Kalkulator wysokości rat kredytu hipotecznego – symulacja kredytu

Kupno mieszkania nie należy do najłatwiejszych decyzji w życiu. Nie należy więc podejmować jej zbyt pochopnie i nieprzemyślanie. Znalezienie odpowiedniej i najbardziej korzystnej oferty zajmuje troszeczkę czasu, ale z pomocą kredytobiorcom przychodzi Internet, dzięki któremu przeanalizowanie ofert znajdujących się na rynku jest o wiele prostsze i szybsze. Do wykorzystania są między innymi kalkulatory, rankingi oraz porównywarki umożliwiające błyskawiczną ocenę i wyróżnienie najlepszego kredytu mieszkaniowego.
W poniższym artykule skupimy się na jednym z takich symulatorów, który już po jednym kliknięciu ukierunkuje nas na najkorzystniejsze oferty.

Symulatory ułatwiają wstępną analizę jednak nie można wierzyć im stuprocentowo. Instytucje finansowe dostosowują swoje oferty i warunki, na jakich udzielany jest kredyt do wielu czynników. Kalkulator kredytu mieszkaniowego powinien jedynie wskazać te oferty, które powinny nas najbardziej zainteresować. Ostateczny koszt kredytu mieszkaniowego zależy od wielu czynników. Należą do nich między innymi wiek kredytobiorców, wkład własny i jego wysokość, ilość osób przystępujących do kredytu oraz wysokość ich zarobków, historia zatrudnienia, wykonywane zawody, średnia wysokość pensji z ostatnich trzech lub sześciu miesięcy, lokalizacja nieruchomości oraz jej wartość na rynku lokalnym, a także pozytywna historia w Biurze Informacji Kredytowej jak i pozostałe zobowiązania, do których zaliczyć można na przykład karty debetowe.

Czynników składających się na całkowity koszt kredytu jest wiele, dlatego żaden kalkulator nie będzie w stanie uwzględnić jest w taki sposób, w jaki zrobiłby to bank analizując nasze słowa oraz weryfikując dostarczone dokumenty. Mimo wszystko tego typu narzędzia bardzo ułatwiają życie potencjalnym pożyczkobiorcom. W sytuacji na przykład, w której miesięczna rata w przypadkowym banku wynosić będzie o 600 złotych więcej, praktycznie nie da się wynegocjować korzystniejszych warunków niż najtańsza oferta.

Łatwo stąd wywnioskować, że wybranie odpowiedniego banku, z którym podpiszemy umowę nie jest wcale takie proste. Dlatego decyzji takiej nie można podejmować w sposób pochopny i nieprzemyślany. Nikt przecież nie chce przepłacać i narażać się na dodatkowe koszta. Kalkulatory kredytów mieszkaniowych traktujmy więc lekko z rezerwą i na ich podstawie przygotujmy sobie wstępną listę banków, do których warto udać się po dalsze informacje.

Każdy, kto dba o swoje interesy i o interesy swojej rodziny z pewnością nie będzie chciał przepłacać i aby tego uniknąć przeprowadzi dokładną analizę wszelkich możliwości. Dopiero po dogłębnym przemyśleniu tematu podejmie decyzję o ewentualnym kredycie. Nie ma w tym nic dziwnego – trudno sobie wyobrazić podejmowanie tak ważnych wyborów bez uprzedniego porównania chociażby kilku ofert. Żyjemy jednak w czasach, w których zabieganie, praca, dom i pozostałe obowiązki uniemożliwiają nam skrupulatne przejrzenie wszystkich ofert.

Banki świetnie zdają sobie z tego faktu sprawę. Biorą również pod uwagę to, że klienci nie posiadają fachowej wiedzy z zakresu udzielania kredytów aby samodzielnie ocenić, czy dany kredyt jest opłacalny czy też nie. Dlatego często proponują potencjalnym pożyczkobiorcom skorzystanie z kalkulatorów, które obliczą wysokość comiesięcznych rat przy założonym kredycie. Kalkulator w swoich obliczeniach uwzględnia informacje dotyczące rzeczywistej rocznej stopy procentowej (RRSO), marżę, prowizję oraz wysokości miesięcznej raty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>