Kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu – szybka gotówka na wniosek online

Kredyt gotówkowy jest jednym z popularniejszych produktów oferowanych przez bank. Zazwyczaj zgłaszają się po niego osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej i idą prosto do swojej placówki, w której posiadają już rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Obsługa takich klientów jest wygodniejsza także dla banków, ponieważ znają oni już kredytobiorcę i znają jego sytuację finansową – dlatego też często nie wymagają od niego dodatkowych zaświadczeń. Zdarzają się jednak sytuacje, w których czas oczekiwania na kredyt w macierzystym banku jest zbyt długi lub po prostu nie odpowiadają nam warunku proponowane przez bank. Co zrobić w takiej sytuacji?

W czasach, kiedy banki praktycznie „biją się” o każdego klienta, liczyć możemy na łagodniejsze podejście przedstawicieli na przykład przy składaniu wniosków kredytowych. Nie trzeba już odwiedzać placówki w nieskończoność, dostarczać niewyobrażalnie jak dużej ilości dokumentów lub czekać miesiącami na decyzję banku. Dziś banki wychodzą naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów i oferują im szybkie kredyty przez Internet. W jaki sposób? Wystarczy, aby potencjalny kredytobiorca posiadał założony w banku rachunek, na który co miesiąc wpłaty wynagrodzenie – bank dzięki temu zyskuje wiedzę na temat wysokości zarobków, posiadanych oszczędności oraz innych zobowiązań. Takie informacje wystarczą, aby bank podjął decyzję o przyznaniu kredytu.

W przypadku nowych klientów, którzy nie posiadają żadnych relacji z danym bankiem, sytuacja wygląda nieco inaczej. Cała procedura uzyskania kredytu oraz czas oczekiwania znacznie się wydłuża – bank bowiem potrzebuje różnego rodzaju dokumentów potwierdzających gotowość klienta do spłacania kredytu.
W niektórych bankach nowi klienci mogą liczyć na internetowy kredyt gotówkowy. Dzięki wypełnieniu wniosku online, pieniądze na koncie znaleźć się mogą nawet w ciągu kilkunastu minut. Decyzję o zaciągnięciu zobowiązania można więc podjąć praktycznie w ostatniej chwili, na przykład podczas zakupów. Poza tym na stronach internetowych banków można odnaleźć również tak zwane kalkulatory rat kredytowych, dzięki którym z łatwością wyliczymy wysokość comiesięcznej raty.

Cała procedura składania wniosków online jest prosta. Klient w dowolnym momencie może złożyć wniosek przez Internet na stronie wybranego przez siebie banku. Tą właśnie drogą dostarcza także historię związaną z korzystaniem z konta w innym banku. Na tej właśnie podstawie banki podejmują decyzję o przyznaniu bądź odrzuceniu wniosku kredytowego. W przypadku pozytywnej decyzji klient może w ciągu kilkunastu minut otrzymać na swoje konto nawet 100 tysięcy złotych.

Wszystkie te informacje potrzebne są bankowi, by mógł on podjąć właściwą decyzję kredytową. Wszelkie dane widoczne są w historii operacji. Jeżeli chodzi o nowych klientów, dostęp do takich informacji nie jest w pełni udostępniony dlatego do banku dostarczyć należy dokumenty w postaci papierowej lub przesłanej w wersji PDF.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x