Jakie kredyty coraz chętniej zaciągają Polacy?

Jak donoszą badania, ubiegły rok owocował w pożyczki, których kwota nie przekraczała 10 tysięcy złotych. Ponad 86 procent Polaków zapożyczało się właśnie na podobną sumę. Obecnie zauważyć można pewne zmiany w tym temacie. Jedna na cztery osoby zainteresowana jest zaciągnięciem pożyczki na wyższą kwotę.

Wraz ze wzrostem zainteresowania wyższymi kwotami wyszukiwanych pożyczek, wzrasta także chęć skorzystania z wydłużonego okresu spłaty. Wydaje się to całkiem zrozumiałe. Pożyczając znaczną część pieniędzy, potencjalny klient oczekuje również, że bank udzieli mu jej na taki okres, w którym będzie mógł on terminowo spłacać zobowiązanie, nie obciążając zbytnio domowego budżetu.

Co zaoferować mogą banki?

Z pewnością można stwierdzić, że banki nadążają za wzrastającymi potrzebami klientów i wychodzą im naprzeciw. Oferowane kredyty coraz częściej mają wydłużony okres spłacania, niekoniecznie z towarzyszącymi wzrastającymi odsetkami. Poza tym banki zrezygnowały z tak zwanych „porzeczek” dzięki czemu możemy wnioskować praktycznie o każdą sumę.

Szukając odpowiedniego kredytu gotówkowego, aby szczegółowo zapoznać się ze wszelkimi ofertami , które proponują banki. Nie zawsze bowiem ten pierwszy, okaże się najlepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>