie finansowe kredytodawca wypłaci w przypadku kredytu hipotecznego, jednakże formalności z nim związane mogą ciągnąć się miesiącami, np. w związku z ustanowieniem hipoteki na bank. Wydawać by się mogło, że w najodpowiedniejszą opcją jest tutaj pożyczka hipoteczna, z niższą marżą niż pożyczka gotówkowa, za to także wymaga wpisu w hipotekę podobnie jak kredyt hipoteczny. Naczelną zaletą tego produktu finansowego jest sposobność przekazania otrzymanych środków na dowolnie obrany cel. Nie musi więc to być koniecznie remont mieszkania, a np. wyjazd na wakacje.

Warto jednak bliżej przyjrzeć się kredytowi hipotecznemu, gdyż od obecnego roku, w procedurze przyznawania tej formy wsparcia mają nastąpić dość istotne zmiany. Po pierwsze z uwagi na fakt, iż bankom uniemożliwione będzie przyznawanie kredytów na całościową wartości posiadanej przez klienta nieruchomości, kredytobiorca będzie musiał przestawić prywatny wkład oszczędności. Jeśli w tym roku będzie się on kształtował na poziomie powyżej 4 procent, w następnych latach wzrośnie ów wkład nawet do wartości powyżej 19 procent, konkretnie za 3 lata. Z punktu widzenia klienta, wprowadzone innowacje mają mieć dla niego jak najbardziej pozytywne następstwa. Wynika to z tego, że dzięki większemu wkładowi własnemu, marża na kredyt automatycznie zmniejszy wartości. Jednakże ten klient, który nie wykaże oszczędności na odpowiednim poziomie, będzie mógł otrzymać kredyt tylko i wyłącznie wyżej oprocentowany.

W celu dobrania optymalnej ofert warto skorzystać z kalkulatora kredytowego, który po odpowiednim wprowadzeniu parametrów, przedstawi nam najkorzystniejszą opcję kredytu. Mechanizm działania kalkulatora kredytowego opiera się o aktualny ranking poszczególnych banków. Uwzględnia on kilka niestałych wartości, a mianowicie: okres kredytowania, wysokość i forma rat, ubezpieczenie, prowizja, marża, kwota kredytu, a także waluta oraz cel, na jaki pieniądze mają zostać przeznaczone. Oczywiście w sieci znajdziemy różne rodzaje kalkulatorów, uwzględniające różne parametry. To proste narzędzie oszczędzi wiele czasu, który trzeba by było spędzić odwiedzając kolejne placówki bankowe. Kalkulator porównuje ofertę ponad 40 banków i kilka produktów finansowych. Zrobienie tego osobiście zajęłoby przynajmniej 2 tygodnie.

Szybki kredyt na dowód bez zaświadczeń dla osób zadłużonych i bezrobotnych

Niemalże każdy człowiek w pewnym momencie swojego życia musi stawić czoła sytuacji, kiedy zaczyna brakować mu pieniędzy, a na pożyczenie ich u rodziny bądź znajomych nie ma co liczyć. Nagłe wypadki losowe, jak chociażby śmierć bliskiej osoby, nagła choroba wiążąca się z wydatkami na jakże drogie leki, czy w końcu posiadane już długi, spędzają sen z powiek niejednego podatnika. W bardzo trudnych sytuacjach często ludzie, którzy szybko potrzebują konkretnego zastrzyku finansowego na tradycyjne banki nie mogą liczyć. Może być to spowodowane złą historią kredytową, czy w odnotowanie w BIK lub KRD. Co można począć w takiej sytuacji? Gdzie można znaleźć receptę na rozwiązanie tego typu problemów?

Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale trudna. Należy poszukać pomocy w firmach finansowych. Parabanki w swoim bogatym wachlarzu produktów dysponują także takimi dla osób w trudnej sytuacji kredytowej. Kiedy bank odmówi udzielenia kredytu z tytułu braku płynności finansowej, firma pożyczkowa na pewno będzie o wiele bardziej przychylna klientowi. Procedura w przypadku kredytu dla zadłużonych jest niezwykle uproszczona i nie wymaga sprawdzania rzetelności danej osoby w żadnych rejestrach. Z uwagi na fakt, iż czas oczekiwania na przyznanie pomocy finansowej nie jest zbyt długi, tego typu pomoc finansowa znajduje coraz szersze grono odbiorców. Klienci parabanków bardzo często polecają ich ofertę swoim znajomym ,którzy również bardzo często cierpią z powodu niedoboru pieniędzy.

Bezpłatny wniosek o kredyt 100% online bez wychodzenia z domu

Najważniejszym aspektem ubiegania się o kredyt w firmie finansowej jest wypełnienie odpowiedniego wniosku, w bardzo wielu przypadkach z pomocą przychodzi tu Internet. Pieniądze otrzymane z tego tytułu mogą być przeznaczone na dowolny cel. Tak więc kredyt może mieć charakter typowo konsumpcyjny, bądź też przeznaczyć go można na spłacenie bieżących zobowiązań, jak chociażby rachunki za media, czy też zakup niezbędnych leków. Ten swego rodzaju kredyt na dowód cechuje się krótszym okresem spłaty, niż ma to miejsce przy zwykłym kredycie bankowym. Teoretycznie w ustalonym w umowie czasie należność powinna zostać zwrócona, jednakże zawsze można ustalić z przedstawicielem instytucji finansowej dłuży termin potrzebny na wypełnienie warunków spłaty kredytu (tzw. przedłużenie spłaty kredytu).

Podczas gdy klient po raz pierwszy ubiega się o kredyt, przyznana mu kwota nie będzie zbyt wysoka. Przy kolejnym podejściu do tego rodzaju pomocy finansowej, otrzymane fundusze mogą mieć wyższą wartość. Uzależnione jest to od tego, iż tego typu firmy nie mają wglądu do baz Biura Informacji Kredytowej. Dodatkowo osoby ubiegające się o kredy na dowód nie podlegają weryfikacji w KRD czy BIG. Nie wymagane są też często udokumentowane dochody, dlatego też osoby bezrobotne lub pracujące na tak zwane umowy cywilno-prawne mogą bez żadnych problemów pozyskać tego typu wsparcie.

Niezaprzeczalnym jest fakt, iż w przypadku braku możliwości otrzymania pomocy finansowej od banków, rzesza odbiorców szybkich kredytów ciągle rośnie. Klienci bardzo cenią sobie tego rodzaju wsparcie, które w wielu przypadkach okazuje się pomocą wręcz nieocenioną. Bardzo istotna w tym przypadku jest niezwykle uproszczona procedura przyznawania kredytu. W sytuacji kiedy liczy się niemalże każda godzina, otrzymanie pieniędzy w okresie nierzadko nawet w ciągu kilku godzin jest ogromnie ważne. Przyznane fundusze są wypłacane kredytobiorcy bezpośrednio do ręki, w związku z czym nie mam również miejsca sytuacja długiego oczekiwania na przelew. Spośród wielu firm finansowych na rynku, na pewno dla każdego znajdzie się odpowiednio dopasowana oferta. Jest w czym wybierać. Ogół tych wszystkich czynników zdecydowanie zachęca do skorzystania z produktów firm finansowych i bez wątpienia ich liczba szybko wzrośnie.

Tani kredyt dla każdego – decyzja kredytowa w 15 minut

W ostatnich czasach znacznie wzrosło zainteresowanie kredytami, które można uzyskać drogą internetową. Ogólna sytuacja finansowa przeciętnego podatnika nie wygląda zbyt dobrze, w związku z czym bardzo często szybki zastrzyk pieniędzy jest nieodzowny, aby przetrwać do przysłowiowego 10-tego. Wiąże się to z wieloma czynnikami, jak chociażby zminimalizowanie formalności, uzyskanie dostępu do pieniędzy bez opuszczania domu i konieczności odwiedzenia licznych placówek bankowych, czy w końcu szybko postępujący okres rozpatrywania wniosku o pomoc finansową.

Tego typu ofert na naszym rynku ma w swojej ofercie bardzo wiele firm finansowych. Absolutne minimum formalności, które ograniczają się zazwyczaj do wypełnienia odpowiedniego wniosku na stronie internetowej danego parabanku. Ponadto nie wymaga się żadnych specjalnych zaświadczeń. Wpisywane w formularzu dane pochodzą właściwie tylko i wyłącznie z dowodu osobistego. Następnie potencjalny kredytobiorca deklaruje już tylko kwotę kredytu, o jaki chce się ubiegać. Uzupełniane są także informacje, dotyczące okresu spłaty należności wobec danej firmy. Jedną z dodatkowych zalet tego rodzaju wsparcia finansowego jest atrakcyjne oprocentowanie produktu, brak dodatkowych kosztów, a także to, że decyzje kredytową otrzymujemy w przeciągu 15 minut. Oczywiście znajdzie się też sporo niedowiarków, według których kredyty online to typowe nabijanie klienta w butelkę. Jednakże nawet parabanki podlegają pewnym regulacjom prawnym, jak chociażby ustawa traktująca o kredycie konsumenckim, dlatego są w pełni bezpieczne.

Bardzo ważną zaletą kredytu 100% online jest wspomniany już wcześniej bardzo krótki okres oczekiwania na rozpatrzenie wniosku i to, że jest dostępny dla każdego. Czasami trwa to zaledwie kilka godzin, nie rzadko nawet nie dłużej niż kwadrans. Wynika to z tego, iż klienta poddaje się wyłącznie podstawowej weryfikacji. Po zaakceptowaniu wniosku kredytowego, pieniądze bardzo szybko przelewane są na wskazane przez klienta konto. Otrzyma on także wszelkie dokumenty, potwierdzające zawarcie umowy kredytowej. Zwykle w tym przypadku instytucje finansowe radzą sobie dzięki pomocy kuriera, który przywozi kredytobiorcy wszelkie wymagające podpisania formularze bezpośrednio do domu. Zaoszczędza to więc sporo cennego czasu, który w przypadku typowych kredytów bankowych trzeba poświęcić na kilkakrotne odwiedzanie danej placówki bankowej. Tak więc w przypadku korzystania z oferty firm finansowych pieniądze otrzymuje się jeszcze przed podpisaniem właściwej umowy.

Firmy pożyczkowe nie mają nawet narzędzi do ustalenia, czy dana osoba widnieje w jakimkolwiek rejestrze dłużników (BIK, KRD). Może to być niezwykle istotne dla ludzi, którzy już są zadłużeni, ale z różnych powodów potrzebują gotówki i to jak najszybciej. Okres spłaty kredytu zaciąganego online może różnić w zależności od firmy finansowej, zależnie od jej indywidualnych warunków. Oczywiście jeśli kredytobiorca ma problemy ze zrealizowaniem spłat w tym czasie, może negocjować warunki wydłużenia okresu kredytowania. Pamiętać trzeba, że wszędzie pracują ludzie i potrafią człowieka zrozumieć i wysłuchać. Dlatego też w razie problemów ze zwrotem długów, nie bójmy się tego zgłaszać przedstawicielowi firmy.

Podsumowując, wiele osób które skorzystały już z kredytów online bez potrzeby wychodzenia z domu i bardzo chwalą sobie takie rozwiązanie kłopotów finansowych. Nierzadko parabanki ratują z opresji i okazują się ostatnią deską ratunku, w sytuacji kiedy wszelkie inne możliwości się wyczerpały, że względu na zadłużenie kredytobiorcy czy brak stałych dochodów. Nie ma najmniejszego powodu aby obawiać się zaciągania zobowiązań online, we wszelkich jednak działaniach związanych z finansami, trzeba bezwarunkowo kierować się zdrowym rozsądkiem. Tylko wówczas unikniemy przysłowiowych wpadek i próbując poprawić swoją sytuację, nie wpędzimy się w jeszcze większe kłopoty.

Kredyt na dowód bez zaświadczeń przez Internet bez wychodzenia z domu

Coraz więcej z nas korzysta z kredytów bez zaświadczeń. Jest to bardzo wygodna forma zdobycia gotówki. Jak sama nazwa wskazuje nie wymusza ona na kredytobiorcy pokazywania dużej ilości zaświadczeń związanych z zatrudnieniem i zdolnością kredytową. Jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla osób, które nie pracują na umowie o pracę. Duża ilość z nas pracuje teraz m.in. na umowę zlecenie, która przez banki udzielające tradycyjnych kredytów nie jest traktowana jako źródło dochodu. Kredyty bez zaświadczeń zazwyczaj udzielane są przez różne instytucje parabankowe. Ten rodzaj kredytów jednak stał się na tyle popularny, że nawet tradycyjne banki coraz częściej oferują swoim klientom kredyty bez poręczycieli i wielu formalności.

Banki jednak dbając o bezpieczeństwo swoje i kredytobiorców weryfikują nasze dane. Umowę podpisujemy bez zaświadczeń, ale musimy wypisać oświadczenie gdzie pracujemy i jakie są nasze dochody. Banki sprawdzają przez to naszą zdolność kredytową i ewentualną historię branych przez nas pożyczek. Nie jest to regułą. W wielu bankach możemy faktycznie wziąć taki kredyt bez wypełniania tego typu dokumentów. Kredyt bez zaświadczeń możemy wziąć na dowolną kwotę. Może jednak ona wzrastać, ponieważ do pożyczonej ilości gotówki instytucja dolicza m.in.: opłaty za obsługę, przyjęcie wniosku, odsetki itd. Wszystkie te opłaty mają swoje wytłumaczenie. Kredytodawca i klient podczas podpisywania umowy ma ich świadomość.

Masz trudną sytuację? – weź kredyt dla zadłużonych.

Dzisiejsze życie nieustannie gna do przodu. Los stawia przed nami różne wyzwania. Często jesteśmy zmuszani do wydawania dużej kwoty gotówki na leczenie, opłaty, zepsuty sprzęt domowy. Bierzemy kredyt, którego często nie jesteśmy w stanie w terminie spłacić. Trafiamy wtedy na listę dłużników, a nasze odsetki i finansowe zobowiązania rosną. Jeśli znajdziemy się w takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest kredyt dla zadłużonych. Udziela się go nawet osobom, które mają zaległości finansowe w innych instytucjach. Procedura przyznania kredytu odbywa się na podobnych jak do innych pożyczek zasadach. Potrzebny jest dowód osobisty.

Pożyczona kwota może być przeznaczona na wszystko: spłacenie poprzednich długów, pokrycie rachunków domowych itd. Dla osób będących w naprawdę w trudnej sytuacji jest to jedyne rozwiązanie. Szybko możemy pozbyć się problemu. Należy jednak pamiętać, że pożyczkę dla zadłużonych również trzeba spłacić.
Kredytobiorca ma czas na spłatę zazwyczaj od piętnastu do trzydziestu dni. Termin ten może zostać przedłużony po uzgodnieniu z pracownikiem para banku. Kwota pożyczana waha się zazwyczaj między tysiąc, a tysiąc dwieście złotych. Jest to spora pomoc dla osób potrzebujących finansowego wsparcia. Obecnie wielu z nas boryka się z problemami pieniężnymi.

Kredyty chwilówki online – szybka gotówka przez internet nawet w 15 minut

Pożyczki na dowód stały się ostatnio popularne. Jest to nowoczesna forma kredytowania przeznaczona do osób pełnoletnich, w każdym wieku. Potrzebny jest wyłącznie aktualny dowód tożsamości. Pożyczka na dowód jest w pełni bezpieczna. Wszystkie formalności możemy wypełnić w instytucji finansowej lub internetowo – wypełniając odpowiedni wniosek online.

Szybka pożyczka online sprawia, że pieniądze są na koncie praktycznie w ciągu paru minut. Nie musimy wykazywać zdolności kredytowej – wystarczy dowód osobisty. Wiele osób jednak obawia się tej formy pożyczania gotówki. Takie osoby mogą wypełnić wniosek w siedzibie instytucji udzielającej wniosku i dostać pieniądze od ręki.

Szybka pożyczka na dowód – indywidualne zasady spłaty.

Szybka pożyczka to bardzo prosta forma uzyskania potrzebnej nam gotówki. Z tego też powodu firmy udzielające takich kredytów mają trochę odmienne zasady funkcjonowania. Pierwsza szybka pożyczka musi być niska i spłacona w przeciągu 15 -30 dni od podpisania umowy. Kwota takiego kredytu zazwyczaj nie przekracza tysiąca złotych. Zasady oczywiście mogą się nieco różnić w zależności od danego kredytodawcy i konkretnej instytucji.

Zdarza się, że czas spłaty pożyczki jest przedłużony, ale są to sporadyczne przypadki. Wiele osób bardzo chętnie korzysta z tego typu chwilówek pożyczek, ponieważ nie wymagają one dostarczenia zaświadczeń o zarobkach, z pracy. Nie trzeba też mieć zgody współmałżonka. Pożyczki online cieszą się ostatnio dużą popularnością. Dzieje się tak, ponieważ ten rodzaj pożyczek wiąże się z dużo mniejszą ilością formalności. Możemy wszystko załatwić przez Internet. Nie musimy iść do banku czy innej instytucji finansowej, stać w kolejkach. Oszczędzamy przez to swój czas.

Chwilówka online – szybko i komfortowo

Szybka gotówka przez Internet w 15 minut – czy to możliwe? Jak najbardziej tak. Obecnie możemy już znaleźć bardzo wiele takich propozycji. Udzielaniem specjalnych kredytów online zajmują się specjalne firmy. Wszystkie formalności zajmują dosłownie sekundę. Do wypełnienia wniosku mieszczącego się na stronie potrzebny jest jedynie dowód osobisty z takimi danymi jak: imię i nazwisko, pesel, adres zamieszkania.

We wniosku musimy także konkretnie zdeklarować się co do spłaty danego kredytu i podać numer swojego konta bankowego. Po niezbędnej weryfikacji naszych danych na podany przez nas numer konta zostaną przelane pieniądze. Możemy od razu, bez problemu ustalić wysokość pożyczki online. Automatycznie po wpisaniu kwoty dostajemy informacje dotyczącą wartości pieniężnej, którą będziemy musieli zwrócić kredytodawcy.

Po wypełnieniu całego formularza kontaktuje się z nami pracownik danej placówki i dokładnie omawia szczegóły dotyczące wybranej przez nas chwilówki online. Pieniądze są przelewane od razu na konto. Jednak dostajemy również kurierem umowę tradycyjną do podpisania. Plusem jest bez wątpienia to, że przez jej dotarciem do naszego domu mamy już na koncie pożyczoną kwotę. Pożyczkę online musimy tak samo spłacić jak kredyt. Ważne jest, aby spłacić ją w terminie. Kredyty online to duża wygoda, ale pamiętajmy, że i taka sama odpowiedzialność.

Kredyt dla bezrobotnych – tylko na dowód bez żadnych zaświadczeń

Nie da się ukryć, że osoby bezrobotne, bez regularnego zarobku, mają problemy z uzyskaniem kredytu w podbramkowej sytuacji. Jednak nie pozostają oni zdani tylko na siebie, powstają bowiem placówki, które pomogą im w pokonaniu problemów finansowych. Gdzie można zdobyć taki kredyt? O tym poniżej.

Banki, przed wydaniem decyzji w sprawie kredytu sprawdzają zdolność kredytową wnioskodawcy. Biorą więc pod uwagę miesięczne zarobki, obciążenia w postaci innych kredytów czy kart kredytowych, liczbę osób pozostających w gospodarstwie domowym a także konieczne wydatki związane z utrzymaniem rodziny. Konieczne jest także dostarczenie takich dokumentów jak zaświadczenie o zarobkach.

Jeżeli dodatkowo posiadamy konto osobiste w banku, w którym staramy się o kredyt, zostanie sprawdzona jego historia. Analizując te wszystkie informacje placówka finansowa jest w stanie podjąć decyzję o przyznaniu bądź nie kredytu. Banki zastrzegają sobie, że do każdego klienta podchodzą indywidualnie i nie kierują się żadnymi schematami. Trudno jednak wyobrazić sobie, że udzielają oni kredytu osobie, która nie ma żadnego dochodu. Gdzie więc powinni udać się bezrobotni z wnioskiem o kredyt?

Po pierwsze, są to parabanki, które udzielają pożyczek także osobom bezrobotnym. Na każdym kroku bowiem można zobaczyć ich reklamy typu „kredyt bez BIK” i „pożyczka dla bezrobotnych”. Chcąc pozyskać jak największą liczbę klientów stosują oni bardzo uproszczone procedury ograniczając formalności do minimum. Niekiedy wystarczający okazuje się tylko dowód osobisty, aby otrzymać wymarzony kredyt. Jeżeli więc nie ma się innego wyjścia można skorzystać z oferty parabanku. Należy jednak liczyć się ze znacznie wyższymi kosztami.

Minimum formalności, brak weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej Parabanki rekompensują sobie wysokim oprocentowaniem oraz prowizjami. Nie wszystko wypowiadane jest tu wprost – bardzo często dodatkowe koszty i ubezpieczenia są ukrywane. Bezrobotny niekiedy musi więc oddać dwukrotnie więcej niż pożyczył.
Kredyty dla bezrobotnych oferowane są przede wszystkim przez Parabanki.

Przed podpisaniem umowy należy więc dokładnie ją przeanalizować i zapoznać się z faktycznymi kosztami. Dobrze jest wówczas zastanowić się na spokojnie, czy faktycznie kredyt jest potrzebny i czy opłaca się go brać. Niekiedy bowiem takie zobowiązanie znacznie pogarsza i tak trudną już sytuację finansową.

Tani kredyt pod zastaw – samochodu lub mieszkania

Kiedy nasze marzenia o kupnie nowego sprzętu, mebli czy innych niezbędnych do życia rzeczy stają pod znakiem zapytania z powodu ograniczonych środków nie należy się załamywać. W grę wchodzą bowiem niektóre produkty oferowane przez banki, wśród których najpopularniejszy okazuje się kredyt pod zastaw, którego zabezpieczenie stanowić mogą różnego rodzaju nieruchomości oraz ruchomości. O tym, na jakich zasadach jest przyznawany i kto może się o niego ubiegać, poniżej.

Co to takiego kredyt pod zastaw?

Kredyt pod zastaw to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy w bardzo szybkim czasie chcą załatać dziurę w budżecie domowym bądź zrealizować kolejne marzenie. Co ważne, dostać go jest o wiele łatwiej niż tradycyjny kredyt oferowany przez banki. Ubiegać się o niego bowiem mogą również ci, którzy figurują już na liście Biura Informacji Kredytowej. Taka informacja nie zniechęca placówki pozabankowe do udzielania tych świadczeń.

Produkt ten adresowany jest do osób, które pilnie potrzebują pieniędzy a jednocześnie są w posiadaniu pewnego majątku. Kredyt pod zastaw umożliwia pozostawienie majątku bez konieczności jego sprzedawania, przy jednoczesnym wykorzystaniu jego wartości stanowiącej zabezpieczenie spłaty otrzymanego kredytu. Pod zastaw brane są między innymi: dom, mieszkanie, działka, inne nieruchomości oraz samochód.

Kredyt pod zastaw mieszkania

Kredyt pod zastaw mieszkania niesie ze sobą wiele korzyści. Po pierwsze można zaciągnąć zdecydowanie wyższy kredyt aniżeli w przypadku kredytu gotówkowego. Poza tym okres spłacania zadłużenia może być znacznie dłuższy. Po drugie – mało który bank odmówi takiego świadczenia, ponieważ należy on do jednych z najbezpieczniejszych produktów bankowych. Jeżeli nawet istnieje ryzyko nieterminowego spłacania zobowiązania bądź jego całkowitego zaniechania, bank odbije sobie tę niedogodność korzystając z nieruchomości.

Kredyty pod zastaw domu czy mieszkania zalicza się do kredytów niecelowych, nie należy więc obawiać się konieczności rzetelnego i dokładnego co do jednego grosza rozliczania na co wydane zostały pożyczone pieniądze. Kredytobiorca może je przeznaczyć na dowolnie wybrany cel.

Niestety, jak każdy kredyt, tak i ten nie pozostaje bez wad. Najważniejszym minusem jest podejmowane ryzyko, jeżeli jednak nadal posiadamy stałe źródło dochodów nie należy się tego obawiać. Poza tym trzeba uzbroić się w cierpliwość, bowiem niekiedy na kredyt ten trzeba troszeczkę poczekać. Wynika to z konieczności wywiązania się ze wszystkich formalności, dostarczenia wymaganych dokumentów oraz uzyskania odpowiedniego ubezpieczenia na spłatę kredytu.

Kredyt pod zastaw samochodu

Zabezpieczeniem kredytu pod zastaw może być każdy rodzaj pojazdu, a więc samochód osobowy, dostawczy, ciężarowy, ciągnik czy traktor i koparka – wystarczy, że posiada on dowód rejestracyjny. Wysokość uzyskanego kredytu ściśle uzależniona jest od wartości zabezpieczenia, a więc w tym przypadku samochodu. Dokładnej i rzeczowej wyceny dokonuje na zlecenie banku rzeczoznawca. Dopiero wówczas kredytobiorca może oczekiwać na wpłynięcie pieniędzy na swoje konto.

Całą kwotę zaciągniętego zobowiązania należy zwrócić bankowi w wyznaczonym terminie, wraz ze wszystkimi ustalonymi wcześniej prowizjami i odsetkami. Niestety, w przypadku kredytu pod zastaw samochodu nie możemy przeznaczyć otrzymanych pieniędzy na dowolny cel. Dokładnie musimy sprecyzować go w umowie i tylko na to wydać gotówkę.

Nie ulega jednak wątpliwości fakt, że kredyt pod zastaw samochodu jest korzystniejszy od kredytów gotówkowych, na które jednak decyduje się jeszcze większość z nas. Przede wszystkim potencjalnych klientów powinno zachęcić minimum formalności, niskie, atrakcyjne oprocentowanie oraz kuszący okres spłacania zobowiązania. Do podpisania umowy o to świadczenie wystarczy tylko zaświadczenie o dochodach oraz dowód własności pojazdu.

Szybkie kredyty pozabankowe przez Internet – 100% online

Jeśli znajdujesz się w podbramkowej sytuacji, w której natychmiast potrzebujesz pieniędzy a nie możesz się udać do tradycyjnego banku, bo odstraszają cię długotrwałe formalności lub po prostu nie chcesz tłumaczyć się ze swojej historii kredytowej w BIK, potrzebujesz szybkiej pożyczki pozabankowej. Tam nikt nie pyta na jaki cel przeznaczysz pieniądze, a wszelkie formalności załatwia się w niecały kwadrans. Pożyczki pozabankowe, o których mowa, są co więcej bezpieczne, pozbawione wszelkich ukrytych opłat i innych haczyków, które po podpisaniu umowy wychodzą na jaw. Jeżeli nadal jesteś zainteresowany kredytem pozabankowym online na dowód już możesz zapomnieć o swoich problemach finansowych.

Tanie kredyty niebankowe od ręki

Kredyty pozabankowe są przede wszystkim bezpieczne i udzielane przez profesjonalistów. Poza tym są bardzo szybkie dzięki czemu nadają się szczególnie dla tych, którzy pieniędzy potrzebowali „na wczoraj”. Potencjalny pożyczkobiorca nie musi także przedstawiać masy dokumentów, które musiałby dostarczyć ubiegając się o kredyt w tradycyjnym banku, a więc nie potrzebne jest świadectwo pracy, zaświadczenia o dochodach, rachunki oraz co najważniejsze, tłumaczenie się z historii w Biurze Informacji Kredytowej. Kredyty pozabankowe online, a także kredyty pozabankowe na dowód to produkty, z których skorzystać może praktycznie każdy – bez zbędnych formalności pieniądze w kilka minut przelewane są na konto wnioskodawcy.

Kredyt pozabankowy online a tradycyjny kredyt – różnice

Chyba najważniejszą różnicą między tymi dwoma produktami jest fakt, że w przypadku kredytów pozabankowych online nie trzeba przedstawiać masy zaświadczeń, wypełnić tony formularzy a także tłumaczyć się z historii w BIK. Instytucje pozabankowe doskonale zdają sobie sprawę z rosnących wymagań pożyczkobiorców dlatego przygotowują coraz to bardziej atrakcyjne oferty aniżeli te znajdujące się aktualnie na rynku. Kolejną bardzo ważną zaletą produktów pozabankowych przez Internet jest to, że można otrzymać go w bardzo szybkim czasie, niekiedy nawet nie trzeba wychodzić z domu – wystarczy laptop i dostęp do sieci.

Poza tym osoby, które posiadają rachunek osobisty w dowolnym banku mogą starać się o kredyt pozabankowy na dowód. W takiej sytuacji jedynym wymaganym przez Parabanki dokumentem będzie właśnie dowód osobisty. Jeżeli chodzi o tradycyjne banki to nikomu nie trzeba długo tłumaczyć, jak wygląda procedura przyznawania kredytu właśnie w takiej placówce. Klienci nie dość, że muszą przedstawić masę dokumentów, takich jak zaświadczenia o dochodach, to jeszcze weryfikowani są w BIK. Formalności zajmują wiele czasu a nierzadko sam wniosek jest odrzucany.

Kredyty pozabankowe bez zaświadczeń dla zadłużonych nawet z komornikiem

Twoja negatywna historia kredytowa uniemożliwia ci wzięcie kredytu w tradycyjnym banku? Nie musisz załamywać rąk, przed tobą bowiem otwierają się drzwi parabanków, gdzie z pewnością otrzymasz upragniony kredyt nawet jeżeli jesteś już zadłużony w innych placówkach. Kredyty pozabankowe zyskują na popularności, a to głównie z powodu łatwego do nich dostępu, szybkiego weryfikowania wniosków oraz wygody, z jaką można się o nie starać. Nikogo już nie zadziwia nawet fakt, że kredyty takie można otrzymać także drogą internetową. Gdzie więc wnioskować o pieniądze i z jakimi kosztami należy się liczyć?

Kto może starać się o kredyt pozabankowy dla zadłużonych?

Jak sama nazwa wskazuje, kredyty pozabankowe dla zadłużonych przeznaczone są głównie dla tych osób, których wnioski zostały odrzucone w tradycyjnych bankach z powodu negatywnej historii kredytowej w bazie BIK-u. Wszelkie problemy z terminową spłatą zobowiązania wpływają bowiem na decyzję kredytową. Dla tradycyjnych banków liczy się tylko i wyłącznie to, aby ich potencjalny klient był wiarygodny i rzetelny, a gdy widzą, że w przeszłości miał problemy ze spłacaniem comiesięcznych rat, zapala im się czerwona lampka. W takiej sytuacji nie ma co liczyć na kredyt w takiej placówce, jedynym rozwiązaniem zostaje więc kredyt pozabankowy dla zadłużonych, o który starać się mogą również ci, którzy nie posiadają jeszcze odpowiedniej zdolności kredytowej lub nie mają stałych dochodów.

Internetowy kredyt pozabankowy dla zadłużonych

O kredyty pozabankowe dla zadłużonych można starać się w placówkach para bankowych. Mają one swoje siedziby praktycznie w każdym mieście, jeżeli jednak masz problemy z ich znalezieniem możesz skorzystać ze specjalnych aplikacji kredytowych znajdujących się na ich stronach. Aby otrzymać kredyt pozabankowy nie trzeba przedstawiać masy dokumentów i wypełniać stosy formalności. Wystarczy, że posiadasz dowód osobisty, własne konto bankowe oraz telefon komórkowy, dzięki któremu dokonasz niezbędnej weryfikacji przez sieć. Jedynym minusem takich pożyczek jest to, ze starać się możemy na początku o niewielkie sumy. Jednak w sytuacji podbramkowej każdy grosz się liczy.

Kredyt niebankowy dla osób z zajęciem komorniczym

Każdy kredytobiorca decydując się na zaciągnięcie jakiegokolwiek zobowiązania powinien zdawać sobie sprawę, że najważniejsze jest jego późniejsze terminowe spłacanie. Jeżeli zaniedba się te sprawy można popaść nie tylko w poważne kłopoty finansowe, ale również spotkać się z komornikiem, co nie koniecznie jest przyjemnym doznaniem. Jedynym wyjściem na pozbycie się kłopotów finansowych w takiej sytuacji jest wnioskowanie o kredyt dla osób z zajęciem komorniczym. Samo otrzymanie kredytu z komornikiem nie należy do najłatwiejszych. Potencjalni kredytobiorcy muszą bowiem dopełnić wiele rygorystycznych formalności.

Po pierwsze muszą udokumentować swoje dochody, gdyż to od ich wysokości zależy wysokość uzyskanego w przyszłości kredytu. Poza tym należy przedstawić zaświadczenie od komornika odnośnie wysokości posiadanego zadłużenia. Nie małą rolę odgrywają również poświadczenia, którymi mogą być na przykład nieruchomości oraz tak zwani żyranci. Jednak to tylko niektóre wymogi, jakie należy spełnić by otrzymać upragnione pieniądze. Łatwo stąd wywnioskować, że uzyskanie kredytu z egzekucją komorniczą jest nie lada wyzwaniem.

Jeżeli jednak spełni się wszystkie wymagane warunki to liczyć można na spore sumy, które z pewnością podreperują upadający budżet domowy. Ich wysokość ściśle uzależniona jest jednak od dysponowanych przez nas zarobków oraz posiadanego zabezpieczenia. Jeżeli więc popadłeś w poważne długi i wiesz, że w niedługim czasie u twoich drzwi stanie komornik, nie ma co się załamywać. Z pomocą przyjść mogą produkty oferowane przez Parabanki, jednak wówczas należy się przygotować na masę formalności. W zamian jednak można spodziewać się większego wpływu gotówki na konto.

Szybki kredyt SMS jedynie na dowód dla każdego

Nikogo nie dziwi fakt, że każda firma oferująca swoje usługi i produkty chce dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Tak też jest w przypadku rynku finansowego, każda placówka chce przecież, aby to jej oferta okazała się najatrakcyjniejsza i żeby to ją wybrało jak najwięcej potencjalnych klientów. W sedno sprawy znakomicie trafiły tak zwane parabanki, które wprowadziły na rynek szybkie kredyty na dowód przez sms. Z oferty tej skorzystać mogą praktycznie wszyscy, niezależnie od statusu finansowego czy wykonywanego zawodu. I jak pokazują statystyki – produkt okazał się bardzo popularny.

Dla kogo przeznaczone są szybkie kredyty na dowód?

Głównymi odbiorcami szybkich kredytów na dowód są tak naparwdę wszyscy, niezależnie od otrzymywanych co miesiąc dochodów. Parabanki nie analizują, czy przyszły kredytobiorca ma umowę o pracę na czas nieokreślony czy określony, czy pracuje na umowę zlecenie bądź dzieło, czy obecnie jest na rencie czy emeryturze. Klientami mogą zostać nawet osoby znajdujące się na recie lub zasiłku dla bezrobotnych. Ta instytucja pozabankowa traktuje każdego klienta na równi, udzielając im takich samych kredytów na jednakowych zasadach.

To dlatego, osoby, których wnioski zostały odrzucone w tradycyjnym banku, tak chętnie pukają w drzwi parabanków. Kredyt na dowód jest dla nich strzałem w dziesiątkę. Podkreślić należy również fakt, że parabanki nie wymagają również od swoich przyszłych klientów nie tylko umów o pracę, ale także poręczycieli bądź innych zabezpieczeń. Poza tym wszelkie formalności zostały ograniczone do niezbędnego minimum, dzięki czemu cała procedura nie zajmuje więcej niż przysłowiowy kwadrans.

Po kredyty na dowód do parabanków równie chętnie zwracają się również osoby, które posiadają negatywną historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. Tam bowiem banki i SKOKi zwracają się po opinię przed przyznaniem kredytu. W przypadku złej historii decyzja o kredycie będzie negatywna. Parabanki nie weryfikują swoich kredytobiorców w BIK. Co więcej, udzielają zobowiązań nawet tym, którzy nie wykazywali się w przeszłości terminowym spłacaniem długu.

Kredyty przez sms

Szybkie kredyty przez sms są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którym zależy na czasie. Czym są więc kredyty przez sms? Gdy jesteś stałym klientem parabanku pieniądze na twoim koncie mogą się znaleźć w sposób błyskawiczny, w niecałe piętnaście minut od chwili złożenia wniosku. Niektórych może dziwić tak szybkie udzielanie kredytów. Wpływ jednak na to mają nieskomplikowane procedury, dzięki którym decyzje podejmowane są w sposób błyskawiczny. Dzięki temu, że korzystają z nowoczesnych rozwiązań, takich jak Internet czy telefon komórkowy, od momentu złożenia wniosku, do jego rozpatrzenia i przelania pieniędzy na konto upływa niewiele czasu. Szybkie kredyty przez Internet to świetne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebowali gotówki na wczoraj.

Produkty tego typu oferowane przez parabanki kierowane są także do tych, którzy nie chcą aby o ich problemach finansowych dowiedziało się wiele osób. Ze względu na to, że cała procedura odbywa się w sposób anonimowy nikt nie może dowiedzieć się, że to właśnie my byliśmy odbiorcami kredytu przez Internet. Poza tym siedzimy wygodnie w domu, z laptopem na kolanach i rozmawiamy przez telefon z konsultantem. W przypadku tradycyjnego kredytu taka opcja jest wręcz niemożliwa – kilkakrotnie musimy osobiście pojawić się w banku by dopełnić wszelkich formalności.

Najlepszy kredyt preferencyjny dla rolnika na dowolny cel

Życie dzisiejszego rolnika nie jest łatwe. Aby mógł sprostać rosnącym wymaganiom dotyczącym upraw i hodowli musi sporo inwestować. Nie zawsze jednak o gotówkę na realizację tych celów jest prosto. Nowe sprzęty, maszyny itd. kosztują niemało, dlatego rolnicy zmuszeni są pukać do drzwi banków z wnioskiem o kredyt. Jak wygląda cała procedura uzyskiwania kredytów i w jaki sposób wylicza się zdolność kredytową rolnika? O tym w poniższym artykule.

Potencjalny kredytobiorca, zanim uzyska upragniony kredyt, musi przejść cała, skomplikowaną procedurę, polegającą głównie na stwierdzeniu, czy zdolność kredytowa jest wystarczająca, aby wniosek o kredyt został przyjęty. Poza tym należy przedstawić zaświadczenie o dochodach i tu pojawiają się pierwsze problemy. W jaki sposób banki sprawdzają wysokość dochodów pochodzących z prowadzenia działalności rolniczej?
Mało jest banków, które w ogóle decydują się na udzielanie świadczeń rolnikom.

Niektóre placówki oferują im jedynie kredyty hipoteczne, inne wymagają zaświadczenia z Urzędu Gminy o dochodach płynących z gospodarstwa rolnego – ilość hektarów przeliczeniowych. Poza tym niektóre banki domagają się także potwierdzenia o niezaleganiu z podatkiem rolnym bądź składkami na ubezpieczenie społeczne z KRUS. W pozostałych placówkach nie jest już tak łatwo.

Od rolników wymaga się bowiem, aby prowadzili działalność rolną od co najmniej jednego roku i dostarczyli dodatkowe faktury, umowy oraz rachunki z tytułu sprzedaży wytworzonych w gospodarstwie produktów. Przedstawione dochody porównuje się ze średnimi comiesięcznymi wydatkami związanymi z utrzymaniem gospodarstwa domowego kredytobiorcy oraz pozostałymi opłatami, takimi jak inne kredyty. Jeżeli rolnik wnioskuje o kredyt na działalność gospodarczą musi liczyć się z poważnymi utrudnieniami.

Kredyt bez BIK przez Internet – najszybsza gotówka w Polsce

Obecne czasy skłaniają banki oraz instytucje parabankowe to tworzenia takich ofert, z których skorzystać będą mogli praktycznie wszyscy. W związku z tym wybranie najkorzystniejszego kredytu nie powinno stanowić większego problemu. Z drugiej jednak strony, masa ofert zalewająca klienta z każdej strony sprawia, że może poczuć się on zagubiony. Warto w takiej sytuacji skorzystać z kalkulatorów kredytowych i rzucić okiem na rankingi. Dzięki temu w bardzo szybkim czasie można sprawdzić, które świadczenie dostępne na rynku byłoby najlepszym rozwiązaniem.

Kredyt online w tradycyjnych bankach

Jeżeli chodzi o kredyty przez Internet, to są one dostępne zarówno w tradycyjnych bankach, jak i instytucjach pozabankowych. Potencjalnych klientów zwabia szczególnie słowo klucz szybkie pożyczki, jednak w rzeczywistości pieniądze wcale nie trafiają na konto z prędkością światła. Za skorzystaniem z takich produktów przemawia fakt, że wszelkie formalności można dokonać korzystając z pośrednictwa strony internetowej wybranej placówki. W tradycyjnych bankach należy wypełnić oraz przesłać drogą online wniosek o udzielenie kredytu. Podać należy głównie dane teleadresowe, a także przybliżoną kwotę pożyczki. W niektórych bankach możliwe jest także ustalenie konkretnej godziny, w której przedstawiciel banku mógłby zadzwonić. Pozostałe formalności załatwia się już drogą telefoniczną. Po ustaleniu wszystkich szczegółów i tak należy osobiście pojawić się w banku w celu podpisania wcześniej przygotowanych dokumentów. Później nie pozostaje nic innego, jak czekać na przelew.

Parabanki i kredyty bez weryfikacji w BIK

W instytucjach pozabankowych sprawy wyglądają nieco inaczej. Odbiorcami świadczeń internetowych mogą być także osoby bezrobotne, dłużnicy oraz ci, którym tradycyjny bank z jakiś powodów odmówił udzielenia wsparcia finansowego (na przykład klient nie przeszedł pomyślnie weryfikacji w BIK). W parabankach takiej weryfikacji po prostu nie ma. Co więcej wszelkie kredyty i pożyczki można zaciągnąć także drogą internetową. Tu formalności do załatwienia jest nieco więcej. Klient musi zarejestrować się na stronie internetowej parabanku i tam założyć swoje konto. Wymagane jest podanie sporej ilości informacji, nawet wskazania placówki bankowej, w której posiada się rachunek osobisty.

Pożyczka bez BIK w parabanku czy tradycyjny kredyt?

Pożyczki w parabankach są popularne przede wszystkim dlatego, że mają niskie oprocentowanie, pozbawione są opłat wstępnych, konieczności wskazania poręczycieli oraz weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej. Pierwsze kredyty przez Internet przyznawane są nierzadko także zupełnie za darmo – tym sposobem zachęca się klienta do skorzystania z następnych tego typu świadczeń. Poza tym dostępna jest ona dla praktycznie każdego, a więc rolników, studentów, emerytów. Co więcej, starać się o nią mogą także osoby bezrobotne oraz zadłużone. Jeżeli więc kiedyś miałeś problemy z terminowym spłacaniem zobowiązania, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś skorzystał z kredytu internetowego oferowanego przez wybrany parabank.

Tradycyjne banki nie otwierają przed potencjalnymi klientami takiej furtki. Dla nich osoba, która widnieje w BIK czy KRD jest z góry skreślona. Podobnie rzecz się ma z bezrobotnymi, czyli osobami, które pozbawione są stałego źródła dochodu na określonym poziomie. Co więcej, dla banku niewiarygodny wydaje się również klient, który pracuje „na czarno” bądź na umowę śmieciową (umowa o dzieło oraz zlecenie). Całkowitym przeciwieństwem takiego podejścia do potencjalnego kredytobiorcy są właśnie parabanki, które udzielają świadczeń bez konieczności spełniania restrykcyjnych warunków, przedkładania masy zaświadczeń. Rozumieją, że takie osoby to także ludzie, którzy znaleźli się w nieciekawej sytuacji finansowej.

Gdzie wziąć dobry i tani kredyt studencki?

Studiowanie to nie tylko najlepszy okres w życiu każdego człowieka, ale również wiążący się ze sporymi wydatkami. Zwłaszcza, gdy uczelnia znajduje się daleko od domu rodzinnego i w grę wchodzi wynajęcie pokoju w akademiku bądź mieszkania. Do tego dochodzą koszty związane z podręcznikami, dojazdami, dodatkowymi zajęciami itd. Gdy gotówki nie starcza na zrealizowanie wszystkich tych potrzeb, można z niektórych zrezygnować bądź postarać się o kredyt studencki.

Sama ustawa o kredycie studenckim obowiązuje w Polsce od ponad dwunastu lat. Do tej pory ze świadczenia tego skorzystało niewielu, bo przeszło 300 tysięcy studentów. Fakt ten dziwi, bowiem warunki kredytowania są bardzo korzystne, a studentów przecież w Polsce nie brakuje.

Kto może starać się kredyt studencki?

O świadczenie w postaci kredytu studenckiego ubiegać się mogą zarówno studenci, jak i doktoranci wszystkich uczelni niezależnie od tego, czy studiują dziennie czy też zaocznie, w trybie stacjonarnym czy zaocznie. Jedynie, czego wymaga się od potencjalnego kredytobiorcy, to to, aby podjął on naukę przed ukończeniem 25-tego roku życia. Pod uwagę bierze się również dochód na osobę w rodzinie, który w poprzednim roku nie mógł przekroczyć 2100 złotych. Pierwszeństwo na liście mają oczywiści osoby znajdujące się w ciężkiej sytuacji materialnej.

Gdzie składać wnioski?

Należy pamiętać, że wnioski studenckie można składać do 15 listopada każdego roku w każdym większym banku. Wniosek musi być wzbogacony o wymagane dokumenty, takie jak zaświadczenie o dochodach oraz o tym, że posiada się status studenta. Decyzja o przyznaniu kredytu studenckiego uzależniona jest od przedstawienia zabezpieczenia spłaty. Głównie rolę taką odgrywa poręczyciel.

Kiedy banki wypłacają pieniądze?

Decyzję o przyznaniu kredytu banki muszą podjąć do 15 lutego każdego roku. W sytuacji, w której bank odmówi świadczenia, o pieniądze można postarać się w innej placówce, jednak tam pieniądze przyznawane są tylko do 28 lutego. W przypadku pozytywnej odpowiedzi, pieniądze znajdą się na koncie studenta pod koniec marca.

Student dostaje dofinansowanie przez okres studiowania, jednak nie dłużej niż przez sześć lat. Okres ten skraca się do lat czterech w przypadku studiów doktoranckich. Pieniądze wpłacane są na konto on października do czerwca, a kwota nie może przekroczyć 600 złotych. Bank wymaga także od studentów, aby ci dra razy do roku przedstawili ważną legitymację studencką lub doktorancką. W przypadku niedopełnienia tych obowiązków, wypłata pieniędzy zostanie wstrzymana.

Jak skutecznie spłacać kredyt studencki?

Całe zobowiązanie rozkładane jest na określoną liczbę rat (jeżeli kredyt wziąłeś na 2 lata, kredyt będziesz spłacał w ciągu czterech następnych). Pierwszą z nich należy wpłacić w dwa lata po ukończeniu studiów. Ma się więc odpowiednią ilość czasu na znalezienie pracy umożliwiającej regularne spłacanie świadczenia. Kredyt studencki jest korzystny ze względu na niskie oprocentowanie, które waha się w granicach 1,8 procenta.

Osoby, które mimo dyplomu nie mogą znaleźć pracy lub obecne wynagrodzenie uniemożliwia im regularne spłacanie rat mogą skorzystać na przykład z czasowego zawieszenia spłaty bądź obniżenia raty. Zaznaczyć trzeba, że osoby, które znajdą się na liście najlepszych studentów danej uczelni zostaną zwolnione ze spłaty jednej piątej kredytu. A w tym przypadku zaoszczędzić można nawet 6 tysięcy złotych!

Błyskawiczny kredyt na wakacje bez spełniania złożonych formalności

Wakacje to szczególny okres w roku. Jest to bowiem okazja nie tylko do upragnionego wypoczynku, ale także zwiedzania i poznawania nieznanych zakątków świata. Wyprawy takie związane są jednak z koniecznością posiadania sporej gotówki – im więcej jest osób w rodzinie uczestniczących w wypoczynku, tym pieniędzy potrzeba więcej. Nie każdy jednak jest w stanie odłożyć wymaganą kwotę. Co zrobić w takiej sytuacji, gdy nie chcemy rezygnować na należnego wypoczynku? Gdzie się udać po dodatkową gotówkę by nie odesłano nas z kwitkiem?

Jaki kredyt jest najbardziej odpowiedni na wakacje?

Najlepszym rozwiązaniem na uzyskanie pieniędzy na wypoczynek jest kredyt na wakacje. Co roku banki uzupełniają swoje oferty o tego typu produkty. W mediach aż roi się od reklam zachęcających do korzystania z tych świadczeń podkreślając ich niskie oprocentowanie, a biura podróży kuszą promocjami i ofertami last minute. Należy zdawać sobie sprawę, ż kredyt na wakacje niczym się nie różni od typowego kredytu gotówkowego. Inne jest tylko pudełeczko, w które zapakowany jest produkt. Tylko dlatego reklamowany jest on jako coś zupełnie odrębnego i nowego oraz dostępnego tylko w okresie wakacyjnym. Tak na marginesie, nie da się ukryć, że banki świetnie poradziły sobie z wakacyjnym zastojem na rynku finansowym.

Aby otrzymać kredyt wakacyjny należy spełnić kilka warunków. Po pierwsze należy udokumentować nasze dochody – konieczne będzie więc uzyskanie aktualnego zaświadczenia o dochodach, potwierdzenia wpływów na rachunek osobisty z kilku ostatnich miesięcy oraz dowód osobisty. po uzyskaniu tych dokumentów przedstawiciel bankowy będzie mógł wprowadzić nasz wniosek kredytowy i przeprowadzić wymaganą analizę zdolności kredytowej. Nasze dane zostają wówczas zweryfikowane w Biurze Informacji Kredytowej. Gdy decyzja okaże się pozytywna, nie pozostaje nic innego jak cieszyć się pieniędzmi i pakować walizki na wymarzoną podróż. Ci, którzy posiadają długi i widnieją w BIK mogą pożegnać się z kredytem na wakacje.

Jednak od każdej zasady są jakieś odstępstwa. Tak też jest i w tym przypadku. Jeżeli więc zadłużenia nie były wysokie i zostały już całkowicie uregulowane, można skorzystać z produktów oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo Kredytowe. By starać się o jakąkolwiek pożyczkę należ najpierw zostać jej członkiem, koszty jednak z tym związane nie są znaczące. Później należy przygotować wymagane dokumenty, które nie odbiegają zbytnio od tych wymaganych przez banki. Należy więc przedstawić zaświadczenie o zarobkach, wyciąg z ostatniej renty bądź emerytury oraz dokumenty potwierdzające prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Przyda się również dowód osobisty oraz wyciąg z konta potwierdzający wpływy.

Na wakacje z pożyczką

Nawet, jeżeli powyższe rozwiązania okażą się nie do przejścia, nic straconego. Na ratunek mogą przyjść instytucje pozabankowe, które specjalizują się w udzielaniu pożyczek gotówkowych. Co ważne, klient nie jest weryfikowany w BIK oraz innych podobnych bazach. Pożyczone taką drogą pieniądze na pewno nie będą należały do najtańszych – jednak co zrobić… wakacje są raz w roku. Mimo, iż wymagane dokumenty są praktycznie takie same, to sam proces czekania na decyzję jest znacznie krótszy. Niektóre parabanki nawet nie oczekują od potencjalnego kredytobiorcy wyżej wymienionych dokumentów – wystarczy im tylko dowód osobisty. taka pożyczka na wakacje może zostać przyznana na kilka, kilkanaście tygodni, a raty spłaca się w zależności od preferencji – co tydzień lub co miesiąc.

Wymienione wyżej opcje uzyskania pieniędzy na urlop i wymarzony wyjazd nie są jedyne. Zawsze przecież można starać się o pożyczkę od rodziny lub znajomych bądź też poszukać jej na coraz bardziej popularnych portalach społecznościowych. Wydatek taki można pokryć również za pomocą karty kredytowej, jednak tu pamiętać należy o konieczności spłacenia całego zobowiązania jeszcze przed wygaśnięciem okresu bezodsetkowego. Tym sposobem uniknie się dodatkowych kosztów. Tanie wakacje można więc sfinansować w różnoraki sposób, trzeba jednak pamiętać, aby po powrocie do szarej rzeczywistości mieć z czego spłacać wybraną pożyczkę.

Skorzystaj z kalkulatora i wybierz najtańszy kredyt konsumpcyjny

Głównym zadaniem pieniędzy pochodzących z kredytów konsumpcyjnych jest realizowanie podstawowych potrzeb, płacenie za produkty oraz usługi. Nic więc dziwnego, że należą one do jednych z najbardziej popularnych produktów bankowych. Przecież kupując meble, wyposażenie mieszkania, samochody na raty decydujemy się właśnie na takie finansowanie. Poziom wiedzy wśród potencjalnych kredytobiorców zdecydowanie wzrósł, bowiem większość z nich, zamiast zdecydować się na załatwienie rat w wybranym sklepie bądź u dilera samochodowego, woli samodzielnie zaciągnąć pożyczkę. Dzięki temu może on znaleźć najbardziej korzystną ofertę i uniknąć tym samym przepłacania.

Poza tym istnieje szansa na otrzymanie większej sumy niż tej przeznaczonej na zakup wybranego przedmiotu, dzięki czemu dysponuje się dodatkowymi pieniędzmi. Coraz więcej potencjalnych klientów nie ma czasu na osobiste odwiedzanie przedstawicieli bankowych w celu uzyskania informacji odnoście kredytu, dlatego też dobrze skorzystać z internetowych narzędzie, które zdecydowanie ułatwią wykonanie zadania. Nie tylko przedstawią interesujące informacje, ale również skutecznie je ze sobą porównają. Do Państwa dyspozycji pozostaje między innymi kalkulator wysokości rat kredytu, za pomocą którego szybko i sprawnie odnajdziecie najodpowiedniejszą ofertę i nie zajmie to więcej niż kilka sekund. Dodatkowo wcale nie musisz wychodzić z domu!

Ważne jest, że powyższe narzędzie pokaże dokładne koszty uzyskania kredytu. Nie trzeba więc posiadać fachowej wiedzy z tej dziedziny. Kalkulator wysokości rat pokazuje, poza oprocentowaniem kredytu konsumpcyjnego, wysokość prowizji oraz koszty związane z ubezpieczeniem. Przy wyborze kredytu najważniejsze jest kierowanie się wysokością RRSO, a więc rzeczywistą roczną stopą oprocentowania. Zawiera ona bowiem nie tylko prowizję i marżę, ale także wszystkie pozostałe czynniki, które w realny sposób wpływają na wysokość comiesięcznej raty. Do skorzystania z internetowych narzędzie zachęcić może również fakt, iż są one całkowicie darmowe i do niczego nie zobowiązują.

Umożliwiają jednak złożenie bezpośrednio z kalkulatora bądź porównywarki wniosku o przyznanie kredytu. Nie należy się również obawiać o swoje dane, gdyż cały formularz jest specjalnie zaszyfrowany oraz zabezpieczony. Przed wysłaniem wniosku zaleca się jednak przeprowadzenie kilku lub kilkunastu symulacji. Na wysokość comiesięcznej raty największy wpływ mają: wysokość ubezpieczenie, zabezpieczenia oraz zaświadczenia. Można również wniosek złożyć w kilku placówkach naraz i później wybrać najlepszą ofertę. Takie postępowanie nic nie kosztuje a może realnie wpłynąć na szansę uzyskania kredytu.

Kredyt na telefon bez formalności jedynie na dowód

Dla stałych klientów banki szykują niespodzianki. Jeżeli więc regularnie zasilasz swoje konto masz wielką szansę na pożyczkę przez telefon w niecałe piętnaście minut. Poza tym bardzo szybko uzyskasz podobne świadczenie przez Internet.

Kredyt w 15 minut w tradycyjnym banku

Bank chcą pozyskać jak największą liczbę klientów, dlatego też zmieniają procedury, których zadaniem jest przyśpieszenie procesu kredytowego. Dzięki tym zabiegom mają nadzieję sprzedać więcej produktów gotówkowych oraz udzielić znacznie więcej limitów na rachunkach. Dotychczas możliwość taką mieli tylko ci, którzy zakładając konto w banku podpisali od razu tak zwaną umowę ramową. Składając swój podpis na takiej umowie stworzyli bankowi możliwość oferowania swoich produktów bez faktycznej obecności klienta oraz wymiany wymaganych dokumentów.

W przypadku braku takiej umowy konieczne było by skorzystanie z usług kuriera. Obecnie banki chcą jeszcze bardziej przyśpieszyć procedury nawet bez umowy ramowej. Banki idą z duchem czasu i stawiają na Internet. Udzielają już kredytów drogą internetową dla wszystkich klientów oraz kredyty przez telefon adresowane tylko do tych, którzy otrzymali tak zwaną „Ofertę dla Ciebie”. Wymagane jest tylko zalogowanie się do systemu bankowości elektronicznej. Wówczas to bank proponuje maksymalną kwotę kredytu gotówkowego, a także limit na koncie osobistym i karcie kredytowej.

Zmiany wprowadzone do całej procedury nie wymagają również konieczności podpisywania tradycyjnych, papierowych umów. Banki kuszą również możliwością uzyskania kredytu w niecały kwadrans. Faktycznie, jest to całkiem prawdopodobne, ponieważ bank przyjął już wcześniej wniosek drogą internetową. Kwota kredytu, o jaki możemy się starać wybierając takie świadczenie, to maksymalnie 50 tysięcy złotych. Oprocentowanie rozpoczyna się od przeszło 12 % w rocznej skali, a prowizja to waha się od 1 do 5 % kwoty kredytu.

Parabanki kuszą kredytami przez telefon

Oprócz tradycyjnych banków podobne świadczenia oferują również firmy prywatne. Proponują one swoim klientom bardzo szybkie pożyczki, praktycznie „od ręki”, które rozkładane są na stałe, jednakowe raty z określonym czasem kredytowania. Poza tym kredytobiorca nie musi wypełniać zbędnych formalności oraz nie jest zaskakiwany ukrytymi opłatami i haczykami.

Klient znajduje się naprawdę w bardzo korzystnej sytuacji, ponieważ nie musi podawać żadnych poręczycieli, dostarczać zaświadczeń o dochodach i „chwalić” się czystą historią kredytową. Nic dziwnego, że coraz więcej osób chcących zaciągnąć pożyczkę, decyduje się na takie rozwiązanie. Zawsze jednak przed ostatecznym podjęciem decyzji należy dobrze się zastanowić, czy owy kredyt jest w ogóle potrzebny. Obecnie bowiem znacznie łatwiej jest go wziąć aniżeli później spłacać.

Szybki kredyt na PIT od ręki dla każdego

Banki co roku zaskakują swoich klientów przygotowując im za każdym razem nową ofertę. Tym razem postanowili zachęcić potencjalnych kredytobiorców kredytem na PIT. Formularze PIT-11, PIT-40 oraz PIT-40A zastępują tradycyjne wymagane przez banki zaświadczenie o dochodach. Dzięki skorzystaniu z tego typu świadczeń klienci mogą uzyskać dodatkowe korzyści, a wszystko za sprawą promocyjnych i niecodziennych warunków kredytowania. Mowa tu o zerowej prowizji oraz wydłużonym okresie odstąpienia od umowy.

Warunki uzyskania kredytu na PIT

Kredyty na PIT są dość atrakcyjne, jednak banki wprowadziły restrykcyjne warunki, by go otrzymać. W niektórych bankach o takie świadczenie ubiegać się mogą jedynie ci klienci, którzy zatrudnione są na podstawie umowy o pracę lub czasami emeryci. Pozostałe placówki podchodzą do tematu nieco łagodniej i pod uwagę biorą również wnioski składane przez osoby pracujące na umowę zlecenie lub o dzieło.

Każdorazowa decyzja związana z przyznaniem bądź nie kredytu na PIT ściśle uzależniona jest od wiarygodności wnioskodawcy. Pod uwagę wziąć należy również fakt, że świadczenia tego typu to tymczasowe oferty funkcjonujące w formie promocji. W niektórych bankach dostępne będą ponownie pod koniec maja następnego roku.

Kto może starać się o szybki kredyt na PIT-11?

O kredyt na PIT starać się mogą ci, którzy rozliczają się z Urzędem Skarbowym za pomocą PIT-11. Jak już wcześniej wspomnieliśmy zastępuje ono zaświadczenie o zarobkach. Prowadzący własną działalność gospodarczą również mają otwartą furtkę. Formularz PIT-16 nie może być jednak zbyt wysoki. Kto rozlicza się z US za pomocą ryczałtu ewidencjonowanego (PIT-28) także ma taką możliwość. Inną formą rozliczania jest PIT-36 i dzięki temu formularzowi mamy możliwość zaciągnięcia większego kredytu niż w przypadku dwóch poprzednich.

Również osoby pracujące na podstawie umowy zlecenie bądź o dzieło wypełniający na przykład PIT-37 mają szansę na ten kredyt. Ci, którzy dodatkowo mogą pochwalić się stałą pracą oraz umową na czas nieokreślony mogą otrzymać naprawdę wysokie dofinansowanie, nawet na zakup mieszkania. Również osoby grające na giełdzie, rozliczające się PITem-38 osiągną ten cel. Jest to nowość na polskim rynku ale coraz więcej osób decyduje się właśnie na ten krok.

Zakupy na raty przez Internet – wygodne kupowanie w 15 minut

Zakupy na raty przez Internet pojawiło się stosunkowo niedawno, jednak już zyskało sporą grupę zwolenników. Z powodzeniem z takiego systemu korzystać można już na przykład na portalach aukcyjnych takich jak Allegro. Jak należy poprawnie korzystać z tej możliwości i jakie warunki należy spełnić, aby móc skorzystać z pożyczki internetowej? Wszystko, co powinieneś wiedzieć o zakupach na raty w sieci dowiesz się z poniższego artykułu.

Internetowe zakupy

W Polsce rynek e-commerce rozwija się w bardzo szybkim tempie i co jakiś czas zaskakuje nowościami i innowacjami. Nic więc dziwnego, że internauci zyskali możliwość kupowania produktów w sieci także na raty. Aktualnie, Internet jest jednym z popularniejszych miejsc dokonywania transakcji – ponad 70 % Polaków regularnie dokonuje tam zakupów, dzięki czemu polski rynek internetowych zakupów należy do najszybciej rozwijających się w Europie.

Coraz więcej internautów korzysta z możliwości zakupów ratalnych. Rozwiązanie to znane jest już nie tylko klientom korzystającym z tradycyjnych sklepów i supermarketów, ale również tym, dokonującym zakupów w sieci. Kupowanie w sieci daje kupującym możliwość porównania ofert wielu sklepów online nie tylko z całej Polski ale także ze świata. Dzięki temu może on wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę oraz rozłożyć płatność na raty i to wszystko bez wychodzenia z domu i nie odwiedzając banku. Zakupy ratalne umożliwiają zakup na przykład pralki, lodówki czy nowoczesnego kina domowego, które znajduje się w promocji i za kilka dni już może być nieaktualne.

Jak kupić na raty?

Użytkownicy serwisu aukcyjnego Allegro wiedzą już jak korzystać z rat PayU. Wniosek pożyczkowy wypełnia się siedząc wygodnie przed komputerem, a następnie jednym kliknięciem się go wysyła i cierpliwie czeka na decyzję kredytową. Jeżeli będzie pozytywna, zatwierdza się umowę.
We wniosku online internauta zobowiązany jest do udzielenia niezbędnych informacji wymaganych do zaakceptowania wniosku. Musi więc zamieścić tam swoje dane osobowe, czyli imię, nazwisko, numer PESEL, miejsce zatrudnienia a także wysokość miesięcznych dochodów, które jednak nie muszą być potwierdzone jakimkolwiek dodatkowym zaświadczeniem.

Kompletnie wypełniony wniosek weryfikowany jest przez pożyczkobiorcę – sprawdza on między innymi historię kredytową starającego się o pożyczkę. Zastrzyk gotówki może znajdować się między 300 złotych a 20 000 złotych. Miesięczne raty ustalane są indywidualnie i elastycznie od 3 do 36. Proces złożenia wniosku do otrzymania odpowiedzi może wynieść około kilkanaście minut.

Jakie produkty internauci najchętniej kupują na raty?

Najczęstszym produktem kupowanym na platformach aukcyjnych na raty jest telefon komórkowy. Poniżej uplasował się laptopy oraz produkty decoupage, czyli ręcznie wykonywane i ozdabiane przedmioty. Ponadto kupują kolejno rowery, akcesoria budowlane, meble, dobre AGD, części samochodowe, telewizory oraz aparaty cyfrowe. Podobne mechanizmy ratalne zaczęły wkraczać także do internetowych hipermarketów, gdzie w cieku kilku minut może zrobić porządne zakupy.

Pomoc finansowa dla osób zadłużonych – nawet z komornikiem

Rosnące oczekiwania kredytobiorców sprawiają, że banki muszą aktualizować i unowocześniać swoje oferty. Jedną z takich nowości jest pomoc dla zadłużonych, w więc dla tych, którzy najpilniej potrzebują natychmiastowego zastrzyku gotówki nie spłaciwszy jeszcze poprzednich kredytów. Pomoc, o której mowa, można otrzymać w dwojaki sposób – albo korzystając z usług instytucji pozabankowe, które obecnie przeżywają prawdziwy boom, lub złożyć wniosek drogą internetową, co również staje się coraz bardziej popularne.

Pomoc w instytucjach pozabankowych

Chcąc skorzystać z oferty parabanku należy złożyć odpowiedni wniosek kredytowy w siedzibie firmy. Formalności w tym wypadku są ograniczone do niezbędnego minimum – kredytobiorca zobowiązany jest tylko do okazania dowodu osobistego oraz udokumentowania stałych dochodów. Po wypełnieniu tych czynności, kredytodawca może zaproponować pożyczkę w wysokości od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Czas spłacania zaciągniętego zobowiązania jest uzależniony od uzyskanej kwoty oraz od wysokości comiesięcznych rat – maksymalnie jednak może wynosić kilkanaście lat. Do korzyści płynących z tego typu produktów jest to, że potencjalny kredytobiorca nie jest weryfikowany w Biurze Informacji Kredytowej, dlatego też negatywna historia kredytowa nie jest w stanie stanąć na drodze do wymarzonej gotówki.
Pomoc w Internecie

Obecne czasy, życie w pośpiechu i potrzeba załatwiania wszystkiego „od ręki” skłoniło instytucje finansowe go rozpowszechniania swoich produktów również w Internecie. Jak grzyby po deszczu na portalach społecznościowych zaczęły więc pojawiać się ich oferty. Z pomocą dla zadłużonych przychodzą tam osoby prywatne, które proponują kredyty w wysokości kilkuset złotych. Zobowiązania te przyznawane są na krótki okres spłaty, a do pożyczonej kwoty doliczane jest oprocentowanie, które wcześniej ustalone zostało przez obie strony (najczęściej sięga ono kilkudziesięciu procent). Skorzystanie z takiego typu produktu może okazać się korzystne o ile wybierzemy atrakcyjny kredyt. Podejmowanie pochopnych decyzji na pewno nie będzie na rękę dla kredytobiorcy. Zobowiązanie będziemy spłacali przez kilka miesięcy, być może lat dlatego należy wybrać taki produkt, który nie obciąży znacznie domowego budżetu.

Kredyt dla osób zadłużonych, również z komornikiem

Bez wątpienia pomoc finansowa przydałaby się osobom, które już mają na sobie orzeczenie komornika. Na szczęście nie pozostają oni bez wyjścia – również mają szansę na szybką pożyczkę będącą jednocześnie ich ostatnią deskę ratunku. W tradycyjnym banku przecież nie mają co liczyć na ponowne zadłużenie się. Czasami zdarza się, że jedyne czego wymaga pożyczkodawca to przedstawienie jakiegoś zabezpieczenia – najczęściej jest to nieruchomość lub zastaw pod samochód gwarantujący terminową spłatę zadłużenia. W przypadku, gdy już borykamy się ze spłatą kilku wcześniej zaciągniętych zobowiązań, świetnym rozwiązaniem okazują się pożyczki konsolidacyjne. Ten produkt finansowy umożliwia połączenie kilku kredytów w jeden, z niższą comiesięczną ratą umożliwiającą terminowe spłacanie zadłużenia. Kredytobiorca nie będzie już musiał pamiętać o kilku terminach, w zamian za to jego wszelkie zobowiązania przenoszone są do jednej placówki, z jednym terminem spłaty. Jeżeli więc inne drogi uzyskania kredytu zawiodły może warto zastanowić się nad takim wyjściem?

Wybierz najtańszy i najkorzystniejszy kredyt gotówkowy dla każdego

Przed podpisaniem umowy kredytowej każdy chce, aby koszty związane z pożyczką okrojone były do minimum. Znalezienie taniego kredytu nie musi być wcale trudne. W czasach, gdy banki i parabanki walczą o klienta, można natknąć się na naprawdę ciekawe i korzystne oferty. Poza tym wiele firm reklamuje swoje produkty, jako tanie i praktycznie bez żadnych opłat. Jak powyższe ma się do rzeczywistości? Czy faktycznie można znaleźć tanie kredyty czy to tylko wymysł makretingowców?

Gdzie uzyskać tani kredyt gotówkowy?

Przed podpisaniem umowy warto przeanalizować wszystkie koszty związane z kredytem. W niektórych przypadkach pożyczka może okazać się bardzo kosztowna, szczególnie, gdy zaciągamy ją w parabanku. Na tani kredyt gotówkowy można liczyć w standardowym banku, jeżeli pożyczkobiorca wykaże się dobrą zdolnością kredytową, stałymi przychodami z tytułu umowy o pracę, gdyż te banki najbardziej pożądają. Poza tym dobrze by było, gdyby potencjalny pożyczkobiorca nie posiadał żadnych innych zobowiązań w postaci kredytów, kart kredytowych oraz opóźnień w spłacaniu zobowiązań. Ponadto wzięcie kredytu uniemożliwić mogą również negatywne wpisy w bazie dłużników, między innymi w BIK.

Wymagania banku są dość restrykcyjne i surowe – przecież nie każdy Polak może wywiązać się z góry narzuconych przez placówkę reguł. W sytuacji, w której jednak można wykazać się stabilną sytuacją finansową, wówczas łatwo będzie znaleźć odpowiedni kredyt dopasowany do indywidualnych potrzeb pożyczkobiorcy. Niejednokrotnie banki organizują promocje mające na celu pozyskanie nowych klientów. Można więc skorzystać z internetowych kredytów lub w razie potrzeby zmienić bank, jeżeli ten oferuje lepsze warunki. Pomocne mogą okazać się w tej sytuacji kalkulatory internetowe, porównywarki czy rankingi – im jednak nie można tak do końca ufać, gdyż nie uwzględniają wszystkich czynników wpływających na ostateczną wysokość comiesięcznej raty.

Gdzie szukać ukrytych kosztów?

Szukając dla siebie odpowiedniej oferty należy zdawać sobie sprawę z faktu, że banki również pobierają prowizje od klientów za pożyczanie pieniędzy. W przypadku taniego kredytu z obniżonym oprocentowaniem naciąć się można na na przykład wyższą prowizję, dodatkowe ubezpieczenie bądź konieczność wykupienia pakietów, w skład których wchodzi na przykład konto osobiste lub karta kredytowa. Nierzadko koszty te są bardzo dobrze ukryte i mimo, iż na pierwszy rzut oka wydają się nie tak straszne, to przy dokonaniu szczegółowych kalkulacji łatwo można dojść do wniosku, że kredyt wcale taki tani nie jest.

Nie dajmy się również nabrać na reklamy obecne w telewizji i prasie. Hasła typu „najniższe oprocentowanie” tak naprawdę dotyczą tylko bardzo wysokich kredytów, a „zero prowizji” należy się tylko i wyłącznie tym klientom, którzy zdecydują się na wykupienie dodatkowych polis ubezpieczeniowych.
Zapoznaj się z tabelami opłat oraz pozostałymi dokumentami.

Aby poznać całkowity koszt kredytu gotówkowego należy skrupulatnie przeanalizować wszelkie dokumenty, a więc regulamin udzielenie kredytu, aneksy, umowę oraz tabele opłat i prowizji. Znaleźć je łatwo można na stronach internetowych, a więc nie jest to zbyt skomplikowane i czasochłonne.
Znalezienie taniego kredytu gotówkowego nie jest łatwe, lecz poświęcenie na to odrobiny czasu może przynieść olbrzymie korzyści. Dzięki temu można będzie znaleźć kredyt nie tylko łatwy i szybki, ale przede wszystkim lekki!

Kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu – szybka gotówka na wniosek online

Kredyt gotówkowy jest jednym z popularniejszych produktów oferowanych przez bank. Zazwyczaj zgłaszają się po niego osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej i idą prosto do swojej placówki, w której posiadają już rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Obsługa takich klientów jest wygodniejsza także dla banków, ponieważ znają oni już kredytobiorcę i znają jego sytuację finansową – dlatego też często nie wymagają od niego dodatkowych zaświadczeń. Zdarzają się jednak sytuacje, w których czas oczekiwania na kredyt w macierzystym banku jest zbyt długi lub po prostu nie odpowiadają nam warunku proponowane przez bank. Co zrobić w takiej sytuacji?

W czasach, kiedy banki praktycznie „biją się” o każdego klienta, liczyć możemy na łagodniejsze podejście przedstawicieli na przykład przy składaniu wniosków kredytowych. Nie trzeba już odwiedzać placówki w nieskończoność, dostarczać niewyobrażalnie jak dużej ilości dokumentów lub czekać miesiącami na decyzję banku. Dziś banki wychodzą naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów i oferują im szybkie kredyty przez Internet. W jaki sposób? Wystarczy, aby potencjalny kredytobiorca posiadał założony w banku rachunek, na który co miesiąc wpłaty wynagrodzenie – bank dzięki temu zyskuje wiedzę na temat wysokości zarobków, posiadanych oszczędności oraz innych zobowiązań. Takie informacje wystarczą, aby bank podjął decyzję o przyznaniu kredytu.

W przypadku nowych klientów, którzy nie posiadają żadnych relacji z danym bankiem, sytuacja wygląda nieco inaczej. Cała procedura uzyskania kredytu oraz czas oczekiwania znacznie się wydłuża – bank bowiem potrzebuje różnego rodzaju dokumentów potwierdzających gotowość klienta do spłacania kredytu.
W niektórych bankach nowi klienci mogą liczyć na internetowy kredyt gotówkowy. Dzięki wypełnieniu wniosku online, pieniądze na koncie znaleźć się mogą nawet w ciągu kilkunastu minut. Decyzję o zaciągnięciu zobowiązania można więc podjąć praktycznie w ostatniej chwili, na przykład podczas zakupów. Poza tym na stronach internetowych banków można odnaleźć również tak zwane kalkulatory rat kredytowych, dzięki którym z łatwością wyliczymy wysokość comiesięcznej raty.

Cała procedura składania wniosków online jest prosta. Klient w dowolnym momencie może złożyć wniosek przez Internet na stronie wybranego przez siebie banku. Tą właśnie drogą dostarcza także historię związaną z korzystaniem z konta w innym banku. Na tej właśnie podstawie banki podejmują decyzję o przyznaniu bądź odrzuceniu wniosku kredytowego. W przypadku pozytywnej decyzji klient może w ciągu kilkunastu minut otrzymać na swoje konto nawet 100 tysięcy złotych.

Wszystkie te informacje potrzebne są bankowi, by mógł on podjąć właściwą decyzję kredytową. Wszelkie dane widoczne są w historii operacji. Jeżeli chodzi o nowych klientów, dostęp do takich informacji nie jest w pełni udostępniony dlatego do banku dostarczyć należy dokumenty w postaci papierowej lub przesłanej w wersji PDF.

Szybki i korzystny kredyt gotówkowy przez Internet – najszybsza gotówka dla każdego

W obecnych czasach wzięcie kredytu nie wymaga od nas nawet opuszczenia mieszkania. Skorzystać można bowiem z kredytów dostępnych przez Internet. Ich popularność rośnie z miesiąca na miesiąc i nic dziwnego, ze coraz więcej osób decyduje się na taką formę pożyczkowania. Po pierwsze jest to bardzo wygodne zwłaszcza w przypadku, w którym pożyczkobiorca nie dysponuje odpowiednią ilością czasu, by móc osobiście wybrać się do banku. W jaki więc sposób można pożyczyć pieniądze przez Internet i kto może dostać taką pożyczkę?

Dobre kredyty gotówkowe to minimum formalności

Kredyt internetowy skierowany jest przede wszystkim do osób związanych z określonym bankiem od pewnego czasu to właśnie w nim posiadają założony rachunek osobisty. Placówka wymaga również od przyszłego kredytobiorcy, aby ten posiadał stałe wpływy na konto. Po spełnieniu tychże warunków kredyt gotówkowy można dostać już tylko na oświadczenie – nie trzeba kłopotać się i dostarczać do banku dokumentów, czyli zaświadczenia o przychodach lub od pracodawcy. W określonych sytuacjach, gdy wnioskowana kwota nie przekracza 10 000 złotych, nie wymagany jest także podpis współmałżonka.

Od czego zacząć starając się o kredyt internetowy? Należy w pierwszej kolejności wypełnić wniosek znajdujący się na koncie bankowym. Jest to o tyle wygodne, że można to zrobić nie wychodząc z domu, o dowolnie wybranej porze dnia i nocy. Wypełnienie wniosku nie jest skomplikowane – należy wprowadzić do niego dane związane z przychodami pożyczkobiorcy, wnioskowaną kwotą oraz okresem potencjalnego spłacania zobowiązania. Po wypełnieniu wniosku automatycznie przeprowadzana jest symulacja rat – dzięki temu będzie można już na wstępie poznać wysokość comiesięcznych spłat.

Będąc na tejże stornie internetowej warto zaznajomić się także z umową oraz regulaminem. Pod lupę należy wziąć również tabelę opłat za kredyt gotówkowy aby dokładnie wiedzieć, co tak naprawdę się podpisuje. Następnie należy wysłać wniosek i czekać na odpowiedź. Przeważnie już po kilku minutach wiadomo, czy wniosek zostanie zaakceptowany czy też nie. Jeżeli odpowiedź będzie pozytywna należy ją tylko potwierdzić, a wówczas pieniądze znajdą się na koncie.

Internetowy kredyt gotówkowy jest bardzo łatwy i szybki – pieniądze na koncie można mieć już po przysłowiowym kwadransie. W przypadku jednak, gdy wnioskuje się o poważne kwoty bank może wymagać wywiązania się z dodatkowych formalności. Pożyczkobiorca będzie na przykład musiał przesłać zaświadczenia z miejsca pracy. Walcząc o klienta niektóre banki przy udzielaniu kredytów internetowych zrezygnowały z konieczności posiadania przez pożyczkobiorcę posiadania w banku konta.

Korzyści wynikające z kredytów online

Najważniejszymi zaletami kredytów internetowych jest ich prostota, okrojone formalności oraz szybkość udostępnienia gotówki. Przy sprzyjających warunkach może on okazać się naprawdę tanim kredytem. Poza tym warto go zaciągnąć także ze względu na korzystniejsze warunki spłaty niż tradycyjnego kredytu gotówkowego. Dlaczego dzieje się tak, że kredyty gotówkowe są tańsze od tych samych ofert występujących w oddziałach bankowych? Po pierwsze nie wymagają one konieczności obsługi klienta przez przedstawiciela banku w oddziale – im mniej zadań nałożonych jest na doradcę, tym korzystniejsze warunki finansowe. Z całą pewnością można więc stwierdzić, że internetowe kredyty gotówkowe są samoobsługowe.

Pozabankowe kredyty gotówkowe

Na rynku coraz bardziej popularne stają się kredyty gotówkowe udzielane przez firmy pozabankowe. W tychże przypadkach formalności są sprowadzone naprawdę do minimum, a gotówka przyznawana jest praktycznie każdemu. Taka firma pożyczkowa wymaga jedynie zarejestrowania się na jej stronie internetowej i pomyślnego przejścia przez całą procedurę weryfikacyjną. Polega ona na zrobieniu określonego przelewu oraz odebraniu Sms-a z kodem potwierdzającym. Jednak kredyty oferowane przez parabanki wiążą się z wyższymi opłatami (RRSO w skrajnych przypadkach wynosić może nawet 2000%!!!). Niestety, w przypadku kiedy gotówki potrzeba na wczoraj, a nie można wykazać stałych przychodów lub ma się negatywną historię w BIK-u, nie pozostaje nic innego jak taki właśnie kredyt internetowy.

Na co szczególnie zwrócić uwagę wybierając kredyt?

Przede wszystkim należy skorzystać z oferty własnego banku, a nie parabanku. Fakt, może on szybciej udzielić finansowania, jednak narzuca na pożyczkobiorcę wyższe koszty niż te obowiązujące w banku. Należy więc zapoznać się z warunkami finansowania towarzyszącymi kredytom online.

Szybki i dobry kredyt gotówkowy dla każdego

Coraz trudniejsza sytuacja na rynku pracy sprawia, że wielu z nas zaczyna interesować się szybkimi kredytami gotówkowymi. Banki bardzo dobrze to wykorzystują oferując osobom potrzebującym pilnie zastrzyku gotówki kredyty, które nie koniecznie należą do najtańszych. Jednak w sytuacji bez wyjścia koszty się nie liczą, tym bardziej, że nie trzeba wypełniać stosu dokumentów, przedstawiać zaświadczeń oraz prosić o zgodę na zaciągnięcie zobowiązania współmałżonka. Nic tylko brać kredyty…

Szybkimi kredytami gotówkowymi zainteresowane jest szerokie spektrum klientów – niezależnie od wieku, sytuacji materialnej czy historii kredytowej. Wnioski składają zarówno ci żyjący na pokaz, ponad stan jak i ci, którzy nie są w stanie przeżyć od pierwszego do pierwszego za minimalne wynagrodzenie lub wyskoczyły im jakieś nieprzewidziane wydatki.

Bardzo dobrze może to być osoba, która pilnie potrzebuje nowego laptopa do pracy zawodowej, taka, której zależy na kupnie nowej, ekonomiczniejszej lodówki, samotna emerytka chcąca zaskoczyć wnuczka wymarzonym prezentem lub też samotnie wychowująca córeczkę matka, która musi wykupić drogą wyprawkę do szkoły. Kredytodawca wymaga od kredytobiorcy jedynie poświadczenia pełnoletniości oraz wykazania się chociażby niewysokimi dochodami miesięcznymi. Poza tym musi on na stałe mieszkać w Polsce oraz posiadać adres zameldowania.

Proces przyznawania dobrego kredytu gotówkowego

Formalności związane z udzieleniem szybkiego kredytu gotówkowego ograniczone są praktycznie do minimum. Kredytobiorca musi jedynie zjawić się osobiście przy odpowiednim okienku bankowym z zaświadczeniem o dochodach (emeryturze, rencie, stypendium bądź pensji) oraz z dowodem osobistym. Wówczas istnieje możliwość podpisania umowy „od ręki” w odpowiednim przedstawicielem bankowym a po przysłowiowym kwadransie wyjść z pokaźną sumką na koncie. Taki górny pułap pobieranego kredytu gotówkowego to kilkanaście tysięcy złotych.

Zachęcić do korzystania z szybkich kredytów gotówkowych może także fakt niższego oprocentowania niż tego, które towarzyszy zwykłym kredytom mimo, iż okres spłaty nie jest wydłużony. Należy tu podkreślić, że na innych warunkach traktowany jest klient, który posiada już rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (tak zwany ROR) w banku, a na innych ten, który dopiero co po raz pierwszy przekroczył próg banku. Klient, który posiada już swój rachunek w banku, i na konto którego wpływają regularne kwoty z tytułu comiesięcznego wynagrodzenia może liczyć na lepsze warunki kredytowania.

Niższe może być na przykład oprocentowanie takiego szybkiego kredytu gotówkowego. Poza tym, kwota udzielonego zobowiązania w takich przypadkach może sięgać nawet 150 000 złotych, a raty mogą być korzystnie rozłożone (nawet na kilkadziesiąt miesięcy). Mimo, iż są to niezwykle rzadkie przypadki, jednak się zdarzają… Szybkie kredyty gotówkowe przyznawane są najczęściej na okres roku lub dwóch i są znacznie niższe od wspomnianych 150 000 złotych.

Nie ma jednak produktów idealnych. Tak też jest i w tym przypadku. Kredyt gotówkowy, mimo wielu zalet takich jak brak weryfikacji potencjalnego kredytobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej, ma także kilka wad. Po pierwsze umożliwia zapożyczanie się osobom, które faktycznie nie mają z czego spłacać kolejnego zadłużenia i tym samym wpadają w pułapkę kredytową. Po drugie, niektórych zaskoczyć mogą tak zwane ukryte koszty, które wyrównują tak zwany darmowy kredyt.

Czy można uzyskać szybkie kredyty gotówkowe nie wychodząc z domu?

Kredyty gotówkowe mają to do siebie, że wszelkie formalności z nimi związane można bez problemu załatwić nie opuszczając mieszkania. Najpierw jednak należy zgromadzić wszelkie potrzebne informacje o ofercie – w tym celu należy odwiedzić odpowiednią stronę internetową i zaznajomić się z regulaminem oraz umową. Następnym krokiem jest wypełnienie wniosku i wysłanie go poprzez specjalną aplikację. W odpowiedzi możemy spodziewać się decyzji kredytowej, umowy a także wypłaty gotówki. Taka jednak opcja nie jest niestety standardem i nie spotkamy jej w każdej placówce bankowej.

Szybki kredyt gotówkowy dla osób zadłużonych bez dolności kredytowej na dowód

Jeżeli nasza historia w Biurze Informacji Kredytowej nie jest pozytywna, trudno będzie nam dostać kredyt w tradycyjnym banku, które w błyskawiczny sposób dowiedzą się o naszych problemach ze spłacaniem zobowiązań, gdy tylko przekroczymy próg banku z wnioskiem o dofinansowanie. Nie należy się jednak podłamywać, nic straconego. Na rynku bowiem pojawiają się placówki pozabankowe, które chętnie udzielają kredytów takim właśnie osobom. Na takich warunkach przyznawane są takie pożyczki i kto może się o nie starać?

Problemy finansowe nie omijają nikogo. Źle ulokowane oszczędności, wydatki rodzinne, nieprzewidziane sytuacje – wszystko to może zachwiać domowym budżetem. W momencie, gdy spłacamy jeszcze jakieś zobowiązanie, sytuacja nabiera powagi. Przydałaby się jakaś mała pożyczka, jednak kto jej udzieli i tak już zadłużonemu kredytobiorcy?

Wybierzmy się do banku

Jeżeli na swoim koncie posiadamy jedno, niewielkie przewinienie, niekoniecznie jesteśmy od razu skreślani z listy potencjalnych klientów. Jeżeli bank zna nas dobrze, nasze dochody, saldo na koncie, historię kredytową, może zgodzić się na udzielenie kredytu. Warto skorzystać z takiej możliwości i wybrać się do przedstawiciela bankowego na rozmowę. Jeżeli kredyt okaże się niemożliwy, może zaproponuje on inne wyjścia, takie jak limit debetowy na rachunku czy karta kredytowa, dzięki której zaspokoisz najpilniejsze wydatki. Pod uwagę należy wziąć jednak fakt, że odsetki towarzyszące tym produktom rosną bardzo szybko, jeżeli więc nie spłacisz zadłużenia na czas, możesz popaść w poważniejsze problemy.

A może parabanki?

Na szczęście, tradycyjny bank to nie ostatnia deska ratunku. Nawet jeżeli ten odmówi ci kredytu nic straconego. Możesz udać się do instytucji pozabankowych, które poza tym, że udzielają kredytów w kwadrans, nie weryfikują swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej. Oferty te nie są jednak pozbawione rysy. Pod uwagę należy wziąć wysokie koszty pożyczki oraz maksymalne limity kwoty pożyczki, które mogą nawet nie pokryć najpilniejszych potrzeb.

Pomijając już prowizję, która sięga 5 procent, oraz oprocentowanie na poziomie około 20 procent należy liczyć się także z dodatkowymi opłatami, na przykład za ubezpieczenie czy zabezpieczenie kredytu. Podsumowując koszty całego kredytu możemy dojść do wniosku, że najzwyczajniej się on nie opłaca. Takiego wysokiego oprocentowanie nie jest w stanie przysłonić ani opcja błyskawicznego przyznania kredyt ani dostarczenie tychże pieniędzy do domu. Decyzja jednak należy do klienta…

Z pomocą przychodzi Internet

Pożyczanie pieniędzy drogą internetową to nowość na polskim rynku udzielania kredytów. Na myśli mamy tu portale społecznościowe, na łamach których użytkujący pożyczają sobie wzajemnie pieniądze. Fachowa nazwa tego zjawiska to tak zwany social lending, który z miesiąca na miesiąc zyskuje na popularności. Klient szukający pożyczki musi jedynie zarejestrować się na stronie, wystawić tak zwaną prośbę o pożyczkę w postaci aukcji i czekać na zgłoszenie się inwestora.

Takie wyjście z problemów finansowych posiada jednak pewne minusy. Po pierwsze jest to bardzo wysokie oprocentowanie oraz niskie limity kwotowe. Poza tym portale społecznościowe pobierają dodatkowe opłaty za weryfikację tożsamości, rachunków oraz danych klienta. Co również ważne, jeżeli spóźnimy się ze spłatą zobowiązania, pożyczkodawca ma prawo uruchomić proces windykacji lub odwiedzić nas osobiście, co z pewnością nie będzie miłą wizytą.

Szybki kredyt bez BIK i KRD dla osób zadłużonych od ręki

Obecne czasy skłaniają wielu z nas do pracowania na czarno bądź na tak zwanych umowach cywilnoprawnych, a więc na umowę o dzieło i zlecenie. Oznacza to nic innego jak to, że pracodawca szuka oszczędności gdzie tylko się da, również na pracownikach. Wielu bezrobotnych, znajdujących się na zasiłku, posiada więc dodatkowe źródło utrzymania, jednak nie może zostać ono udokumentowane (chyba, że chodzi o umowy zlecenia i dzieło, jednak bank nie bierze ich faktycznie pod uwagę). Nie wspominając już o osobach zadłużonych lub tych, które mają zły BIK, one na pewno nie uzyskają wsparcia w zwykłym banku. Co w sytuacji, w której dodatkowo osoby takie potrzebują gotówki a nie mogą udać się do tradycyjnego banku, ponieważ dla takich ludzi nie ma tam ofert?

Tradycyjne banki odmawiają osobom zadłużonym oraz bezrobotnym świadczeń, ponieważ dla nich są to klienci niewiarygodni i nierzetelni. Placówki nie mają żadnej pewności, że będą oni regularnie spłacać kredyty lub nie zaniechają tego całkowicie. Chcąc zniwelować takie ryzyko do zera wymagają od potencjalnych kredytobiorców zaświadczeń o wysokości otrzymywanego wynagrodzenia – warunek ten automatycznie więc wyklucza grupę bezrobotnych jako adresatów tego typu świadczeń.

Poza tym każdy kredytobiorca musi posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Dlatego osoby aktualnie zadłużone lub takie, które wcześniej miały problemy ze spłatą swoich zadłużeń, nie otrzymają wsparcia w normalnym banku. Nic jednak straconego. Na rynku bowiem pojawiły się instytucje, które są gotowe pomóc takim ludziom. Mowa tu o parabankach i tak zwanych pożyczkach i kredytach bez BIK, dzięki którym osoby pracujące na czarno, bezrobotne i zadłużone mogą liczyć na wsparcie.

Tego rodzaju świadczenia charakteryzują się tym, że praktycznie każdy może je uzyskać, a gotówka z mgnieniu oka pojawia się na koncie. Wystarczy tylko wypełnić i złożyć odpowiedni wniosek, a pieniądze wpłynąć mogą jeszcze tego samego dnia. Potencjalni klienci nie są weryfikowani w BIK bądź KRD, dlatego nawet, jeżeli posiadają stare, niespłacone zobowiązania, mogą skorzystać tych świadczeń. Jedynym wymaganym dokumentem w całej procedurze jest ważny dowód osobisty. Dzięki temu, że wniosek można składać także drogą internetową, są one dostępne przez cały tydzień o dowolnej godzinie.

Jak widać, szybki kredyt bez BIK i KRD od ręki jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie widzą dla siebie już ratunku. Jeżeli więc znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej, a dodatkowo jesteś bezrobotny bądź pracujesz na czarno nie trać czasu, tylko zgłoś się do parabanku. On na pewno nie odmówi ci pomocy i pokonasz swoje problemy finansowe szybciej niż myślisz. Przed wyborem ostatecznej oferty, najlepiej zapoznać się z ofertami różnych firm pożyczkowych, aby wybrać najbardziej korzystną propozycję kredytu bez weryfikacji BIK i KRD dla siebie

Współudział małżonka przy wniosku o kredyt gotówkowy i samochodowy

Kredyt gotówkowy a zgoda współmałżonka

Kredyt gotówkowy niesie ze sobą możliwość zaciągnięcia go bez wiedzy męża lub żony nawet wówczas, gdy tworzą oni tak zwaną wspólnotę majątkową. Banki ustalają jednak w takich sytuacjach pewne limity. Nie potrzebują oni zgody współmałżonka wówczas, gdy wnioskowana kwota zmieści się w granicach 15-20 tysięcy złotych.

Co w sytuacji, gdy jeden z małżonków zaciąga kredyt bez wiedzy drugiego i obliguje go tym samym do jego spłaty? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ banki nie mają prawa potwierdzać swoich wierzytelności z majątku małżonka bądź wspólnego. Ich zabezpieczenie stanowi tylko i wyłącznie dochód kredytobiorcy lub jego osobiste oszczędności.

Istnieje także tak zwana przymusowa rozdzielność majątkowa, którą ustanawia sąd, by małżonek mógł sam zaspokajać swoje potrzeby kredytowe. Małżonkowie wzajemnie odpowiadają za swoje zobowiązania tylko wtedy, gdy zaciągane są one na potrzeby zaspokajania potrzeb rodzinnych, takich jak jedzenie, opłaty na mieszkanie, prąd, gaz, wodę itd.).

Co z kredytem samochodowym?

Kredyt samochodowy nie jest już tak skomplikowanym przedsięwzięciem. Jeżeli małżonków obowiązuje wspólnota majątkowa, oboje stanowią stronę umowy. W takiej sytuacji nie ma żadnej opcji na uzyskanie kredytu przez jednego z nich bez wiedzy drugiego.

Jakie kredyty coraz chętniej zaciągają Polacy?

Jak donoszą badania, ubiegły rok owocował w pożyczki, których kwota nie przekraczała 10 tysięcy złotych. Ponad 86 procent Polaków zapożyczało się właśnie na podobną sumę. Obecnie zauważyć można pewne zmiany w tym temacie. Jedna na cztery osoby zainteresowana jest zaciągnięciem pożyczki na wyższą kwotę.

Wraz ze wzrostem zainteresowania wyższymi kwotami wyszukiwanych pożyczek, wzrasta także chęć skorzystania z wydłużonego okresu spłaty. Wydaje się to całkiem zrozumiałe. Pożyczając znaczną część pieniędzy, potencjalny klient oczekuje również, że bank udzieli mu jej na taki okres, w którym będzie mógł on terminowo spłacać zobowiązanie, nie obciążając zbytnio domowego budżetu.

Co zaoferować mogą banki?

Z pewnością można stwierdzić, że banki nadążają za wzrastającymi potrzebami klientów i wychodzą im naprzeciw. Oferowane kredyty coraz częściej mają wydłużony okres spłacania, niekoniecznie z towarzyszącymi wzrastającymi odsetkami. Poza tym banki zrezygnowały z tak zwanych „porzeczek” dzięki czemu możemy wnioskować praktycznie o każdą sumę.

Szukając odpowiedniego kredytu gotówkowego, aby szczegółowo zapoznać się ze wszelkimi ofertami , które proponują banki. Nie zawsze bowiem ten pierwszy, okaże się najlepszy.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach jedynie na oświadczenie

Kredyt gotówkowy na oświadczenie to praktycznie tradycyjna pożyczka. Wyróżnia ją tylko to, że pożyczkobiorca musi udokumentować swoje dochody wypełniając odpowiednie pismo, w którym po prostu poświadczy swoje dochody. Informacje te są również przez bank weryfikowane. Nie zmienia to jednak faktu, że kredyt na oświadczenie nie wymaga tak wielu formalności, jak to jest w przypadku pozostałych kredytów, w których kredytobiorca musi dostarczać odpowiednie zaświadczenia potwierdzające jego dochody.

Badania donoszą, że w ostatnim roku popularność kredytów na oświadczenie zmalała. Znaczący wpływ na taki obieg sprawy miał kryzys, który spowodował, że banki coraz ostrożniej zaczęły podchodzić do tego rodzaju zobowiązań. Osoba, która zainteresowana jest takim kredytem musi być klientem banku, w którym się o niego ubiega. Powinna więc posiadać w nim konto osobiste oraz zasilać je regularnymi wpłatami. Dzięki takim wymaganiom bank nabiera pewności co do wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy, ustala także źródło jego dochodów.

Niekiedy pojawiają się sytuacje, w których bank wymaga od wnioskodawcy przedstawienia kopii dokumentów potwierdzających jego zatrudnienie – znacznie uwiarygodnia to informacje zawarte w oświadczeniu. Kredyty na oświadczenie proponowane są praktycznie w każdym banku. Ich oferty różnią się szczegółami oraz maksymalną kwotą, jaką może uzyskać klient. W zależności od placówki otrzymać możemy od 5 do 150 tysięcy złotych. Kwota ta uzależniona jest od zdolności kredytowej, a także od tego, czy jest on „starym” klientem banku, czy też nie.

Nie ulega wątpliwości, że kredyty gotówkowe na oświadczenie to bardzo szybki sposób na załatanie dziury finansowej. Ani nie wymaga wypełnienia ogromnej liczby formalności, ani nie zabiera dużo czasu. Decyzja podejmowana jest bardzo szybko, praktycznie na miejscu i od ręki.

Gdy kredyt gotówkowy zaciągnięty został bez wiedzy współmałżonka

Częściową winę za zaciągane w tajemnicy zobowiązania finansowe ponoszą kredytodawcy, którzy nie wymagają zgody współmałżonka podczas podpisywania umowy. Dodatkowo w przypadku pozyskania kredytu bez zgody współmałżonka bank może egzekwować dług tylko z majątku osobistego dłużnika i nie ma prawa zajmować majątku wspólnego bądź osobistego współmałżonka. Podczas podpisywania umowy kredytowej bez zgody współmałżonka liczyć można na niższą kwotę, zaś w przypadku kredytu hipotecznego pod zastaw nieruchomości bez zgody pisemnej się nie obejdzie.

W momencie gdy kredyt został zaciągnięty w tajemnicy spłacać go musi ten współmałżonek, który podpisał umowę kredytową. W momencie windykacji zajęte może być jego wynagrodzenie za pracę bądź inne dochody, jak i majątek, który należał do niego przed zawarciem związku małżeńskiego. Dodatkowo dane dłużnika bardzo szybko trafią do rejestru BIG i BIK.

Mimo wszystko należy uważać, ponieważ w szczególnych okolicznościach taki kredyt bez zgody współmałżonka może się okazać bardzo dużym problemem. Prawo przewiduje możliwość, w której współmałżonek nieświadomy zaciąganego zobowiązania będzie zobowiązany do spłaty zadłużenia. W przypadku gdy kredyt został wydany na „zwykłe potrzeby rodziny”, do których wliczyć możemy wyżywienie, opłaty bądź dzieci, wierzyciel może żądać spłaty także od współmałżonka. By uniknąć spłacania kredytu, którego współmałżonek nie był świadomy wystarczy udowodnić lekkomyślność lub rozrzutność, będącą powodem wzięcia kredytu, jednak bardzo trudno jest udokumentować jak i uzasadnić, które z wydatków były konieczne, a które były kompletnie nieuzasadnione.

Kalkulator rat kredytu gotówkowego – oblicz wysokość rat

Każde poszukiwania kredytu warto zaczynać od banku, w którym posiadamy już rachunek. Najlepiej jeśli na rachunek taki wpływa nasze wynagrodzenie, ponieważ bank jest w stanie szybko sprawdzić nasza historię finansową i zaproponować może dużo korzystniejsze warunki ze względu na trwającą współpracę. Warto też dokładnie przeanalizować, czy rzeczywiście bez problemów będziemy mogli spłacać raty w określonej wysokości.

By przeprowadzić rzetelne porównanie kosztów całkowitych kredytów w różnych bankach warto wykorzystać formularze informacyjne dostępne w bankach, w których to wszyscy kredytodawcy zobowiązani są w jednakowy sposób przedstawić wszystkie koszty kredytu za pomocą wyliczonego rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania – która zawiera wszelkie opłaty związane z kredytem i jego obsługą. Zanim wybierzemy się do banku warto samodzielnie oszacować swoją zdolność kredytową. W internecie bez problemu znaleźć można wiele darmowych kalkulatorów zdolności kredytowej. Nie zawsze zdolność ta pokrywa się z wyliczeniami banków, ponieważ każdy z nich może mieć swoje własne przeliczniki i inaczej podchodzić do różnych aspektów. Każdy bank jednak patrzy na to, jak wysokość konkretnej raty odbije się na budżecie domowym, ponieważ jest to najskuteczniejszy wyznacznik wypłacalności.

Warto również samodzielnie ocenić, czy kredyt jest rzeczywiście potrzebny już teraz, czy też można poczekać i odłożyć część pieniędzy jako wkład własny. Zastanowić się też trzeba nad walutą kredytu, ponieważ niejednokrotnie okazuje się, że kredyt w walucie obcej może być bardziej opłacalny.
W skrócie podczas wybierania oferty kredytowej zwrócić trzeba uwagę na:
– wysokość RRSO – im niższy tym lepsza, ponieważ kredyt będzie tańszy
– podejście banku do określania zdolności kredytowej – im prostszy kredyt w zdobyciu, tym większe są jego koszty
– udzielanie kredytów osobom z niestabilnym dochodem – u osób takich jak artyści czy też rzemieślnicy dochód jest zmienny zależnie od warunków rynkowych, dlatego też sprawdzić trzeba jak w stosunku do tego zmienia się oprocentowanie
– możliwość czasowego zawieszenia spłaty rat – może to być prawdziwy ratunek w przypadku chwilowych problemów, bądź nieprzewidzianych wydatków
– ubezpieczenie kredytu – czy jest ono obowiązkowe i jaki jest jego koszt

Najprostszym sposobem na zdobycie tych wszystkich informacji jest odwiedzenie osobiście banków i zapytanie o konkretne oferty. Podczas rozmowy dowiedzieć się możemy wszystkiego o warunkach oferowanych przez konkretny bank, a nawet możemy otrzymać wstępną propozycję, która może się okazać korzystniejsza niż przedstawiona na ofertach ogólnych. Drugim źródłem informacji na temat kredytów jest internet. Jest to najwygodniejszy sposób na sprawdzenie wszystkich ofert i szybkie ich porównanie. Dodatkowo bardzo często na forach internetowych, czy też w grupach dyskusyjnych możemy poznać opinie osób, które korzystały bądź korzystają aktualnie z konkretnych ofert bankowych. Jest to z pewnością bardzo dobry sposób na sprawdzenie jak wygląda cała oferta od drugiej strony i jak w rzeczywistości klient jest traktowany przez bank.

Oczywiście zawsze trzeba zachować pewien dystans do opinii, ponieważ wiele z nich może pochodzić z agencji marketingowych zatrudnionych przez banki. Mimo to warto korzystać z internetu jako źródła informacji na temat kredytów ze względu na prosty dostęp do wszystkich regulaminów oraz ofert na oficjalnych stronach banków. Ciekawą opcją jest też możliwość skorzystania z automatycznych porównywarek ofert bankowych, które są w stanie wskazać kredyt o najniższym koszcie. Niekiedy trafić też możemy na możliwość zaciągnięcia kredytu bez konieczności osobistego kontaktu, a za pośrednictwem formularza online.

Osoby, które nie mają wystarczająco czasu by móc zapoznać się z duża ilością ofert w celu wybrania najkorzystniejszej skorzystać mogą z ofert pośredników finansowych. Uważać trzeba na pośredników stronniczych, ponieważ najczęściej usilnie starają się oni przekonać do oferty banków, z którymi mają podpisaną umowę, jednak stronniczość łatwo można sprawdzić zapoznając się z opiniami w internecie, bądź sprawdzając ofertę proponowanego banku osobiście. Rzetelny doradca jest w stanie znaleźć i przedstawić ofertę, która czasami jest korzystniejsza nawet od oferty, którą bank zaproponować może bezpośrednio klientowi.

Kalkulator kredytowy – symulacja

Jeżeli przed zaciągnięciem zobowiązania chcesz dowiedzieć się, jak wysokie będą comiesięczne raty kredytowe przy założonej przez ciebie wysokości kredytu, ile wynosić będzie oprocentowanie nominalne, obliczyć częstotliwość kapitalizacji, jak duże będą prowizję oraz jaki rodzaj rat proponuje bank – skorzystaj z kalkulatora kredytowego. Dzięki niemu będziesz miał również możliwość wyliczenia wysokości odsetek w stosunku do kapitału w spłacanych przez Ciebie ratach. Jak już pisaliśmy wcześniej, dzięki kalkulatorowi dowiedz się, jak wysokie będą Twoje raty przy określonych zasadach kredytowania. Wyliczy on taką zależność zarówno przy kredytach hipotecznych, samochodowych oraz wszelkich innych pożyczkach. Poza tym dowiesz się jak wysokie będziesz musiał płacić odsetki kredytowe. W związku z tym będziesz mógł skutecznie porównać oferty różnych banków i wybrać dla siebie tą najkorzystniejszą.

Objaśnijmy więc teraz pola znajdujące się w kalkulatorze i które będziesz musiał wypełnić. Pierwszym polem jest kwota kredytu. Tu będziesz musiał wpisać sumę, o jaką będziesz chciał się ubiegać. Następne jest oprocentowanie nominalne – należy tu podać wysokość oprocentowania kredytu w skali roku. Kolejnym polem jest okres kredytowania, czyli czas, w których planujesz spłacić całe zobowiązanie. Możesz podać je w latach lub miesiącach. Ważnym polem jest kapitalizacja, która dokładnie określa częstotliwość kapitalizowania odsetek od kredytu. Możesz wybrać tu kapitalizację miesięczną bądź kwartalną. Następnie wybierz rodzaj raty. Możesz zdecydować się na raty równe lub malejące. Raty równe charakteryzują się tym, że przez cały okres spłacania kredytu comiesięczne raty wynosić będą taką samą wartość. Zmienny jest tylko i wyłącznie stosunek odsetek do kapitału w określonych ratach. W przypadku rat malejących masz pewność, że wraz z upływem okresu spłacania zobowiązania, Twoje raty będą maleć.

A dzieje się to z tego względu, że przy ratach malejących spłacanych kapitał jest równy we wszystkich ratach. Zmniejszeniu natomiast ulega wysokość odsetek. Wracając do kalkulatora – następnym jego polem będzie prowizja. W swoich wyliczeniach kalkulator uwzględnia także obowiązek zapłacenia koniecznej prowizji. Każdy bank ma inne sposoby na opłacenie prowizji. Niekiedy prowizja może powiększać kwotę całkowitego kredytu, w związku z czym zaciągnięte zadłużenie będzie faktycznie wyższe niż sama wartość kredytu. W innych przypadkach możesz zmniejszyć kwotę wypłaty albo zapłacić prowizję osobno, wtedy nie ma ona żadnego wpływu na wysokość spłacanych comiesięcznych rat. W tym przypadku masz również możliwość podania wysokości prowizji procentowo lub też kwotowo w złotówkach.

Robiąc wyliczenie za pomocą kalkulatora kredytowego należy jednak pamiętać, że nasze wyliczenia mogą się nieznacznie różnić od tych, przygotowanych przez bank. Skąd może wynikać taka różnica? Mianowicie, bank wyliczając odsetki bierze pod uwagę rzeczywistą liczbę dni w danym miesiącu, co z kolei wpływa na zwiększenie kwoty odsetek – w kalkulatorze takie wyliczenie nie jest możliwe, gdyż zakładamy, że miesiąc ma równo trzydzieści dni. Poza tym różny może być okres spłaty pierwszej raty kredytu. Przeważnie dzieje się tak, że dzień miesiąca, w którym startujemy z kredytem nie pokrywa się datą, od której faktycznie będziemy spłacać raty.

Wybieramy najlepszy kredyt gotówkowy z niskim oprocentowaniem

Dawniej by otrzymać kredyt gotówkowy w banku niemal niezbędne było zdobycie poręczyciela bądź wniesienie zabezpieczenia kredytu. Aktualnie jakiekolwiek zabezpieczenia wymagane są tylko przy największych kwotach kredytów, gdzie nawet kwoty 150 tys. zł otrzymać można bez zabezpieczeń. Coraz mniej czasu zajmuje też bankom analiza wniosku i podejmowanie decyzji na temat udzielenia kredytu. O ile dawniej na decyzję banki rezerwowały sobie co najmniej 7 dni, tak teraz w większości banków decyzję otrzymuje się w przeciągu 15 minut. Osoby z trudniejszą historią bądź niepełnym pakietem dokumentów mogą liczyć na decyzję w około 48 godzin. Pamiętać trzeba, że kredyty, które można zdobyć najłatwiej i najszybciej są niejednokrotnie najdroższe, tak jak jest to w przypadku rat oferowanych w wielu hipermarketach. Związane jest to z wyższym ryzykiem banku, które musi zostać zrekompensowane wyższymi odsetkami.

Ciekawostką jest fakt, że mimo wymagania stałego zatrudnienia banki zdecydowanie obniżyły minimalne wymagania, co pozwala na zdobycie kredytu przez każdą pracującą osobą. Wiele banków rezygnuje też z przedstawiania zaświadczeń o dochodach. Często wystarczy jedynie oświadczenie klienta o zarobkach. Związane jest to z coraz dokładniejszymi informacjami zawartymi w Biurze Informacji Kredytowej, gdzie zapisywane są wszystkie zobowiązania bankowe oraz regularność spłacania rat.

Podczas wybierania kredytu gotówkowego warto sprawdzić oferty co najmniej kilku banków i porównać między innymi całkowity koszt kredytu. Jest to pełna suma kosztów związanych z kredytem i jego obsługą. Jest to najlepszy sposób porównywania kredytów, ponieważ często okazuje się, że bank oferujący niższe oprocentowanie jest dużo droższy od innego banku z oprocentowaniem na pierwszy rzut oka całkowicie niekorzystnym. Uważać trzeba zawsze na informacje podawane we wszelkich reklamach i materiałach promocyjnych kredytów gotówkowych, ponieważ zawsze podawane jest na nich oprocentowanie nominalne, zaś rzeczywiste może się od niego różnić diametralnie. Ostrożnym trzeba być również w przypadku kredytów ratalnych w sklepach, ponieważ bardzo często oferowane „raty 0%” okazują się być droższe niż konkurencyjne kredyty bankowe ze względu na dużo wyższe prowizje i ubezpieczenie.

Porównaj kredyty gotówkowe – sprawdź ranking

Przede wszystkim, zastanów się jakiej kwoty potrzebujesz

Takie założenie pozwoli Ci policzyć, jaka naprawdę potrzebna jest Ci kwota oraz jaki termin spłaty będzie Ci potrzebny. Tym samym odpowiesz sobie na pytanie czy bardziej opłacalne oraz funkcjonalne będą dla Ciebie raty stałe, czy zmienne. Warto jest to uzgodnić, ponieważ porównując konkretne kredyty, musisz mieć stałe założenia.

Sprawdź roczną stopę oprocentowania

To jest właśnie informacja, która powinna Cię najbardziej interesować, ponieważ rzeczywista roczna stopa oprocentowania, w przeciwieństwie do oprocentowania nominalnego, ukazuje ona również opłaty dodatkowe. Dlatego też roczna stopa oprocentowania zawsze będzie wartością wyższą od wartości nominalnej. Wbrew pozorom określenie rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania, pomimo dostępności wzoru, za pomocą, którego możemy to zrobić, nie jest wcale takie proste. Można jednak skorzystać z wielu kalkulatorów, które znajdziemy na stronach poświęconych finansom.

Dodatkowo wysokość rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania znajdziemy w każdej ofercie banku, ponieważ jest on do tego zobowiązany poprzez zapisy ustawy. Mimo to jednak, dla każdego wnioskodawcy rzeczywiste oprocentowanie będzie miało inną wartość, ponieważ zależne jest od bardzo wielu indywidualnych czynników. Sprawdzając całkowity koszt kredytu w dość prosty sposób możemy porównać oferty różnych banków. Wystarczy zsumować kwoty odsetek, jakie będziemy musieli zapłacić bankowi za umożliwienie skorzystania z kredytu. Dlatego też obliczanie kosztów całkowitych kredytów często jest stosowane w porównywarkach kredytów, ponieważ jest bardzo miarodajny i w szybki sposób potrafi wskazać najbardziej atrakcyjny kredyt.

Nie bój się pytać!

Warto pamiętać o tym, że bank może nie brać pod uwagę w kosztach kredytu ubezpieczenia, warto więc o to zapytać. Nie każdy wie, że bank musi udzielić nam wszystkich informacji na temat kredytu, który nas interesuje. Idąc tym tropem należy poprosić w wybranych oddziałach banku o wszelkie tego typu informacje. Tym samym będziemy mieć podstawy do wybrania kredytu, który naprawdę będzie się nam opłacał.

Porównywarka kredytów gotówkowych – wybierz tani kredyt z oferty wszystkich banków

Przeciętnemu członkowi społeczeństwa bardzo ciężko podjąć odpowiednią decyzję względem instytucji, w której zaczerpnie korzystny kredyt. Ten duży wybór banków, okiełznać można przy pomocy specjalnych kalkulatorów kredytów gotówkowych. Już od samego początku należy być świadom, że każdy bank posiada odmienne parametry swoich ofert. Jedne charakteryzują się korzystnym kredytem gotówkowym, inne zaś posiadają imponujące kredyty hipoteczne. Aby nie tracić czasu i pieniędzy, warto sięgnąć w takim momencie właśnie po porównywarkę kredytów, która wyeliminuje te niekorzystne oferty, a wyłoni wyłącznie takie, które mogłyby odpowiadać wymogom zainteresowanego. Narzędzie to, bowiem porównuje oferty kredytowe wszystkich możliwych banków, co zawęża pole poszukiwań tej jednej, najkorzystniejszej oferty kredytowej.

Do powstania rankingu w owym kalkulatorze, użytkownik – przyszły kredytobiorca – potrzebuje wyłącznie wiedzieć, jaką kwotę pieniędzy pragnie podjąć z banku oraz w jakim terminie jest w stanie spłacić dług.
Wyświetlone, wybrane oferty, pasujące do predyspozycji zainteresowanego zawsze określone będą miały takie wartości jak: wysokość oprocentowania i prowizji, wysokość raty oraz rzeczywistą, roczną stopę procentową. Dodatkowo, użytkownik widzi skalę zainteresowania pozostałych klientów danym bankiem oraz posiada możliwość zamówienia online danego kredytu.

Dla osób bardziej wymagających, istnieje także rozszerzona wersja kalkulatora, zawierająca pakiet dodatkowych opcji, gdzie zainteresowany może wyszukać między innymi: aktualne promocje, kredyty bez prowizji, pobrane w całości przez Internet, bądź takie, przy użyciu, których, wymagane są oświadczenia o dochodach. Przy użytkowaniu porównywarek, należy brać pod uwagę możliwość wystąpienia minimalnej różnicy między ukazywanymi parametrami oferty, a tymi, które aktualnie posiada dany bank. Dzieje się tak, z racji tego, że instytucje te nieustannie zmieniają swoje oferty. By wyeliminować tą niedogodność istnieje specjalny formularz kontaktowy, który łączy zainteresowanego z konkretnym bankiem.