Kalkulator zdolności kredytowej – kredyt hipoteczny

Dzięki kalkulatorowi możemy skutecznie obliczyć wysokość maksymalnej kwoty zobowiązań, na jakie banki wyrażą zgodę udzielając nam kredytu. Oczywiście wysokość tejże kwoty może być różna w zależności od banku – wynika to z faktu stosowania różnych kryteriów uwzględnianych podczas symulacji oraz rodzaju waluty, w jakiej zostałby wydany. Wyliczając potencjalny kredyt kalkulator zdolności kredytowej uwzględnia takie czynniki, jak:

  • dochód netto
  • liczba osób w gospodarstwie
  • całkowita suma rat kredytowych
  • pozostałe zobowiązania miesięczne
  • wydatki związane z utrzymaniem gospodarstwa domowego
  • limity na kartach kredytowych
  • okres kredytowania
  • oprocentowanie kredytu

Wymienione wyżej czynniki należą do najważniejszych, które bierze się pod uwagę wyliczając zdolność kredytową. Jednak nie są one jedyne. Aby poznać dokładny i bardziej szczegółowy wynika należałoby skontaktować się z doradcą bankowym, który udzieli szczegółowych informacji.

Czy warto więc korzystać z kalkulatorów zdolności kredytowej?

Bank udzieli nam kredytu tylko pod warunkiem, że posiadamy zdolność kredytową. Jest to najważniejszy czynnik przesądzający o zaakceptowaniu wniosku bądź jego odrzuceniu. Obecnie banki zaostrzyły troszeczkę zasady udzielania pożyczek podwyższając poprzeczkę związaną ze zdolnością kredytową. Dlatego też nie każdy, kto stara się o kredyt, dostanie upragnioną gotówkę.

Każdy bank podchodzi indywidualnie do swoich klientów obliczając ich zdolność kredytową. Zanim jednak udamy się do banku warto skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej, dzięki któremu jeszcze przed wizytą u doradcy bankowego przekonamy się, czy faktycznie mamy szansę na pożyczkę. Dokonując symulacji za pomocą tego narzędzia należy pamiętać, że jest to tylko i wyłącznie symulacja i może odbiegać nieco od rzeczywistości. Nie należy więc wyliczeń tych traktować stuprocentowo pewnie. Może to być jednak pewna wskazówka, podpowiedź, dzięki której możemy zorientować się o jaką kwotę pożyczki możemy się starać.

Wyliczanie zdolności kredytowej wymaga od potencjalnego klienta podania odpowiednich danych i niezależnie od tego czy wyliczamy ją sami w zaciszu domowym, czy też korzystamy z pomocy doradcy bankowego. Powinniśmy więc podać między innymi wysokość naszych dochodów – pod żadnym pozorem jednak nie należy ich zawyżać. Jeżeli bowiem podamy nieprawdziwe dane symulacja nie będzie miała większego sensu, a późniejsza wizyta w banku może tylko rozczarować. Nie mówiąc już o tym, że podawanie błędnych informacji grozi konsekwencjami karnymi.

Zawyżanie wysokości zarobków bądź też ukrywanie innych zaciągniętych zobowiązań to przecież najzwyklejsze oszustwo. Postępując niezgodnie z prawdą należy liczyć się z przykrymi konsekwencjami. Internetowy kalkulator zdolności kredytowej jest narzędziem bardzo przydatnym i praktycznym. Warto z niego skorzystać w sytuacji, gdy chcemy poznać swoje szanse na przyznanie kredytu. Nie należy traktować go jednak jak wyroczni – każdy bank bowiem sam zadecyduje według swoich własnych zasad, czy przyzna nam dany kredyt, czy też nie.

0 0 vote
Article Rating
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ala K
6 miesięcy temu

Witam. Potrzebuje pożyczyć 50 000 zl. Prosze o przesłanie warunków. Pozdrawiam

aaaaaa
2 miesięcy temu

4000 zl na konto. jestem w BIK

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x