Karty kredytowe ranking – porównanie najlepszych ofert na rynku

Różne badania pokazują, że społeczeństwo nie posiada dostatecznej wiedzy na temat kart kredytowych oraz ogólnie kredytów. Zazwyczaj najistotniejszy jest fakt posiadania danej sumy pieniędzy, a reszta stanowi niejako tło. Przede wszystkim należy pamiętać, że karta kredytowa stanowi jeden z wielu rodzajów funkcjonujących w społeczeństwie kart płatniczych. Dlaczego karta jest kredytowa? Otóż jej posiadacz może z niej korzystać, mimo, że nie posiada aktualnie danej kwoty pieniędzy na swoim koncie. Oczywiście posiada ona limit, na jaki bank wraz z klientem ówcześnie się umówili.

Ponadto, co miesiąc, w celu przypomnienia i niekiedy uświadomienia posiadacza karty, bank wysyła do niego wyciąg przedstawiający wykonane transakcje. Pamiętać należy o terminie spłat, gdyż większość banków, celowo o nich nie przypomina, a zazwyczaj wraz ze spłatą kredytu w terminie, klient nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z odsetkami od całości. Tym samym staje się również osobą godną zaufania dla danego banku, dzięki czemu w przyszłości może liczyć na bardziej pozytywne rozpatrzenie prośby.

Karta kredytowa ma wiele zastosowań. Można nią płacić w sklepach, robić zakupy w Internecie, ale również wypłacać gotówkę z bankomatów – także tych poza miejscem zamieszkania, a nawet za granicą. W odróżnieniu od kart debetowych, nie mają one limitu związanego z posiadaniem danej kwoty pieniędzy na koncie. Co więcej, karty kredytowe są coraz częściej bezpłatne, co umożliwia posiadanie ich w wielu trudnych sytuacjach osobistych. Można także liczyć na promocje, czy rabaty w sklepach i transakcjach w sieci.

Jako, że wszystko posiada dwie strony medalu, również w przypadku kredytów warto przypatrzyć się tej mniej pozytywnej stronie. Niektóre banki wciąż wymagają dodatkowej opłaty za samo wydanie karty. W rachubę wchodzi również oprocentowanie karty, jakie ustala bank oraz opłaty za użytkowanie. Istotne jest również to, jaką kwotę bank ustalił z tytułu wykonywanych przelewów, wypłat, czy innych transakcji gotówkowych i bezgotówkowych. Warto, więc przed podpisaniem umowy, rozważyć wiele, różnorodnych opcji. Powstało ku temu wiele stron i programów, które porównują według specjalnych kryteriów poszczególne banki. Dzięki temu przyszły posiadacz karty kredytowej, może dobrać najbardziej atrakcyjną ofertę.

Specjaliści dokonują, co pewien okres specjalne rankingi, ukazujące już obecnym klientom, bądź przyszłym użytkownikom funkcjonowanie banków oraz kart kredytowych, które proponują zainteresowanym. Z najświeższych badań dowiedzieć się można, iż dla użytkownika najważniejsze jest to, by mógł w najbardziej korzystny, bądź bezpłatny sposób, na co dzień korzystać z posiadanej karty kredytowej. Co ciekawe, automatycznie więcej z niej korzysta. Z badań wynika również, że minimalna kwota dochodów klienta jest mało istotna. Bank ewidentnie daje nie tylko materialny kredyt, ale i typowo duchowy, emocjonalny – kredyt zaufania.

Co jednak zrobić by wybrać najbardziej atrakcyjną kartę kredytową? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ogólny status banku, gdyż bardzo często podupadające banki oferują wiele, ciekawych możliwości, z których mogą wyniknąć niemałe problemy i naruszenia prawa. Kolejna rzecz to transakcje bezgotówkowe. Ich oprocentowanie, co prawda minimalnie się waha pośród banków, lecz warto zwrócić na nie uwagę. Pamiętać należy również o maksymalnej liczbie dni oraz fakcie występowania, bądź nie, rocznej opłaty za ogólne posiadanie karty kredytowej i jej wznowieniu. Ciekawa bywa opcja umożliwiająca spłacanie kredytu, rozłożonego na raty. Jeśli przyszły użytkownik podejrzewa, że może mieć problemy ze spłatą, powinien z pewnością zaczerpnąć od banku wiedzy na ten temat.

W dzisiejszych czasach warto też skupić się na rabatach, promocjach oraz atrakcyjnym, przy dużym użytkowaniu karty, zwrocie ustalonego procentu od ponoszonych wydatków. Pamiętać należy jedno – to od samego zainteresowanego oraz jego możliwości zależy to, po jaką kartę kredytową powinien, bądź ściślej mówiąc może sięgnąć. Pamiętajmy o kolejnej ważnej kwestii – zanim zdecydujemy się na wybór jednej z pośród tak wielu opcji na rynku skorzystajmy z gotowych rankingów kart kredytowych, które znajdziemy w Internecie. W taki szybki i prosty sposób porównamy najlepsze propozycje kart na rynku i wybierzemy tą najkorzystniejszą, dostosowaną do naszych potrzeb i możliwości karty. Jest to niezwykle prosty i błyskawiczny sposób, aby zrobić rozeznanie i nie pogubić się w gąszczu, coraz częściej przybywających ofert kart kredytowych.

0 0 vote
Article Rating
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kamila R
3 miesięcy temu

Witam. Interesuje mnie oferta tej karty kredytowej. Gdzie znajdę więcej szczegółów? Jak mam ją zdobyć? Czy mam wysłać wniosek online?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x