Konkurencja na rynku kredytów samochodowych

Obok kredytu samochodowego dobrze prezentuje się pożyczka gotówkowa. Kiedy zdecydujemy się na tę formę finansowania zakupu spotkamy się z kilkoma korzyściami z niej płynącymi. Chyba największym plusem jest fakt, iż kupowany samochód nie stanowi zabezpieczenia kredytu, dlatego też, kiedy będziemy mieli jakiekolwiek problemy ze spłatą zobowiązania, możemy go bez problemu sprzedać i pozbyć się kłopotów. Ważne jest również to, że z wnioskiem takim możemy wystąpić dużo wcześniej, jeszcze przez zdecydowaniem się na konkretny samochód.

Bank bowiem nie potrzebuje umowy kupna-sprzedaży auta. Dzięki temu, że szybciej będziemy mieli gotówkę na koncie, będziemy mieli większe możliwości negocjowania ceny. Bardzo dużym plusem takiej pożyczki jest także uniezależnienie wnioskowanej kwoty od ceny kupowanego auta. Takie rozwiązanie może okazać się przydatne, gdy pojazd będzie wymagać ewentualnych poprawek i dodatkowego wkładu finansowego. Kiedy zrezygnujemy z kredytu samochodowego na rzecz pożyczki gotówkowej musimy liczyć się z tym, że koszty z nią związane mogą być droższe nawet o 30 procent.

Leasing konsumencki i jego ograniczona oferta

Leasing konsumencki jest doskonałą alternatywą dla kredytu samochodowego. Jest on przeznaczony dla osób, które nie prowadzą własnej działalności gospodarczej. Na sfinansowanie zakupu auta tą formą pożyczki zdecydowało się dotychczas niewielu pożyczkobiorców. Wynika to z faktu, iż niewiele banków ma go w swojej ofercie. Leasing konsumencki sprawia, że właścicielem samochodu staje się firma leasingowa, która zobowiązana jest do zarejestrowania auta i wypełnienia wszelkich formalności z tym związanych. Kupującemu nie pozostaje więc już nic innego, jak wskazanie firmie leasingowej wybranego pojazdu i wpłacenie odpowiedniej zaliczki. Poza tym kupujący nie musi się już sam borykać ze wszelkimi formalnościami. Kiedy tylko wykaże pozytywną historię kredytowa i wymagany wkład własny nie musi być przeprowadzana na jego temat weryfikacja zatrudnienia i wysokości zatrudnienia.

Dalsze korzyści…

Leasing to dodatkowe korzyści. Zaliczają się do nich dość spore rabaty, które wynikają z faktu nabywania tych samochodów hurtowo. To, jak wysoki rabat otrzymamy zależy od firmy leasingowej i jej polityki kredytowej oraz od marki kupowanego pojazdu. Dodatkowo mogą być nam zaoferowane takie usługi jak serwis opon, tańszy pakiet ubezpieczenia czy różne pakiety serwisowe. Kiedy się jednak zdecydujemy na taką usługę, musimy liczyć się z tym, że do comiesięcznej raty leasingowej doliczony zostanie nam koszt raty serwisowej.

…i niepożądane wady

Podstawową wadą leasingu są koszty związane z jej udzieleniem. Są one o wiele wyższe o tych, towarzyszących kredytom samochodowym, jednak o wiele niższe od tych, związanych z pożyczką gotówkową. Leasingobiorca może oczekiwać korzyści wynikających z niższej ceny zakupu auta, jednak dotyczy to tylko aut nowych. Samo finansowanie tej formy zakupu samochodu będzie tańsze od kredytu samochodowego tylko wówczas, gdy uzyskamy przynajmmniej 4-ro procentowy rabat przy jego zakupie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>