Kredyt bez BIK przez Internet – najszybsza gotówka w Polsce

Obecne czasy skłaniają banki oraz instytucje parabankowe to tworzenia takich ofert, z których skorzystać będą mogli praktycznie wszyscy. W związku z tym wybranie najkorzystniejszego kredytu nie powinno stanowić większego problemu. Z drugiej jednak strony, masa ofert zalewająca klienta z każdej strony sprawia, że może poczuć się on zagubiony. Warto w takiej sytuacji skorzystać z kalkulatorów kredytowych i rzucić okiem na rankingi. Dzięki temu w bardzo szybkim czasie można sprawdzić, które świadczenie dostępne na rynku byłoby najlepszym rozwiązaniem.

Kredyt online w tradycyjnych bankach

Jeżeli chodzi o kredyty przez Internet, to są one dostępne zarówno w tradycyjnych bankach, jak i instytucjach pozabankowych. Potencjalnych klientów zwabia szczególnie słowo klucz szybkie pożyczki, jednak w rzeczywistości pieniądze wcale nie trafiają na konto z prędkością światła. Za skorzystaniem z takich produktów przemawia fakt, że wszelkie formalności można dokonać korzystając z pośrednictwa strony internetowej wybranej placówki. W tradycyjnych bankach należy wypełnić oraz przesłać drogą online wniosek o udzielenie kredytu. Podać należy głównie dane teleadresowe, a także przybliżoną kwotę pożyczki. W niektórych bankach możliwe jest także ustalenie konkretnej godziny, w której przedstawiciel banku mógłby zadzwonić. Pozostałe formalności załatwia się już drogą telefoniczną. Po ustaleniu wszystkich szczegółów i tak należy osobiście pojawić się w banku w celu podpisania wcześniej przygotowanych dokumentów. Później nie pozostaje nic innego, jak czekać na przelew.

Parabanki i kredyty bez weryfikacji w BIK

W instytucjach pozabankowych sprawy wyglądają nieco inaczej. Odbiorcami świadczeń internetowych mogą być także osoby bezrobotne, dłużnicy oraz ci, którym tradycyjny bank z jakiś powodów odmówił udzielenia wsparcia finansowego (na przykład klient nie przeszedł pomyślnie weryfikacji w BIK). W parabankach takiej weryfikacji po prostu nie ma. Co więcej wszelkie kredyty i pożyczki można zaciągnąć także drogą internetową. Tu formalności do załatwienia jest nieco więcej. Klient musi zarejestrować się na stronie internetowej parabanku i tam założyć swoje konto. Wymagane jest podanie sporej ilości informacji, nawet wskazania placówki bankowej, w której posiada się rachunek osobisty.

Pożyczka bez BIK w parabanku czy tradycyjny kredyt?

Pożyczki w parabankach są popularne przede wszystkim dlatego, że mają niskie oprocentowanie, pozbawione są opłat wstępnych, konieczności wskazania poręczycieli oraz weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej. Pierwsze kredyty przez Internet przyznawane są nierzadko także zupełnie za darmo – tym sposobem zachęca się klienta do skorzystania z następnych tego typu świadczeń. Poza tym dostępna jest ona dla praktycznie każdego, a więc rolników, studentów, emerytów. Co więcej, starać się o nią mogą także osoby bezrobotne oraz zadłużone. Jeżeli więc kiedyś miałeś problemy z terminowym spłacaniem zobowiązania, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś skorzystał z kredytu internetowego oferowanego przez wybrany parabank.

Tradycyjne banki nie otwierają przed potencjalnymi klientami takiej furtki. Dla nich osoba, która widnieje w BIK czy KRD jest z góry skreślona. Podobnie rzecz się ma z bezrobotnymi, czyli osobami, które pozbawione są stałego źródła dochodu na określonym poziomie. Co więcej, dla banku niewiarygodny wydaje się również klient, który pracuje „na czarno” bądź na umowę śmieciową (umowa o dzieło oraz zlecenie). Całkowitym przeciwieństwem takiego podejścia do potencjalnego kredytobiorcy są właśnie parabanki, które udzielają świadczeń bez konieczności spełniania restrykcyjnych warunków, przedkładania masy zaświadczeń. Rozumieją, że takie osoby to także ludzie, którzy znaleźli się w nieciekawej sytuacji finansowej.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x