Inwestycje dzięki kredytom

Kiedy firma ma zamiar starać się o kredyt, przeważnie wydaje się, że musi działać na rynku przynajmniej te kilka lat, aby bank mógł dokładnie sprawdzić jej wypłacalność i uczciwość. W końcu firmy najczęściej decydują się na duże kredyty i w przypadku spłaty niektórych kwot mogłyby być pewne utrudnienia. Dlatego wydaje się, że przykładowo firma, która istnieje na rynku dopiero rok, nie będzie mogła liczyć na większe zobowiązanie finansowe w celach inwestycyjnych. Ale jest jednak inaczej. Owszem, istnieje taka możliwość. Najczęściej tylko pojedyncze banki odmawiają takim klientom. Pozostałe z przyjemnością udzielają kredytów.

Należy pamiętać, że nie wszystkie firmy mają możliwość dostać kredyt inwestycyjny pomimo iż były wstanie przetrwać na rynku cały rok. Niektóre przez ten czas miały poważne kłopoty finansowe, gdzie pożyczały pieniądze, zadłużały się, aby móc w końcu z czasem wyjść na prostą. Takiej firmie praktycznie żaden bank nie będzie chciał udzielić kredytu, tym bardziej o dużej wartości. Dlatego każda firma ubiegająca się o zobowiązanie kredytowe, musi przede wszystkim przedstawić swoje zyski finansowe za cały poprzedni rok pracy. Jeżeli będą one naprawdę dobre, będzie mogła bez problemu liczyć na pieniądze w postaci kredytu inwestycyjnego.

W większości przypadków, jeżeli chodzi o kredyty inwestycyjne, wymagane jest pewne zabezpieczenie rzeczowe. W momencie kiedy mowa o firmach, takich zabezpieczeń w zasadzie nie brakuje, gdyż w danym celu może posłużyć hipoteka, weksel, a także zablokowanie środków na rachunku. Ogólnie sposobów zabezpieczenia jest znacznie więcej, a najczęściej te dobierane są pod kątem indywidualnym, dopasowując je do każdej sytuacji i firmy z osobna. Najbardziej znane nam kredyty udzielane są w złotówkach. Jednak nie ma żadnej przeszkody, aby firma zadłużyła się w innej walucie. Jest tu tylko jeden podstawowy warunek, który musi spełnić. Chodzi przede wszystkim o konieczność uzyskiwania przychodów właśnie w tej obcej walucie. W przeciwnym razie nie ma takiej możliwości.

Firmy, którym śpieszy się z inwestycjami, które często nie mogą czekać, zastanawiają się jak długo będzie rozważany ich wniosek, czy prośba o przyznanie kredytu inwestycyjnego. Z tym może być różnie, ze względu na fakt, iż przecież każda firma dostarcza dla banku inne dokumenty. Niektóre wymagają intensywnego przeanalizowania. W związku z tym czas trwania formalności i oczekiwania na decyzję może być różny. Często jest to kilka dni. Kiedy jednak zaczną się poważne formalności mające na celu przyznanie kredytu, czas załatwienia sprawy znacznie się wydłuża i może to trwać nawet kilka tygodni.

W przypadku starania się o kredyt inwestycyjny, trzeba pamiętać o odpowiednich dokumentach, o przygotowaniu ich w wymaganej formie. Często banki uwzględniają skany, ale jakich konkretnie dokumentów, należałoby dowiedzieć się na miejscu. Każdy bank może mieć nieco inne wymagania, dlatego aby nie tracić czasu na kilkukrotne załatwianie danej sprawy, lepiej od razu dostarczyć je w wymaganej postaci.

0 0 vote
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x