Jak sfinansować zakup auta?

Tradycyjny kredyt gotówkowy

O kredycie gotówkowym na pewno mieliśmy okazję słyszeć bardzo dużo i to nie raz. Możliwe jednak, że nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, iż podobnie może być wykorzystany w celu dokonania zakupu samochodu. A taka możliwość istnieje. Z reguły kredyt gotówkowy wydawany jest na dowolny cel, bez tłumaczenia się przed przedstawicielem banku. Typowe kredyty samochodowe to znacznie bardziej skomplikowane procedury. Trzeba przede wszystkim załatwić formalności związane z polisą autocasco, której w przypadku kredytu gotówkowego nie ma. I to jest jego wielkim plusem. Jednak na samych zaletach skończyć się niestety nie może. Podstawowym minusem kredytu gotówkowego jest dość wysokie oprocentowanie. Czasem są pewne ulgi, lecz naprawdę musi to być wielka okazja, a takich nie ma dużo. Trzeba tu również uwzględnić fakt, iż kwota przyznana kredytobiorcy ściśle zależna jest od wysokości jego dochodu. Dlatego może zdarzyć się sytuacja, że niestety przyznane pieniądze nie wystarczą na zakup samochodu o wymarzonym czy oczekiwanym standardzie.

Czyżby pożyczka hipoteczna?

W momencie kiedy wydaje się, że pożyczka hipoteczna przeznaczona jest tylko i wyłącznie do sfinansowania domu lub mieszkania, okazuje się, że są jeszcze inne cele, na które bez najmniejszego problemu może zostać wykorzystana. Przedstawiciele banku wspominają, że tak naprawdę pożyczkobiorca nie musi tłumaczyć się z tego, na jaki cel będzie chciał przeznaczyć pożyczkę hipoteczną. To rozwiązanie finansowe jest jeszcze korzystniejsze od poprzedniego kredytu, ze względu na niższe oprocentowanie. Kolejnym plusem jest również możliwość rozłożenia kwoty pożyczki na raty w dość długim okresie. W tym przypadku najgorsze są jedynie formalności. Jest tego dużo, a załatwienie wszystkiego zajmuje sporo czasu.

A może kredyt 50/50?

Tak zwany kredyt 50/50 bądź jeszcze inaczej, kredyt balonowy to oferta finansowa najczęściej wybierana w celu sfinansowania samochodu. Jej zasady są bardzo proste. Kredytobiorca w momencie zakupu pojazdu wpłaca połowę kwoty jaką musi zapłacić za dany samochód. Drugą zaś połowę oddaje mniej więcej po roku czasu. Choć ogólnie rzecz ujmując kredyt balonowy jest bardzo korzystny, to jednak wielu ludzi nie stać na to rozwiązanie. Niestety trzeba posiadać pół wartości samochodu, a to w niektórych przypadkach zbyt dużo. Spora liczba ludzi jednak na tym korzysta, więc oferta pozostaje ofertą naprawdę korzystną w danym celu.

Wybór oferty pozwalającej na sfinansowanie zakupu samochodu pozostaje do każdego z osobna. Każdy przecież ma własne wymagania, przez co może zdecydować się na zupełnie inną ofertę niż wszyscy. To tylko przykłady, gdyż możliwości finansowych idealnych do wykorzystania w tym celu jest znacznie więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>