Jaki kredyt na remont mieszkania i domu? Wypróbuj kalkulator

Każdy posiadacz mieszkania decydując się na przeprowadzenie remontu lub też odświeżenia mieszkania musi liczyć się z całkiem dużymi wydatkami. Można z nich wybrnąć sięgając po oszczędności, jednakże musiałyby to być tak naprawdę oszczędności życia. Oczywiście można skorzystać z pomocy finansowej w formie: pożyczki hipotecznej, kredytu hipotecznego, lub też typowej pożyczki gotówkowej. Każda z tym opcji posiada zarówno dobre aspekty, jak i te gorsze.

Pożyczka gotówkowa zdecydowanie jest wskazana, kiedy zamierzmy przeprowadzić jedynie najpilniejsze naprawy. Można ją łatwo i szybko spłacić. Jednakże uzyskane z tego tytułu pieniądze na bardziej konkretny, generalny remont, mogą okazać się niewystarczające. Oczywiście wyższe wsparcie finansowe kredytodawca wypłaci w przypadku kredytu hipotecznego, jednakże formalności z nim związane mogą ciągnąć się miesiącami, np. w związku z ustanowieniem hipoteki na bank. Wydawać by się mogło, że w najodpowiedniejszą opcją jest tutaj pożyczka hipoteczna, z niższą marżą niż pożyczka gotówkowa, za to także wymaga wpisu w hipotekę podobnie jak kredyt hipoteczny. Naczelną zaletą tego produktu finansowego jest sposobność przekazania otrzymanych środków na dowolnie obrany cel. Nie musi więc to być koniecznie remont mieszkania, a np. wyjazd na wakacje.

Warto jednak bliżej przyjrzeć się kredytowi hipotecznemu, gdyż od obecnego roku, w procedurze przyznawania tej formy wsparcia mają nastąpić dość istotne zmiany. Po pierwsze z uwagi na fakt, iż bankom uniemożliwione będzie przyznawanie kredytów na całościową wartości posiadanej przez klienta nieruchomości, kredytobiorca będzie musiał przestawić prywatny wkład oszczędności. Jeśli w tym roku będzie się on kształtował na poziomie powyżej 4 procent, w następnych latach wzrośnie ów wkład nawet do wartości powyżej 19 procent, konkretnie za 3 lata. Z punktu widzenia klienta, wprowadzone innowacje mają mieć dla niego jak najbardziej pozytywne następstwa. Wynika to z tego, że dzięki większemu wkładowi własnemu, marża na kredyt automatycznie zmniejszy wartości. Jednakże ten klient, który nie wykaże oszczędności na odpowiednim poziomie, będzie mógł otrzymać kredyt tylko i wyłącznie wyżej oprocentowany.

W celu dobrania optymalnej ofert warto skorzystać z kalkulatora kredytowego, który po odpowiednim wprowadzeniu parametrów, przedstawi nam najkorzystniejszą opcję kredytu. Mechanizm działania kalkulatora kredytowego opiera się o aktualny ranking poszczególnych banków. Uwzględnia on kilka niestałych wartości, a mianowicie: okres kredytowania, wysokość i forma rat, ubezpieczenie, prowizja, marża, kwota kredytu, a także waluta oraz cel, na jaki pieniądze mają zostać przeznaczone. Oczywiście w sieci znajdziemy różne rodzaje kalkulatorów, uwzględniające różne parametry. To proste narzędzie oszczędzi wiele czasu, który trzeba by było spędzić odwiedzając kolejne placówki bankowe. Kalkulator porównuje ofertę ponad 40 banków i kilka produktów finansowych. Zrobienie tego osobiście zajęłoby przynajmniej 2 tygodnie.

0 0 votes
Article Rating
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Najlepsze kredyty na remont i kupno nieruchomości bez BIK z niską ratą!
9 miesięcy temu

Korzystne kredyty hipoteczne i gotówkowe dla wszystkich bez BIK i bez wymagania zdolności kredytowej!

Potrzebujesz szybkiej gotówki na kupno lub remont mieszkania (domu)? Idealnie trafiłeś! Poznaj najlepszą ofertę na rynku kredytów z niskim oprocentowaniem!

* pomagamy każdemu klientowi
* oferta dostosowana do możliwości każdego
* na dowód
* mała ilość formalności
* bez BIK
* DŁUGI OKRES SPŁATY
* najlepsze oprocentowanie na rynku

możesz zyskać nawet do 300 000 zł z szybką procedurą 100% online!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x