Kredyt dla nowych firm na start

Pomimo tego, że banki niechętnie kredytują otwieranie nowych przedsiębiorstw, to sytuacja z każdym rokiem wygląda nieco lepiej. Jeżeli bank zobaczy w firmie potencjał, to będzie miał świadomość zdobycia nowego, opłacalnego klienta. Dlatego też, zdarzają się już banki, które nie tylko nie będą wymagać półrocznego działania przedsiębiorstwa, ale chętnie udzielą kredytu na start firmy.

Jak otrzymać kredyt?

Pierwszą sprawą, którą zainteresowany będzie bank w przypadku kredytobiorcy to jego historia kredytowa. Często się zdarza, że szybciej otrzyma kredyt ten, kto korzystał wcześniej z takiej możliwości i sumiennie spłacał swoje zobowiązanie, niż ten, kto nigdy nie miał potrzeby wnioskowania o kredyt. Potrzebne do tego będą zaświadczenia o spłacie lub regularnym spłacaniu obecnego zadłużenia. Oczywiście do obowiązków wnioskującego o kredyt na start firmy będzie przedstawienie profesjonalnego biznes-planu oraz konkretnych kwot, które potrzebne będą na założenie oraz prowadzenie firmy. Wśród kredytów, które najbardziej interesują przyszłych przedsiębiorców są kredyty: hipoteczny, inwestycyjny oraz obrotowy. Bardzo często wybierany jest właśnie kredyt inwestycyjny, ponieważ jest nie tylko długoterminowy, ale również może zostać przeznaczony na sprzęty potrzebne firmie, budowę odpowiednich, niezbędnych budynków itp. Może się zdarzyć, że bank zawrze w umowie zapis, który będzie umożliwiał mu skontrolowanie środków, które otrzymał kredytobiorca. Wśród akceptowanych form zabezpieczenia takiego kredytu najczęściej występują weksle in blanco, możliwość przeniesienia własności oraz wpisanie hipoteki do księgi wieczystej.

Hipoteczny? A może jednak obrotowy?

Kredyt obrotowy doskonale sprawdza się w przypadku, kiedy potrzebujemy pieniędzy na bieżące wydatki. Okres takiego kredytu to przeważnie 12 miesięcy i pozwala on na uregulowanie płatności z dostawcami lub zakup potrzebnych nam produktów lub usług. Kredyt hipoteczny natomiast pozwoli uzyskać większe środki, o ile posiadamy nieruchomość, której wartość również jest znaczna. To właśnie nieruchomość jest formą zabezpieczenia naszego kredytu. Warto więc dobrze zastanowić się nad kredytem hipotecznym i korzystać z niego wtedy, kiedy mamy pewność zwrotu pożyczonych z banku pieniędzy. Na pewno dużym plusem kredytu hipotecznego, który zaciąga się jako kredyt prywatny i dzięki niemu posiada się środki na założenie oraz funkcjonowanie firmy, są korzyści związane z podatkami. Dzieje się tak dlatego, że odsetki typu kredytu, jakim jest kredyt prywatny, będą traktowane jako koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Równie istotną informacją jest fakt, że nieruchomość, która stanie się naszym zabezpieczeniem nie musi być własnością osoby, która składa wniosek o kredyt.

Istnieje oczywiście wiele sposobów na sfinansowanie swojej działalności gospodarczej, zaczynając od zwykłych kredytów gotówkowych, aż po korzystanie z pomocy aniołów biznesu. Bez względu na to, jaki rodzaj finansowania wybierzemy, musimy mieć świadomość, że będzie to podstawa założenia oraz prowadzenia działalności, która musi mieć możliwość zarobienia sama na siebie.

0 0 vote
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x