Jakie są rodzaje kart kredytowych?

Dla kogo są standardowe karty kredytowe?

Pierwszym typem kart są standardowe karty kredytowe. Nazwać tak można każdą kartę, która nie jest kartą złotą, platynową czy czarną. Wydawane są one każdej osobie pełnoletniej, która posiada zdolność kredytową i złoży wniosek o kartę.

Czym charakteryzują się karty Premium?

Dużo ciekawsze są karty kredytowe z kategorii Premium. Tego typu karty przyznawane są zależnie od stanu naszego majątku. Najbogatsi klienci liczyć mogą na ofertę karty czarnej, która jest nie tylko prestiżem dla posiadacza, ale oznacza także prowadzenie z bankiem współpracy na indywidualnych warunkach. Osoba posiadająca czarną kartę kredytową przechowuje w banku nierzadko cały swój majątek, bądź jego większą część. Z posiadaniem czarnej karty kredytowej wiążą się profity nie tylko związane bezpośrednio z finansami. Bardzo często posiadacze takich kart otrzymują możliwość korzystania z dowolnego rodzaju usług medycznych za granicą, czy nawet loty specjalnie przygotowanym dla VIP-ów samolotem. Oczywiście nie tylko miliarderzy mają dostęp do różnego rodzaju dodatkowych korzyści związanych z posiadaniem karty Premium. Osoby zarabiające miesięcznie więcej niż 5 tysięcy złotych otrzymać mogą ofertę wydania karty platynowej, która również niesie za sobą całe mnóstwo profitów.

Korzyści dla posiadaczy kart partnerskich

Najciekawszym rodzajem kart kredytowych są z pewnością karty partnerskie. Aktualnie zdecydowana większość banków posiada w swojej ofercie karty powiązane z konkretnymi programami partnerskimi pozwalającymi na tańsze zakupy, czy nawet tańsze tankowanie paliwa.

Zdecydowana większość osób zainteresowanych kartą kredytową zdecyduje się zapewne na kartę standardową, jednak warto dokładnie rozważyć złożenie wniosku o wydanie karty Premium. Mimo niejednokrotnie dużo większych wymagań i problemów ze zdobyciem, korzyści jakie mogą z posiadania takiej karty wyniknąć potrafią być nieproporcjonalnie duże. Niektóre z kart najzwyczajniej ułatwiają życie w wielu różnych sytuacjach.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x