Kredyt dla bezrobotnych – tylko na dowód bez żadnych zaświadczeń

Nie da się ukryć, że osoby bezrobotne, bez regularnego zarobku, mają problemy z uzyskaniem kredytu w podbramkowej sytuacji. Jednak nie pozostają oni zdani tylko na siebie, powstają bowiem placówki, które pomogą im w pokonaniu problemów finansowych. Gdzie można zdobyć taki kredyt? O tym poniżej.

Banki, przed wydaniem decyzji w sprawie kredytu sprawdzają zdolność kredytową wnioskodawcy. Biorą więc pod uwagę miesięczne zarobki, obciążenia w postaci innych kredytów czy kart kredytowych, liczbę osób pozostających w gospodarstwie domowym a także konieczne wydatki związane z utrzymaniem rodziny. Konieczne jest także dostarczenie takich dokumentów jak zaświadczenie o zarobkach.

Jeżeli dodatkowo posiadamy konto osobiste w banku, w którym staramy się o kredyt, zostanie sprawdzona jego historia. Analizując te wszystkie informacje placówka finansowa jest w stanie podjąć decyzję o przyznaniu bądź nie kredytu. Banki zastrzegają sobie, że do każdego klienta podchodzą indywidualnie i nie kierują się żadnymi schematami. Trudno jednak wyobrazić sobie, że udzielają oni kredytu osobie, która nie ma żadnego dochodu. Gdzie więc powinni udać się bezrobotni z wnioskiem o kredyt?

Po pierwsze, są to parabanki, które udzielają pożyczek także osobom bezrobotnym. Na każdym kroku bowiem można zobaczyć ich reklamy typu „kredyt bez BIK” i „pożyczka dla bezrobotnych”. Chcąc pozyskać jak największą liczbę klientów stosują oni bardzo uproszczone procedury ograniczając formalności do minimum. Niekiedy wystarczający okazuje się tylko dowód osobisty, aby otrzymać wymarzony kredyt. Jeżeli więc nie ma się innego wyjścia można skorzystać z oferty parabanku. Należy jednak liczyć się ze znacznie wyższymi kosztami.

Minimum formalności, brak weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej Parabanki rekompensują sobie wysokim oprocentowaniem oraz prowizjami. Nie wszystko wypowiadane jest tu wprost – bardzo często dodatkowe koszty i ubezpieczenia są ukrywane. Bezrobotny niekiedy musi więc oddać dwukrotnie więcej niż pożyczył.
Kredyty dla bezrobotnych oferowane są przede wszystkim przez Parabanki.

Przed podpisaniem umowy należy więc dokładnie ją przeanalizować i zapoznać się z faktycznymi kosztami. Dobrze jest wówczas zastanowić się na spokojnie, czy faktycznie kredyt jest potrzebny i czy opłaca się go brać. Niekiedy bowiem takie zobowiązanie znacznie pogarsza i tak trudną już sytuację finansową.

0 0 vote
Article Rating
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
WQE
2 miesięcy temu

Witam. Interesuje mnie kredyt dla osób bezrobotnych na 10 000 zl. Jestem z Pisza, ale bardziej interesuje mnie przelew online

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x