Jak wybrać idealny kredyt przez Internet?

Obliczamy ratę za pośrednictwem sieci

Przez Internet można między innymi obliczyć samodzielnie ratę. Banki prezentują specjalne kalkulatory kredytowe, które po wprowadzeniu do nich podstawowych informacji o swoich dochodach i obciążeniach, a także wymaganej kwocie i okresie kredytowania, są w stanie przekazać informacje dotyczące szacunkowej wysokości raty i zadłużenia. Kalkulatory dostępne na stronach banków obliczają ofertę w stosunku do konkretnego kredytu, natomiast kalkulatory na niezależnych stronach z porównaniami są w stanie jednocześnie podać wyniki dla kilku czy nawet kilkunastu ofert bankowych. Warto jednak pamiętać, że wszystkie podawane przez nie dane są orientacyjne i nie stanowią oferty. Przy obliczaniu zdolności kredytowej i wysokości zobowiązania nie są brane pod uwagę wszystkie czynniki, w związku z tym w banku można zyskać inne rezultaty.

Regulamin i tabele opłat online

Na swoich stronach banki zamieszczają także szczegółowe informacje dotyczące dokumentacji niezbędnej do uzyskania kredytu. Wraz z nią można dokładnie zapoznać się z regulaminami ofert, tabelami opłat oraz innymi parametrami – maksymalnym okresem kredytowania, kwotą, dostępnymi walutami, prowizjami. Te jednak także są przystosowywane indywidualnie do zdolności kredytowej kredytobiorcy. Również można w tym zakresie natrafić na informacje dotyczące rzeczywistego oprocentowania kredytu. RRSO pozwala na sprawdzenie nie tylko oprocentowania nominalnego, ale również dodatkowo innych opłat. Problemem jednak jest to, że banki często podają najbardziej korzystne RRSO, które też może różnić się w zależności od wniosku kredytowego.

Warto i tak korzystać z kalkulatorów

Chociaż kalkulatory kredytowe, w tym kalkulatory zdolności kredytowej czy rat oraz porównywarki ofert banków, nie są idealne oraz w dużej mierze podają tylko przybliżone wyniki, to jednak jak najbardziej warto z nich korzystać. Pomagają one w oszacowaniu swoich możliwości kredytowych, przeprowadzeniu symulacji, dają pojęcie, na jakie oferty w bankach można liczyć. Warto zatem z nich korzystać, aby podjąć jak najlepszą decyzję i znaleźć idealny kredyt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>