Inwestowanie w nieruchomość środkami z kredytu – czy to opłacalne?

Wszystko tak naprawdę zależy od tego, na co planujemy przeznaczyć zakupioną nieruchomość. Jeżeli planujemy kupić na przykład mieszkanie pod wynajem musimy skrupulatnie wyliczyć, czy comiesięczny koszt wynajmu pokryje ratę kredytu. Najlepiej oczywiście, gdy jeszcze coś nam z tego zostanie.

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu hipotecznego należy także przeanalizować oferty wszystkich banków funkcjonujących na rynku. Kiedy już to zrobimy, będziemy mogli wybrać ofertę, która spełni nasze wymagania. Niewykluczone, że nasza wnikliwa analiza pozwoli nam zaoszczędzić niemałe sumy pieniędzy.

Kolejnymi ważnymi elementami, na które z całą pewnością powinniśmy zwrócić uwagę jeszcze przed podpisaniem umowy, jest oprocentowanie kredytu, wysokość prowizji towarzyszącej udzielaniu kredytu oraz wszelkie opłaty około kredytowe. Samo oprocentowanie składa się z kilku składników, takich jak marża czy stopa rynkowa. Koszty około kredytowe to między innymi dodatkowe ubezpieczenia, które dotyczyć mogą niskiego wkładu własnego, tak zwane ubezpieczenia pomostowe czy na życie. Naszą uwagę zwrócić powinny również opłaty związane na przykład z wcześniejszą spłatą kredytu lub wyceną nieruchomości.

Jak widzimy, podpisanie umowy o kredyt hipoteczny wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Zaciągniętą na lata. Aby podołać comiesięcznej spłacie rat musimy spokojnie i rzeczowo przeanalizować umowę tak, aby w przyszłości nic nas nie zaskoczyło.

0 0 vote
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x