Kredyt gotówkowy w XXI wieku

Osoby, które posiadają w historii spłacone kredyty bez opóźnień w ratach mogą liczyć na kolejny kredyt nawet bez badania zdolności, jednak działa to tylko dla niższych kwot. Pamiętać trzeba, że czasy gdy kredyty były niemal rozdawane są już za nami, do czego przyczynił się kryzys finansowy, jednak na szczęście duże zaostrzenia jeśli chodzi o kredyty dotknęły głównie kredytów hipotecznych. Specjaliści ostrzegają przed zbytnim optymizmem banków, które mogą stanąć w niezłych tarapatach przez zbyt hojne udzielanie kredytów, jednak jak na razie nie zanosi się na większy problem, dlatego też jeszcze przez jakiś czas kredyty gotówkowe mogą być dla klientów źródłem pieniędzy na zakupy.

Kredyty gotówkowe możemy podzielić na kilka rodzajów zależnie od formy udzielania jak i zabezpieczenia. Najpopularniejsze są klasyczne kredyty konsumenckie, limity kredytowe w rachunku oraz karty kredytowe. Nieco mniej popularne są pożyczki hipoteczne, jednak jest to jedna z niewielu możliwości na zdobycie dużo większej kwoty. Cechą wspólną wszystkich pożyczek jest fakt, że banku nie interesuje przeznaczenie gotówki. Dużą zaletą jest bardzo często brak wymaganych zabezpieczeń, bądź zabezpieczenia proste takie jak weksel in blanco czy ubezpieczenie kredytu. Jedynie pożyczka hipoteczna wymaga posiadania nieruchomości, która staje się zabezpieczeniem kredytu.

Dzięki prostej konstrukcji produktu jakim jest kredyt gotówkowy możliwe jest jego udzielenie nawet w przeciągu jednego dnia roboczego. Coraz częściej decyzja kredytowa podejmowana jest w przeciągu kilkunastu minut od momentu złożenia wniosku. Warunkiem jest jedynie przedstawienie wszystkich wymaganych dokumentów i sprawdzenie historii kredytowej w BIK-u.

Niestety w przypadku kredytów gotówkowych ceną za szybką decyzję jest większe oprocentowanie niż w przypadku kredytów celowych takich jak kredyt samochodowy czy hipoteczny. Nierzadko oprocentowanie sięga najwyższej możliwej wartości ustalonej odgórnie przez przepisy. Biorąc kredyt gotówkowy zawsze trzeba uważać, by nie dać się złapać w pułapkę zadłużenia. O kredyt ubiegać się można w każdym banku, ponieważ jest to podstawowy produkt usług bankowych. Pożyczkę gotówkową natomiast otrzymać można w SKOK-ach jak i firmach pożyczkowych.

Coraz częściej można się ubiegać o kredyty za pomocą pośredników finansowych, którzy do tej pory zajmowali się głównie doradztwem finansowym. Firmy takie dzięki szybkim decyzjom mają gwarancję szybkiej wypłaty prowizji. Dla klienta skorzystanie z pośrednictwa niejednokrotnie również okazuje się bardzo korzystne, ponieważ pośrednik jest w stanie zaoferować najtańsze produkty oraz postarać się o naprawdę szybkie przeprowadzenie całego procesu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>