Jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt hipoteczny z najniższym oprocentowaniem?

Kiedy już zdecydowaliśmy, że kredyt hipoteczny będzie najodpowiedniejszą formą sfinansowania naszych celów (budowa domu, kupno mieszkania), zwróćmy uwagę na kilka kwestii zawartych w umowie. Należy więc przeanalizować samą ofertę. Dzięki temu ostatniemu kryterium dowiemy się na czym stoimy – czy musimy decydować się na nią już teraz, czy wymaga wykupienia dodatkowych usług, takich jak ubezpieczenie czy też założenie kolejnego konta osobistego. Najważniejsza jednak wydaje się każdemu wysokość comiesięcznej raty, od niej bowiem zależy, w jakim stopniu nasz budżet domowy zostanie uszczuplony.

Potencjalny kredytobiorca koniecznie powinien zwrócić także uwagę na oprocentowanie, czyli dowiedzieć się czy jest ono stałe przez cały okres trwania umowy, czy też jest zmienne. Jeżeli tak, to dowiedzmy się od czego jest uzależniony i jak wysoka jest marża. Poza tym skupmy się na prowizji za samo udzielenie kredytu oraz tej pobieranej z chwilą wcześniejszej spłaty zobowiązania. Kolejną rzeczą, która powinna nas zainteresować są dodatkowe ubezpieczenia czy to na wypadek utraty pracy, śmierci i nieszczęśliwych wypadków.

Kredyty mieszkaniowe powinny wzbudzić naszą czujność w kwestii tak zwanych ubezpieczeń pomostowych (pobieranych do momentu wpisania banku do księgi wieczystej zakupionej nieruchomości) oraz ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, które dotyczy tych nie mogących wpłacić odpowiedniej gotówki na zakup konkretniej nieruchomości. Ważny jest tak zwany spread walutowy, który występuje przy kredytach udzielanych w obcej walucie i to od niego uzależniona jest wysokość comiesięcznej raty.

Powyższa lista dokładnie udowadnia, że podpisanie umowy kredytowej jest bardzo poważnym przedsięwzięciem. Znalezienie odpowiedniej oferty, dokładne zapoznanie się z nią i jej warunkami to bardzo stresujące zajęcie, szczególnie dla kogoś, kto w terminowości bankowej nie czuje się jak ryba w wodzie. Warto więc spotkać się z doradcą bankowym, który udzieli odpowiedzi na każde pytanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>