Kredyt inwestycyjny dla firm – kiedy potrzebujesz pieniędzy na rozwój działalności

Kredyty inwestycyjne wiążą się z poważnymi sumami sięgającymi nierzadko kilkuset tysięcy złotych. Mniejsze sumy zaciągnąć można korzystając z innych produktów bankowych, między innymi z linii kredytowej, kart kredytowych czy kredytów obrotowych. Wymienione zobowiązania z powodzeniem pokryją wydatki związane z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa.

Kredyty inwestycyjne to kredyty na przyszłość. Głównie zaciąga się je z myślą o rozwoju i modernizacji przedsiębiorstwa, a pieniądze przeznacza się głównie na zakup nowej ziemi, budynków, papierów wartościowych, maszyn, środków transporty itd.

Każdy bank udzielając kredytu inwestycyjnego kieruje się własną polityką kredytową. Każdą ofertę łączy jednak udzielanie jej na kwotę kilkuset tysięcy złotych oraz na możliwość spłaty przez kilkadziesiąt lat. Banki jednak wymagają od przyszłych kredytobiorców wkładu własnego, który wynosić będzie minimum 20 procent.

Instytucje bankowe oferują również branie kredytów inwestycyjnych w obcych walutach. Co ciekawe, oferta kredytu w obcej walucie jest o wiele bogatsza niż te związane z kredytami hipotecznymi dla klientów indywidualnych. Najczęściej oferowane są pożyczki w euro, franku szwajcarskim oraz dolarze amerykańskim.

Kredyty inwestycyjne można porównywać do kredytów hipotecznych przeznaczonych dla klientów indywidualnych. Osoby prywatne skupiają się na kupnie wymarzonego domu czy mieszkania, natomiast przedsiębiorcy ogromną wagę przywiązują do inwestowania w swoją firmę.

Produkty te łączy również możliwość pożyczenia kilkuset tysięcy złotych, podobnie długie okresy kredytowania, a także możliwość wzięcia zobowiązania w obcej walucie. Oba kredyty wymagają również przedstawienia banku dodatkowych zabezpieczeń, którym jest na przykład hipoteka albo zastaw na przedmiocie inwestycji.

0 0 vote
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x