Kredyt bez stałej pracy – czy to możliwe?

Większe możliwości w bankach

Dzisiejsze czasy, a tym bardziej obecne banki całkowicie zmieniły nastawienie do swoich klientów, oferując im więcej za mniej, a często również tworzą oferty dla tych osób, które jeszcze jakiś czas temu w ogóle nie miały szansy na kredyt. Okazuje się, że już umowa o pracę i wysokość dochodów wcale nie są tak istotne jak mogło się wydawać. Banki mają zdecydowanie inne, być może lepsze sposoby na sprawdzenie wiarygodności oraz wypłacalności kredytobiorców.

Kredyt na umowę zlecenie lub o dzieło

Przyszły kredytobiorca, a obecny klient banku, kiedy zjawi się z prośbą o przyznanie kredytu i przedstawi swoje umowy o dzieło czy zlecenie, zostanie jeszcze sprawdzony pod względem historii kredytowej, a także innych zobowiązań finansowych, aby dokładnie sprawdzić, czy aby na pewno jest wypłacalny i jak bardzo. Jeżeli spełnia oczekiwania banku, kredyt jest mu bez najmniejszego problemu przyznawany i może go wydać na dowolny bądź ustalony cel.

Stałe dochody

Doskonałym potwierdzeniem wypłacalności jest ciągłość otrzymywania dochodów. Dlatego jeżeli powiedzmy przyszły kredytobiorca od pewnego czasu w sposób regularny podpisuje dane umowy o dzieło czy zlecenie, najlepiej aby udowodnił to dla danego banku, zabierając ze sobą wszystkie tego rodzaju dokumenty. W przeciwnym razie prawdopodobnie mimo to, bank poprosi o uczynienie tego samego. Bank będzie robił wszystko, aby to ryzyko niewypłacalności kredytobiorcy zminimalizować.

Udowodnij, że stać Cię na kredyt

To, że bank będzie walczył o swoje i w ten sposób zacznie za wszelką cenę szukać tego, co wskaże mu powód do wstrzymania się z wypłaceniem pieniędzy, jest jak najbardziej zrozumiałe i oczywiste. Kredytobiorca zapewne też będzie walczył o te pieniądze i bardzo dobrze. Tak właśnie powinno być. Jeżeli komuś zależy na kredycie, powinien starać się udowodnić dla banku, że jest wypłacalny, że stać go na ten kredyt, że go zwróci bo ma z czego i nigdy przedtem nie miał żadnych problemów finansowych, tym bardziej długów. Ponieważ kredyt jest w interesie kredytobiorcy, to on musi zawalczyć o te pieniądze. Silne argumenty poparte dowodami pozwolą osiągnąć upragniony cel.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x