Kredyt konsolidacyjny dobrym rozwiązaniem dla naszej kieszeni

Ograniczenie liczby rat

Po skonsolidowaniu zadłużenia każdego miesiąca spłaca się tylko jedną ratę w jednym banku, a dodatkowo idzie za tym kilka innych korzyści. Posiadając kredyty w kilku różnych bankach łatwo pogubić się można ze spłatą zobowiązań. Niejednokrotnie terminy rat są bardzo rozbieżne, przez co łatwo o którejś zapomnieć. W momencie podpisywania konsolidacji sami podejmujemy decyzję, którego dnia miesiąca będziemy spłacać ratę. Najlepszym wyborem w tym przypadku jest dzień otrzymywaniu wynagrodzenia, bądź termin do kilku dni po nim. Dodatkowo kredyt konsolidacyjny posiada z reguły korzystniejsze oprocentowanie. Koszty kredytu są niższe niż w przypadku kredytu gotówkowego, karty kredytowej czy limitu w rachunku. Dodatkowo okres spłaty kredytu konsolidacyjnego to aż do 10 lat. Za pomocą kredytu konsolidacyjnego spłacić można wszelkiego rodzaju pożyczki gotówkowe, kredyty samochodowe, zobowiązania z kart kredytowych i całe linie kredytowe.

Dobra historia

Osoby starające się o kredyt konsolidacyjny muszą niestety posiadać dobrą historię kredytową. Opóźnienia w spłacie mogą spowodować decyzję odmowną, ponieważ każdy bank w przypadku tego kredytu sprawdza dokładnie historię swoich klientów w BIK-u. Oczywiście istnieje możliwość uzyskania konsolidacji na uproszczonych zasadach, jednak możliwe to jest tylko w banku, w którym już prowadzimy swój rachunek i odnotowywane są na nim regularne wpłaty wynagrodzenia. Bardzo często w takim przypadku liczyć możemy nawet na dodatkowe 10% kwoty, które możemy przeznaczyć na dowolny cel.

Za radą doradcy

Oferty kredytów konsolidacyjnych różnią się zależnie od banków. Zawsze warto sprawdzić wszystkie oferty i porównać je, by wybrać jak najkorzystniej. Dobrą alternatywą jest zgłoszenie się do doradcy finansowego, który dzięki wiedzy i doświadczeniu jest w stanie obniżyć ratę kredytu nawet o połowę. Niezależnie jednak od tego, kto zajmuje się konsolidacją warto o niej pomyśleć jak najwcześniej, ponieważ dla osób, które już posiadają poważne kłopoty finansowe nie będzie ona osiągalna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>