Kalkulator – wybierz najlepszy kredyt mieszkaniowy dla siebie

Coraz więcej Polaków planuje zakup własnego, wymarzonego mieszkania. Jak jednak osiągnąć ten cel, gdy ceny nieruchomości w kraju nie należą do najniższych a zarobki do najwyższych? Nie sposób nie skorzystać z kredytów hipotecznych, bez których praktycznie nie ma wyjścia z tej sytuacji. Jest to jednak zobowiązanie na nawet kilkanaście lat, warto więc jeszcze przed podpisaniem umowy zorientować się w ofertach obowiązujących na rynku. W jaki sposób jednak odnaleźć ten jedyny, najkorzystniejszy, gdy nie rozumiemy co drugiego słowa z regulaminu? Poza tym potrzeba mnóstwa czasu aby skonsultować się z doradcami bankowymi i odwiedzić ich osobiście w placówce banku.

Z pomocą może przyjść porównywarka aktualnych ofert placówek bankowych – dzięki nim nie tylko zaoszczędzimy cenny czas, ale również zyskamy pewność, że dokonaliśmy właściwego wyboru. W przeciągu kilku minut dzięki takim właśnie narzędziom możemy przeprowadzić kilkanaście, kilkadziesiąt symulacji i obliczeń, które uzmysłowią nam , który bank oferuje najlepsze warunki. Oczywiście, narzędzia tego nie można traktować jak wyroczni. Każdy przypadek jest inny, dlatego też warunki kredytu także mogą się różnić. Kalkulator online jednak umożliwia błyskawiczne sprawdzenie opłacalności danej opcji. Poza tym oszczędza czas i upraszcza całą procedurę.

Potencjalny kredytobiorca może złożyć wniosek o kredyt mieszkaniowy drogą internetową. Takie wyjście niesie ze sobą wiele korzyści. Po pierwsze oszczędza czas, a po drugie umożliwia porównywanie ofert banków, które nie mają oddziału w danym mieście. Poza tym w bardzo szybkim czasie może sprawdzić nie tylko oprocentowanie, ale także prowizję, marże oraz wysokość comiesięcznej raty. Wypełniony wniosek automatycznie trafia do wybranej przez nas instytucji bankowej.

Nie należy się obawiać – wszystkie wnioski są tak zabezpieczone, by nikt nieupoważniony i niepowołany nie miał do nich dostępu. Klient ma zagwarantowane stu procentowe bezpieczeństwo. Należy w tym miejscu podkreślić także fakt, że korzystanie z tych narzędzi jest całkowicie bezpłatne i niezobowiązujące.
Złożenie wniosku online oszczędza czas.

Jednak prędzej czy później potencjalny kredytobiorca będzie musiał osobiście udać się do banku, w którym będzie musiał zostawić kilka obowiązkowych dokumentów. Cała procedura związana z udzielaniem kredytu jest bardzo czasochłonna warto więc jeszcze przed wizytą u przedstawiciela banku przygotować komplet dokumentów zanim zostaniemy o nie poproszeni. Najczęściej banki żądają:

  • aktualnych dowodów osobistych osób starających się o kredyt,
  • zaświadczenia o wysokości zarobków – zaznaczyć należy, że jest ono ważne przez jeden miesiąc od daty jego wystawienia, należy więc uważać, aby dokument nie uległ przedawnieniu,
  • dokumentów dotyczących mieszkania, domu bądź działki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>