Karty kredytowe bez zaświadczeń o dochodach – nawet dla osób bezrobotnych

Powszechnie krąży przekonanie, że aby dostać kartę kredytową, należy pamiętać, by wcześniejsze zobowiązanie spłacić, bez zwłoki, w odpowiednim terminie. Ale co w takim razie z osobami, które nie uporały się uprzednio z tym trudem? One również mogą ubiegać się o kartę kredytową.

Osoby, które niegdyś, z różnych przyczyn nie mogły spełnić oczekiwań banku, mogą dostać specjalną ofertę kredytową. Wiąże się ona z brakiem dodatkowych kosztów związanych z posiadaniem karty kredytowej oraz obniżeniem w pewnym momencie stopy procentowej, będące niejako motywacją i nagrodą za spłacanie rat w ustalonym terminie. Rozwiązanie to poprawia kondycję finansową osoby zainteresowanej oraz w pewnym stopniu umoralnia ją, co wiąże się z poprawą własnego wizerunku względem banku, który w przyszłości może udzielić kredytu na korzystniejszych warunkach.

Jakie trzeba spełniać wymagania? Przede wszystkim należy mieć ukończone 18 lat. Inne kryterium to oczywiście posiadanie tak zwanej historii kredytowej. Oferta ta nie jest dla każdego, a wyłącznie dla tych, którzy mieli z poprzednią problemy. Dzięki niej możliwe jest polepszenie swojej sytuacji, niemniej jednak nie w przypadku osób, które zbankrutowały.

Banki wychodzą także naprzeciw szerokiej grupie osób bezrobotnych. Również one mają możliwość posiadania tak bardzo przydatnej karty kredytowej. Muszą jednak pamiętać, że czyhać na nie może wiele pułapek, jakim nie będą w stanie podołać, ponieważ proponowane warunki np. oprocentowania lub wielkość rat mogą być w danym momencie wręcz nieosiągalne.

Pomijając jednak ten przykry niekiedy fakt, ważne jest to, że również osoby pozbawione pracy mogą korzystać z dobrodziejstwa kart kredytowych. Aby ją uzyskać, osoba taka musi udać się do banku wraz z osobą trzecią, która poświadczy, iż w razie niemożności spłacenia zadłużenia przez kredytobiorcę, konieczność ta przejdzie właśnie na nią. Istotnie jest również odpowiednie uargumentowanie chęci posiadania karty kredytowej. Zainteresowany powinien pamiętać zarówno o dobrych, jak i złych stronach tej oferty, ponieważ mimo względnie podobnego oprocentowania względem innych kredytów tego typu, nie mogą liczyć na zniżki po przekroczeniu bezodstetkowego terminu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>